X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PKNOrlen

 • 23 lutego 2017

  Indeksy testują ważne poziomy. Mocne ruchy na Eurocashu i Lotosie

  Wzrosty na giełdach wyhamowały. W czwartek główne indeksy w Paryżu, Warszawie i we Frankfurcie krążą w okolicach ważnych poziomów. Na światowych rynkach tematem dnia są pierwsze w tym roku dane sygnalizujące spadek zapasów ropy naftowej w USA.

 • 22 lutego 2017

  GPW odpoczywa po wzrostach, złoty traci przez gorsze nastroje i Fed

  Środa na GPW upływa pod znakiem uspokojenia nastrojów po wczorajszym euforycznym wzroście. Perspektywy dla giełdy pozostają jednak dobre, a dalsza zwyżka wydaje się kwestią czasu. Zupełnie inaczej niż w przypadku złotego, który punkt zwrotny ma już za sobą.

 • 17 lutego 2017

  Tchórzewski studzi emocje w kwestii połączenia PKN Orlen i Lotosu

  Rząd nie podjął żadnych działań w kierunku połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. – W ramach rządu nie podjęto żadnych działań – powiedział Tchórzewski dziennikarzom w odpowiedzi na pytanie o możliwą fuzję firm paliwowych. Dodał, że „różne osoby wyrażają różne opinie” w tej sprawie. – Komisja Europejska oczekuje konkurencji – […]

 • Skarb Państwa ma akcje warte 100 mld zł. W 3 miesiące portfel urósł o wartość PGE

  Obecna hossa znacząco podreperowała stan rachunku inwestycyjnego największego gracza na GPW. Po 1,5-letniej przerwie wartość giełdowego majątku Skarbu Państwa wróciła do poziomu 100 mld zł.

 • 16 lutego 2017

  GPW znów bije rekordy. Szalony rajd na PKN Orlen, PGNiG i Lotosie

  Inwestorzy z warszawskiej GPW mają powody do świętowania. WIG20 w świetnym stylu rozprawił się z oporem na 2.200 pkt., a segmenty małych i średnich spółek poprawiły wieloletnie rekordy. 

 • 09 lutego 2017

  Giełda najwyżej od 16 miesięcy, spokojny złoty

  Nowa fala kupujących zawitała na warszawską giełdę. Indeksy mocno rosną i wyznaczają nowe kilkunastomiesięczne szczyty. Hossa trwa w najlepsze. Znacznie spokojniej jest na złotym, który już nie traci tak mocno jak w ostatnich dwóch dniach.

 • 06 lutego 2017

  PGNiG i PKN Orlen łączą siły na koncesji poszukiwawczej Garwolin

  Orlen Upstream - spółka zależna PKN Orlen - oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisały umowę w sprawie udostępnienia PGNiG danych sejsmicznych 3D wykonanych w ramach tematu badawczego Potycz-Garwolin oraz współpracy na obszarze koncesji Garwolin, wchodzącej w skład realizowanego przez Orlen projektu Karbon.

 • 02 lutego 2017

  GPW przechodzi kosmetyczną korektę, tanieją LiveChat i ING BSK

  W czwartek na warszawskim parkiecie do głosu doszła strona podażowa. Wśród głównych indeksów najsłabiej wypada mWIG40, który cofa się o 0,5 proc.

 • 24 stycznia 2017

  WIG20 ucieka spod noża, gorąco na KGHM, PKN Orlen i JSW

  Na GPW ważą się losy indeksu blue chipów. W południe WIG20 za sprawą mocnej postawy KGHM-u wraca do ponad poziom 2.000 pkt. Fenomenalny rajd kontynuuje segment średnich spółek, jednak na horyzoncie coraz mocniej rysuje się bariera w postaci 4.500 pkt.

 • 23 stycznia 2017

  Co dalej z kursami akcji PKN Orlen i Lotosu – analiza techniczna

  Notowania czołowych polskich rafinerii łapią zadyszkę. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, jak głęboka będzie korekta ubiegłorocznych wzrostów na kursach Orlenu i Lotosu.

 • 20 stycznia 2017

  PKN Orlen ciągnie WIG20 w dół, w grze PKP Cargo i Unibep

  Ponad 5-proc. wyprzedaż na kursie akcji paliwowego giganta spycha indeks WIG20 w kierunku wsparcia na 2.000 pkt. Notowania płockiego koncernu tąpnęły po informacji o pośrednim zwiększeniu zaangażowania Skarbu Państwa w akcjonariat.

 • 13 stycznia 2017

  Komentarz giełdowy: GPW w napięciu czeka na werdykt ws. ratingu

  Parkiet przy Książęcej nerwowo wyczekuje werdyktu agencji Moody’s oraz Fitch w sprawie polskiego ratingu. Główne indeksy warszawskiego parkietu świecą się na czerwono, choć na europejskich rynkach oraz na Wall Street obserwujemy umiarkowane wzrosty.

 • 09 stycznia 2017

  Komentarz giełdowy: WIG20 przełamuje psychologiczną barierę

  Po długim weekendzie giełdowym bykom udało się dziś pchnąć indeks WIG20 powyżej psychologicznej bariery 2.000 pkt. Na pozostałych parkietach w Europie dominuje czerwień. Z kolei inwestorzy w Stanach Zjednoczonych przygotowują się do startu nowego sezonu wyników na Wall Street.

 • 05 stycznia 2017

  Czas na korektę, WIG20 łapie zadyszkę atakując 2000 pkt.

  Po świetnym początku roku europejskie giełdy złapały lekką zadyszkę. Przecenie sprzyja osłabienie dolara oraz dotarcie kursów do ważnych oporów technicznych. Z kolei lokalnie, dobre wyniki finansowe Bytomia i Oponeo.pl czynią sWIG80 liderem czwartkowych wzrostów w Warszawie.

 • 03 stycznia 2017

  WIG20 jest o włos od 2.000 pkt., w grze banki i rekordowo drogie CCC

  Warszawski parkiet w świetnej formie rozpoczął nowy rok. Języczkiem u wagi pozostaje rajd w segmencie blue chipów. Do magicznego poziomu 2.000 pkt. brakuje już tylko 10 pkt.

 • 21 grudnia 2016

  Komentarz giełdowy: Europejskie banki w centrum uwagi

  Przez większą część dnia wydawało się, że warszawski parkiet zaliczy kolejną udaną sesję. Jednak ostatecznie indeksy notowane przy Książęcej ugięły się pod presją ogólnie słabszych globalnych nastrojów. Natomiast na szerokim rynku szczególnie ciekawie wyglądały notowania europejskich banków.

 • 20 grudnia 2016

  WIG20 podwyższył bilans rajdu św. Mikołaja, w górę CD Projekt i PGE

  Główne indeksy w Europie rosły dziś w cieniu tragicznych wydarzeń w Turcji oraz Niemczech. Jeden z najlepszych wyników odnotował WIG20. W sumie od początku rajdu św. Mikołaja indeks blue chipów zyskał prawie 9 proc.

 • 19 grudnia 2016

  PKN Orlen i spółki energetyczne podniosły WIG20 z kolan

  Poniedziałkowa sesja na warszawskiej giełdzie była jedną z najciekawszych w Europie. Indeks WIG20 nie tylko podniósł się po serii podażowych ciosów z pierwszych minut handlu, ale też w imponującym stylu doprowadził do zamknięcia na plusie.

 • 16 grudnia 2016

  PKN Orlen w kolejnych latach chce płacić wyższą dywidendę na akcję

  W nowej strategii paliwowy koncern zakłada średnioroczny wynik EBITDA Lifo na lata 2017-2018 w wysokości 8,8 mld zł. Spółka podtrzymała też zamiar dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.

 • 08 grudnia 2016

  W 2016 r. spółki z WIG20 wypłaciły akcjonariuszom ponad 9 mld zł

  Ubiegłotygodniowa decyzja PKO BP oficjalnie zamknęła temat tegorocznych dywidend w segmencie blue chipów. StockWatch.pl przygotował krótkie podsumowanie sezonu dywidendowego wśród giełdowych gigantów.

 • Puls GPW: WIG20 atakuje 1.900 pkt.

  WIG20 już czwartą sesję z rzędu notuje wzrosty, choć ich skala nieco się zmniejszyła w stosunku do początku tygodnia. Niemniej jednak nie może to dziwić biorąc pod uwagę fakt, że główne europejskie indeksy przeszły w tryb oczekiwania na dzisiejszą decyzję EBC ws. programu skupu aktywów.

 • 05 grudnia 2016

  Rajd św. Mikołaja wystartował, KGHM, Orlen i CD Projekt z rekordami

  Dźwięk strzelających szampanów rozległ się dzisiaj na giełdzie w Warszawie. Największym wygranym okazał się WIG20, który w imponującym stylu podskoczył o blisko 3,5 proc. do 1.845 pkt. Co ważne, indeks nie tylko przebił się przez psychologiczną barierę 1.800 pkt., ale też pokonał szczyty z 31 października i 10 listopada.

 • 22 listopada 2016

  Hossa surowcowa niesie GPW, w grze KGHM, Lotos i Grupa Azoty

  Dynamiczne wzrosty na rynku ropy naftowej i miedzi oraz rekordy wszechczasów na Wall Street dodały skrzydeł europejskim giełdom.

 • 21 listopada 2016

  GPW pokazała pazur, mocne wzrosty na LPP, PKN Orlen i Lotosie

  Warszawska giełda była dzisiaj jedną z najsilniejszych w Europie. Notowania prestiżowego indeksu dwudziestu największych spółek urosły o 1,77 proc. W dobrej strony pokazały się spółki paliwowe, LPP i PZU.

 • 15 listopada 2016

  Komentarz giełdowy: Energetyka ciągnie WIG20 w dół

  Wtorkowa sesja na światowych parkietach jest raczej spokojna. Nie widać już takiej euforii jak jeszcze w poprzednich kilku sesjach, co było wywołane poprzez oczekiwania, co do polityki gospodarczej nowego prezydenta-elekta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, który zapowiedział mocne wydatki fiskalne mające wesprzeć wzrost gospodarczy w USA. W ciągu dnia na rynek trafiły słabe dane z Polski, które dodatkowo obniżają konkurencyjność polskich aktywów, a rekonstrukcja indeksu MSCI powoduje spore zawirowania wśród spółek energetycznych i surowcowych na GPW.

 • 10 listopada 2016

  KGHM, JSW i PKN Orlen bohaterami sesji na GPW

  Scenariusze zakładające załamanie rynków po zwycięstwie Donalda Trumpa nie sprawdziły się. Inwestorzy w relatywnie płytkiej i krótkotrwałej przecenie na giełdach szybko dostrzegli okazję do kupna tanich akcji.

 • 07 listopada 2016

  Komentarz giełdowy: Emocje wyborcze napędzają rynki

  Nastroje na światowych parkietach giełdowych ponownie zostały wywrócone do góry nogami za sprawą emocji związanych z kampanią prezydencką w Stanach Zjednoczonych, która jest już na ostatnich metrach przed wtorkowymi wyborami.

 • 31 października 2016

  Komentarz giełdowy: Wyborcze skandale nie ruszają Wall Street

  Jednym z najważniejszych wydarzeń na rynkach z ostatnich kilkudziesięciu godzin jest wznowienie śledztwa w sprawie poczty elektronicznej kandydatki na fotel prezydenta Hillary Clinton z lat, kiedy była ona sekretarzem stanu w USA. Pomimo, iż jest to czynnik, który daje więcej niepewności na tydzień przed wyborami w najważniejszej gospodarce na świecie, sesja giełdowa w ostatni dzień miesiąca przebiega raczej spokojnie, w szczególności, że sporo dzieje się na rynku ropy naftowej. 

 • Polska giełda nie traci werwy, gorąco na PKN Orlen, Echo i Baltonie

  Na ostatniej sesji w tym miesiącu europejskie parkiety toną w czerwieni. Sentyment do rynków akcji popsuły przedwyborcze zawirowania w USA oraz przecieki o załamaniu się weekendowych rozmów OPEC. Wyjątkiem na mapie Europy jest giełda w Warszawie, gdzie mimo atmosfery długiego weekendu główne indeksy świecą na zielono.

 • Jest nowa rekomendacja dla PKN Orlen z wyceną 78 zł za akcję

  DM BDM nadal przychylnie patrzy na akcje PKN Orlen. Biuro zwraca uwagę na pozytywne skutki wprowadzenia pakietu paliwowego, poprawę marż rafineryjnych i spadek zapasów paliw w Europie.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com