X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PGNiG

 • 17 lutego 2017

  Skarb Państwa ma akcje warte 100 mld zł. W 3 miesiące portfel urósł o wartość PGE

  Obecna hossa znacząco podreperowała stan rachunku inwestycyjnego największego gracza na GPW. Po 1,5-letniej przerwie wartość giełdowego majątku Skarbu Państwa wróciła do poziomu 100 mld zł.

 • 16 lutego 2017

  GPW znów bije rekordy. Szalony rajd na PKN Orlen, PGNiG i Lotosie

  Inwestorzy z warszawskiej GPW mają powody do świętowania. WIG20 w świetnym stylu rozprawił się z oporem na 2.200 pkt., a segmenty małych i średnich spółek poprawiły wieloletnie rekordy. 

 • WIG20 walczy o 2.200 pkt., a WIG jest najwyżej od dekady, na fali PGNiG, CD Projekt i JSW

  W czwartek na warszawskim parkiecie słychać dźwięk strzelających szampanów. GPW jest jednym z najsilniejszych rynków w Europie, a główne indeksy poprawiają wieloletnie szczyty. W centrum uwagi jest dzisiaj indeks szerokiego rynku WIG, który wieńczy blisko trzymiesięczną hossę najwyższymi poziomami od przeszło dekady.

 • W IV kwartale 2016 r. PGNiG zarobił na czysto 0,69 mld zł

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wypracowało 0,69 mld zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2016 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. Z wyłączeniem odpisów aktualizujących, wynik netto wyniósł w tym okresie 0,83 mld zł.

 • 08 lutego 2017

  PGNiG dostarczy ArcelorMital Poland gaz za ok. 1,4 mld zł do 2023 r.

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisało długoterminową umowę na dostawy gazu dla grupy ArcelorMittal w Polsce. Wartość umowy do 2023 roku może wynieść ok. 1,4 mld zł, a wolumen dostaw 1,6 mld m3.

 • 06 lutego 2017

  PGNiG i PKN Orlen łączą siły na koncesji poszukiwawczej Garwolin

  Orlen Upstream - spółka zależna PKN Orlen - oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisały umowę w sprawie udostępnienia PGNiG danych sejsmicznych 3D wykonanych w ramach tematu badawczego Potycz-Garwolin oraz współpracy na obszarze koncesji Garwolin, wchodzącej w skład realizowanego przez Orlen projektu Karbon.

 • 01 lutego 2017

  PGNiG chce skupić się na norweskich złożach ropy i gazu

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) w obszarze poszukiwań i wydobycia chce w najbliższych latach skupić się na złożach zlokalizowanych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym i na Morzu Północnym, poinformował Robert Papliński z departamentu public relations PGNiG.

 • 18 stycznia 2017

  KGHM i Cyfrowy Polsat przeciągają linę na WIG20, w grze m.in Boryszew

  Środowa sesji na giełdach w Europie upływa pod znakiem niewielkiej zmienności. W Warszawie gorącym tematem są nowe tegoroczne rekordy na kursie KGHM i mocna przecena akcji Cyfrowego Polsatu.

 • 13 stycznia 2017

  Komentarz giełdowy: GPW w napięciu czeka na werdykt ws. ratingu

  Parkiet przy Książęcej nerwowo wyczekuje werdyktu agencji Moody’s oraz Fitch w sprawie polskiego ratingu. Główne indeksy warszawskiego parkietu świecą się na czerwono, choć na europejskich rynkach oraz na Wall Street obserwujemy umiarkowane wzrosty.

 • 09 stycznia 2017

  Komentarz giełdowy: WIG20 przełamuje psychologiczną barierę

  Po długim weekendzie giełdowym bykom udało się dziś pchnąć indeks WIG20 powyżej psychologicznej bariery 2.000 pkt. Na pozostałych parkietach w Europie dominuje czerwień. Z kolei inwestorzy w Stanach Zjednoczonych przygotowują się do startu nowego sezonu wyników na Wall Street.

 • 02 stycznia 2017

  Komentarz giełdowy: Giełdy z przytupem zaczynają Nowy Rok

  Europejskie indeksy giełdowe rozpoczęły nowy, 2017 rok w iście szampańskich nastrojach. Pokaźne wzrosty notują parkiety w Mediolanie, Frankfurcie, Paryżu, a również w Warszawie przeważa kolor zielony. Pozostałe rynki dziś jeszcze nie pracują, więc dopiero jutro obroty powinny powrócić do normalnych poziomów.

 • 13 grudnia 2016

  Propozycje inwestycyjne na grudzień wg DM mBanku

  W grudniowym raporcie biuro stawia przede wszystkim na spółki przemysłowe, informatyczne, deweloperskie oraz liderów branży budowlanej.

 • 12 grudnia 2016

  Łagodna korekta rajdu św. Mikołaja, w górę Serinus i Petrolinvest

  W poniedziałek warszawski parkiet kontynuował odreagowanie po silnych wzrostach z ubiegłego tygodnia. Najsłabiej wypadł WIG20, który cofnął się o 0,9 proc., a najlepiej mWIG40, w czym duża zasługa solidnego skoku notowań JSW.

 • 08 grudnia 2016

  W 2016 r. spółki z WIG20 wypłaciły akcjonariuszom ponad 9 mld zł

  Ubiegłotygodniowa decyzja PKO BP oficjalnie zamknęła temat tegorocznych dywidend w segmencie blue chipów. StockWatch.pl przygotował krótkie podsumowanie sezonu dywidendowego wśród giełdowych gigantów.

 • 30 listopada 2016

  Szklany sufit zatrzymał WIG20, wzrosty na PGNiG, KGHM i JSW

  Porozumienie OPEC wywindowało kurs ropy WTI o ponad 8 proc. i wprawiło inwestorów na rynkach akcji w dobre nastroje. W Warszawie największe wzrosty zanotowały duże spółki, ale mimo to zamknięcie miesiąca na WIG20 wypadło tuż poniżej psychologicznej bariery 1.800 pkt.

 • 24 listopada 2016

  Analiza techniczna czterech rozgrzanych spółek z WIG20

  Wysokie stopy zwrotu przyciągają coraz więcej inwestorów do dużych spółek. StockWatch.pl z pomocą eksperta od analizy technicznej z SGH sprawdził zadatki notowań Energi, Lotosu, LPP i PGNiG do kontynuacji rajdu.

 • 22 listopada 2016

  PGNiG dostał nową rekomendację z wyceną 4,66 zł za akcję

  DM BDM podwyższył zalecenie inwestycyjne dla gazowej spółki do trzymaj. Według biura, o ile pole do poprawy wyników w dystrybucji czy obrocie (w krótkim terminie) jest ograniczone, to w latach 2017-2018 widzą możliwość wzrostu zysku EBITDA w oparciu o lepsze warunki makro dla segmentu wydobywczego.

 • 16 listopada 2016

  Komentarz giełdowy: Pierwsza zadyszka na rynku

  Najwyraźniej są granice wytrzymałości giełdowego optymizmu w obliczu tego, jak szybko tracą na świecie obligacje. W środę mamy dzień odreagowania na głównych parkietach, choć trzeba przyznać, że skala spadków nie jest powodem niepokoju.

 • WIG20 idzie pod prąd, gorąco na PGNiG, JSW i Ciechu

  Warszawska giełda, mimo słabych nastrojów na zachodnioeuropejskich parkietach, podejmuje kolejną próbę odrobienia strat z początku tygodnia. W południe WIG20 rośnie o 0,6 proc., głównie dzięki mocnej postawie spółek paliwowych. 

 • 08 listopada 2016

  Rynki szykują się na wieczór wyborczy w USA, w grze PGNiG i Ciech

  Na kilka godzin przed rozpoczęciem wieczoru wyborczego w USA, Clinton i Trump idą łeb w łeb. Języczkiem u wagi będzie wynik głosowania w stanie Floryda, gdzie do zgarnięcia jest aż 29 głosów elektorskich. Atmosfera niepewności i wyczekiwania zdominowała wtorkowy handel na giełdach w Europie.

 • 04 listopada 2016

  Komentarz giełdowy: Trump straszy rynki

  Krajobraz na światowych rynkach giełdowych nie wygląda dzisiaj najlepiej. Rynek w dalszym ciągu wycenia możliwość wygranej wyborów prezydenckich w USA przez Donalda Trumpa, po publikacji kolejnych sondaży, które dają mu szansę na zwycięstwo. Z kolei w Europie gorsze dane powodują odwrót inwestorów z rynku.

 • wczoraj

  Komentarz giełdowy: Ropa zmieniła rynkowy sentyment

  Na rynkach akcyjnych do momentu publikacji raportu o zmianie stanu zapasów ropy, dominowały raczej słabe nastroje. Indeks S&P500 notował już spadki o -0,5 proc., jednak kiedy raport Departamentu Energii wywołał mocny rajd na rynku ropy, spadki zostały częściowo zanegowane, obecnie S&P500 znajduje się minimalnie pod kreską.

 • PGNiG sygnalizuje niższe zyski oraz tnie prognozę wydobycia gazu

  Według wstępnych wyliczeń, potentat gazowy w sprawozdaniu za III kwartał pokaże 18-proc. spadek wyniku EBITDA. Zdaniem analityków, odpowiadają za to segment poszukiwawczo-wydobywczy i dystrybucji. Równolegle spółka skorygowała prognozy wydobycia.

 • 20 października 2016

  Politycy fundują inwestorom rollercoaster, w grze energetyka, PKN Orlen i LPP

  Wypowiedzi ministra energii doprowadziły do euforii na spółkach energetycznych, co oddaliło od tegorocznych minimów również indeks blue chipów. Nastroje rynkowe poprawiają również małe szanse Trumpa na wygraną w wyborach prezydenckich. Swoje trzy eurocenty może dorzucić po południu również prezes EBC.

 • 18 października 2016

  Drożejący węgiel pompuje notowania JSW i Bogdanki

  We wtorek europejskie indeksy ładnie rosną, ale wzrosty na warszawskim parkiecie są ograniczone do walorów spółek wydobywczych. Walory Bogdanki i JSW notują olbrzymie obroty, napędzane wciąż rosnącymi cenami węgla.

 • 12 października 2016

  Prognozy fundamentalne dla spółek paliwowych

  Branża paliwowa nagle dodała gazu. Rajd notowań napędzają odbijające marże rafineryjne, spekulacyjne wzrosty cen ropy naftowej oraz działający od sierpnia pakiet paliwowy. StockWatch.pl z pomocą maklerów sprawdził, jak wysoko na tym paliwie mają szansę zajechać notowania Orlenu, Lotosu i PGNiGu.

 • Mocne spadki w USA sieją niepokój, w grze JSW, PKN Orlen i Alma

  Na Wall Street powiało chłodem, a główne indeksy zanotowały ponad 1-proc. spadki. W środę inwestorzy dmuchają na zimne i z obawy o kontynuację przeceny wstrzymują się z większymi zakupami akcji.

 • Propozycje inwestycyjne na październik wg DM mBanku

  W najbliższych tygodniach o klimacie na GPW zdecydują czynniki polityczne oraz start sezonu wynikowego za III kwartał. Selektywne podejście do rynku akcji jest jak najbardziej wskazane, a analitycy DM mBanku atrakcyjnie wyceniane spółki widzą m.in. w sektorze energetycznym, deweloperskim, informatycznym czy przemysłowym.

 • 07 października 2016

  Giełda w Londynie pręży muskuły, w Warszawie tanieją banki i PZU

  Rekordowo tani funt napędza giełdę w Londynie. W piątek indeks FTSE 100 rośnie o 0,71 proc., a do tegorocznego szczytu brakuje już tylko kilkunastu punktów. Na pozostałych europejskich parkietach sytuacja nie wygląda już tak dobrze, ale punktem zwrotnym mogą okazać się popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy.

 • 23 września 2016

  Giełdy poddają się korekcie, gorąco na PKN Orlen i ABC Data

  W piątek zachodnioeuropejskie indeksy odpoczywają po euforycznych wzrostach z poprzednich dni. W głębszej defensywie jest z kolei WIG20, który po południu spada o ponad 1,2 proc. i z nawiązką niweluje wczorajszy dorobek.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com