X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: pkobp

 • 23 lutego 2017

  Vestor DM w sektorze bankowym stawia na Getin Noble i Alior Bank

  W raporcie z 22 lutego biuro podwyższyło zalecenie inwestycyjne tylko dla jednego banku, a dla czterech obniżyło.

 • 17 lutego 2017

  Skarb Państwa ma akcje warte 100 mld zł. W 3 miesiące portfel urósł o wartość PGE

  Obecna hossa znacząco podreperowała stan rachunku inwestycyjnego największego gracza na GPW. Po 1,5-letniej przerwie wartość giełdowego majątku Skarbu Państwa wróciła do poziomu 100 mld zł.

 • 09 lutego 2017

  Giełda najwyżej od 16 miesięcy, spokojny złoty

  Nowa fala kupujących zawitała na warszawską giełdę. Indeksy mocno rosną i wyznaczają nowe kilkunastomiesięczne szczyty. Hossa trwa w najlepsze. Znacznie spokojniej jest na złotym, który już nie traci tak mocno jak w ostatnich dwóch dniach.

 • 03 lutego 2017

  GPW łapie oddech po szalonym rajdzie, w grze PKO BP, Alior i 11 bit

  W oczekiwaniu na ważne dane z USA giełdy w Europie notują umiarkowane wzrosty. W Warszawie na symbolicznym plusie jest tylko WIG20, a segmenty małych i średnich spółek odreagowują grudniowo-styczniowy rajd.

 • 02 lutego 2017

  Nowe rekomendacje dla akcji 7 banków notowanych na GPW

  DM mBanku w najnowszym raporcie zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla głównych graczy sektora bankowego. Najwyższe noty zebrały walory Pekao, Handlowego i Alior Banku.

 • 25 stycznia 2017

  11 faworytów Noble Securities w strategii na 2017 rok

  Biuro przekonuje, że wiele negatywnych czynników jest już w cenach i oczekuje dodatniego wyniku WIG20 na koniec roku. W tegorocznym portfelu prym wiodą spółki z sektora bankowego, energetycznego oraz automotive.

 • Popyt zastawił pułapkę na niedźwiedzie, gorąco na PKO BP i CCC

  Na GPW pachnie sensacją. WIG20 po poniedziałkowej zadyszce nieoczekiwanie wrzucił wyższy bieg i obrał kurs na nowe tegoroczne szczyty. Fenomenalną formę trzyma też mWIG40, którego kurs rośnie o 1,5 proc.

 • 16 stycznia 2017

  Polska giełda liderem wzrostów w Europie, w grze PZU i Integer.pl

  Wyprzedaż akcji banków zaangażowanych w kredyty hipoteczne w CHF tylko na chwilę sprowadziła WIG20 w okolice 2.000 pkt. Bliskość ważnego wsparcia stało się pretekstem do odbicia i nadrabiania zaległości z piątku.

 • 04 stycznia 2017

  WIG20 atakuje 2000 pkt., w grze Getin Noble Bank i Alma Market

  Warszawska giełda w dobrym stylu rozpoczęła nowy rok. WIG znajduje się najwyżej od sierpnia 2015 r. a WIG20 zaatakował w środę psychologiczny poziom 2000 pkt. Globalne nastroje sprzyjają przełamaniu, ale nie udało się tego dokonać tuż po starcie sesji.

 • Analiza techniczna 3 banków z szansą na powtórkę rajdu św. Mikołaja

  Na warsztat eksperta StockWatch.pl trafiły spółki, dla których grudniowy rajd św. Mikołaja był rozgrzewką przed wysokogórską wspinaczką. Sprawdziliśmy perspektywy techniczne notowań Banku Handlowego, Getin Noble Banku i PKO BP.

 • 03 stycznia 2017

  WIG20 jest o włos od 2.000 pkt., w grze banki i rekordowo drogie CCC

  Warszawski parkiet w świetnej formie rozpoczął nowy rok. Języczkiem u wagi pozostaje rajd w segmencie blue chipów. Do magicznego poziomu 2.000 pkt. brakuje już tylko 10 pkt.

 • 15 grudnia 2016

  WIG20 wraca do szeregu, tanieją KGHM, JSW i ABC Data

  W czwartek role się odwróciły i WIG20 zmaga się z ponad 1-proc. korektą, podczas gdy zachodnioeuropejskie indeksy rosną w siłę. Piętą achillesową warszawskiego parkietu są dzisiaj przede wszystkim spółki surowcowe.

 • 12 grudnia 2016

  Analiza notowań czterech banków w istotnym momencie technicznym

  Grudniowe transakcje w sektorze bankowym mocno namieszały na wykresach akcji. Ekspert analizy technicznej StockWatch.pl zbadał aktualną sytuację notowań i ocenił perspektywy dalszego wzrostu kursów walorów Pekao, PKO BP, mBanku i Alior Banku.

 • 08 grudnia 2016

  W 2016 r. spółki z WIG20 wypłaciły akcjonariuszom ponad 9 mld zł

  Ubiegłotygodniowa decyzja PKO BP oficjalnie zamknęła temat tegorocznych dywidend w segmencie blue chipów. StockWatch.pl przygotował krótkie podsumowanie sezonu dywidendowego wśród giełdowych gigantów.

 • 06 grudnia 2016

  Polska giełda liderem rajdu św. Mikołaja, w grze KGHM, Bytom i JSW

  We wtorek warszawska giełda ponownie jest jedną z najmocniejszych w Europie. Źródłem siły są czynniki fundamentalne, ale poniedziałkowe wzrosty znacząco poprawiły również sytuację techniczną, która otwiera drogę do tzw. rajdu św. Mikołaja.

 • 02 grudnia 2016

  Inwestorzy wstrzymują oddech przed decyzją S&P, w grze CD Projekt

  Korekta post-trumpowych zwyżek na Wall Street, przecena w Azji oraz niepewność co do wyniku niedzielnego referendum konstytucyjnego we Włoszech pogłębiają spadki na zachodnioeuropejskich giełdach. Póki co zimną krew zachowują inwestorzy z warszawskiego parkietu, dla którego dodatkowym czynnikiem ryzyka jest rewizja ratingu ze strony agencji Standard&Poor’s.

 • 01 grudnia 2016

  Nici z dywidendy w PKO BP, bank przejął Raiffeisen-Leasing Polska

  Akcjonariusze PKO BP drugi rok z rzędu nie dostaną dywidendy. Największy bank w Polsce poinformował, że z racji z zamknięcia akwizycji Raiffeisen-Leasing Polska ubiegłoroczne zyski zatrzyma dla siebie.

 • 24 listopada 2016

  Nowe rekomendacje dla akcji 9 banków notowanych na GPW

  Haitong Bank w najnowszym raporcie zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla głównych graczy sektora bankowego. Najwyższe noty zebrały jedynie walory Pekao i Alior Banku.

 • 18 listopada 2016

  Zamieszanie wokół OFE buja giełdą, w grze PKO BP, Alior i Braster

  Spekulacje na temat nowego kształtu reformy systemu emerytalnego zafundowały inwestorom nerwowy poranek. Jednak jeszcze przed południem większość straty na WIG20 udało się odrobić po dementi ze strony Ministerstwa Finansów.

 • 07 listopada 2016

  Komentarz giełdowy: Emocje wyborcze napędzają rynki

  Nastroje na światowych parkietach giełdowych ponownie zostały wywrócone do góry nogami za sprawą emocji związanych z kampanią prezydencką w Stanach Zjednoczonych, która jest już na ostatnich metrach przed wtorkowymi wyborami.

 • Akcje i dolar amerykański rosną w siłę, w grze KGHM, JSW i Oponeo.pl

  Pozytywne dla Hillary Clinton rozstrzygnięcie tzw. afery mailowej odmieniło sytuację na rynkach finansowych. Inwestorzy ruszyli na zakupy przecenionych akcji oraz dolara amerykańskiego. Na wartości tracą z kolei metale szlachetne.

 • 07 października 2016

  Giełda w Londynie pręży muskuły, w Warszawie tanieją banki i PZU

  Rekordowo tani funt napędza giełdę w Londynie. W piątek indeks FTSE 100 rośnie o 0,71 proc., a do tegorocznego szczytu brakuje już tylko kilkunastu punktów. Na pozostałych europejskich parkietach sytuacja nie wygląda już tak dobrze, ale punktem zwrotnym mogą okazać się popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy.

 • 05 października 2016

  PZU ciągnie polską giełdę w górę, gorąco na CD Projekt i Uniwheels

  Giełda w Warszawie jest dzisiaj jedną z nielicznych, na której dominuje zieleń, ale duża w tym zasługa rajdu na akcjach PZU. Spadki na europejskich parkietach to z kolei efekt zbliżającej się perspektywy zaostrzenia polityki monetarnej banków centralnych po obu stronach Atlantyku.

 • 22 września 2016

  Zielona fala omija WIG20, mocno tanieją Alior Bank, PGE i Enea

  Łagodny ton Rezerwy Federalnej zapewnił rynkom akcji kolejną falę wzrostów. Wyjątkiem jest dzisiaj warszawski WIG20, który znów pokutuje za pomysły polityków na inżynierię finansową w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

 • PKO BP i Alior Bank podzielą się aktywami Raiffeisena

  Austriacy udzielili zgody na wyłączność negocjacyjną dwóm giełdowym bankom. Jeśli strony się dogadają, akcjonariusze PKO BP pożegnają się z tegoroczną dywidendą, a Alior Banku będą musieli pogodzić się z opcją kolejnej emisji akcji.

 • 21 września 2016

  Prognozy dla banków na gorącą końcówkę roku

  Nad kursami akcji banków wiszą rozstrzygnięcia co do ustawy frankowej i dalsze ruchy konsolidacyjne, ale łagodzą je coraz lepsze wyniki finansowe. Sprawdziliśmy jakie podejście do banków mają maklerzy i w których widzą największy potencjał.

 • 15 września 2016

  Komentarz giełdowy: Słabe dane pomagają Wall Street

  Nastrojom na globalnych rynkach akcji nie przeszkodziły słabe dane ze Stanów Zjednoczonych. Rozczarowujące odczyty rodzą obawy o kondycję największej gospodarki świata. Jednakże z drugiej strony obniżają one szanse, że amerykańska Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe. W międzyczasie na warszawskim parkiecie dominują niewielkie wzrosty.

 • 14 września 2016

  Prognozy fundamentalne dla sześciu liderów ważnych branż

  Najważniejsze spółki z poszczególnych branż są papierkiem lakmusowym gospodarki, a ich kondycja fundamentalna sugeruje kierunek dla notowań pozostałych spółek. Wraz z ekspertami sprawdziliśmy, jaki ton nadadzą wyniki spodziewane po sześciu sektorowych potentatach w drugiej połowie 2016 roku.

 • 09 września 2016

  Kapitał ucieka z obawy o cięcie ratingu, tanieją Alior, Pekao i Energa

  Inwestorzy poważnie obawiają się utraty najwyższego obecnie ratingu i wyprzedają polskie akcje. Na pierwszej linii frontu są blue chipy, czyli spółki najchętniej grane przez dużych inwestorów zagranicznych.

 • 08 września 2016

  Komentarz giełdowy: Draghi rozwiewa nadzieje byków

  W ostatnich dniach na rynkach rosły oczekiwania na to, że dziś Europejski Bank Centralny zdecyduje się na przedłużenie programu luzowania ilościowego, który ma wygasnąć już w marcu 2017 roku. Te nadzieje były napędzane przez ostatnio nieco słabsze dane. Jednak EBC postanowił nie dokonywać zmian w swojej polityce monetarnej, a słowa Mario Draghiego podziałały zdecydowanie negatywnie na notowania europejskich indeksów giełdowych.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com