X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PBG

 • 13 stycznia 2017

  GPW spada przed werdyktem agencji ratingowych, w grze Polimex, PBG i Rafako

  GPW nie ma dziś szczęścia. W piątek trzynastego warszawski parkiet jest jednym z niewielu czerwonych punktów na europejskiej mapie rynków finansowych. Słabsza postawa polskich akcji to efekt niepewności związanej z decyzjami agencji ratingowych.

 • 22 sierpnia 2016

  PBG zdołuje wynik o kolejne 100 mln zł

  Wychodzące z długotrwałej restrukturyzacji oraz borykające się ze sporami z kontrahentami PBG czyści księgi. W najbliższym raporcie mają zostać ujęte kolejne odpisy wartości akcji Rafako na kwotę prawie 100 mln zł.

 • 11 sierpnia 2016

  Wyniki spółek w centrum uwagi, w grze Ciech, JSW i 11 bit studios

  Brak istotnych publikacji makroekonomicznych w czwartkowym kalendarium sprawił, że do rangi wydarzenia dnia urosły sprawozdania finansowe spółek za II kwartał. 

 • 08 sierpnia 2016

  Giełdy złapały wiatr w żagle po danych z USA, w grze PKO BP i Enea

  Rekordy na Wall Street, zielona sesja na giełdach w Azji oraz najnowsze dane na temat produkcji przemysłowej w Niemczech przygotowały grunt pod udany początek tygodnia na europejskich rynkach.  

 • 01 sierpnia 2016

  Wyprzedaż na PGE hamuje polską giełdę, w grze CD Projekt i PBG

  Dobry sentyment po wynikach stress testów europejskich banków szybko paruje. Po południu na parkietach znów dominuje kolor czerwony. W Warszawie balastem dla WIG20 jest blisko 5-proc. przecena akcji PGE.

 • 19 lipca 2016

  Konsorcjum z PBG wnioskuje o arbitraż przeciwko spółce Polskie LNG

  W ramach postępowania konsorcjum dochodzić będzie roszczeń na kwotę 195 mln zł w związku z kontraktem na budowę terminalu skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. PBG wcześniej ograniczyło swój udział w inwestycji i wyniki postępowania nie będą miały wpływu na przychody giełdowej spółki.

 • 30 maja 2016

  Analiza fundamentów 8 ciekawych spółek budowlanych

  Branża budowlana już odczuwa skutki opóźnień w nowych przetargach z udziałem dotacji unijnych. Spółki z chudym portfelem zamówień mogą być wkrótce zmuszone do wywołania kolejnej wojny cenowej. StockWatch.pl sprawdził, jak na trudniejsze czasy przygotowani są czołowi reprezentanci sektora budowlanego.

 • 17 maja 2016

  Sześć ciekawych spółek ze skokową poprawą zysków

  Sezon wyników za I kwartał już za nami. Rzutem na taśmę do grona rynkowych bohaterów dołączyło sześć spółek z ponadprzeciętną dynamiką zysków. StockWatch.pl sprawdził, co było ich motorem napędowym oraz czy wysokie tempo uda się powtórzyć w kolejnych kwartałach.

 • 08 października 2015

  WIG20 łapie zadyszkę, gorąco na spółkach ukraińskich i PBG

  W czwartek rano warszawskie blue chipy poddają się niewielkiej korekcie. Oddech po trzydniowym rajdzie łapie dzisiaj m.in. KGHM. Akcje miedziowej spółki tylko w tym tygodniu podrożały o blisko 15 proc. Sił do śrubowania tegorocznej stopy zwrotu nie brakuje za to giełdowym maluchom.

 • 10 września 2015

  Banki bronią GPW przed głębszą przeceną, gorąco na PBG i Newagu

  W czwartek polska giełda wypada mocno na tle spadających rynków zachodnioeuropejskich. Jednak siła warszawskich indeksów to przede wszystkim efekt odrabiających wczorajsze straty banków. Inwestorzy z dużą dozą niepokoju zastanawiają się, jak po jesiennych wyborach w sektorze bankowym namieszają jeszcze politycy.

 • wczoraj

  Akcje znowu parzą inwestorów w ręce, gorąco na PGE, CCC i PZU

  Bieżący tydzień na rynkach akcji to prawdziwy roller coaster. Jeszcze we wtorek inwestorzy na wyścigi kupowali akcje przecenionych spółek, by w środę rozpocząć ich ponowną dystrybucję. Na dzisiejszej sesji balastem dla polskiego indeksu blue chipów są taniejące o ponad 3 proc. walory PGE.

 • 06 sierpnia 2015

  Polityka znowu dołuje giełdę, krach na kursie akcji Getin Noble Banku

  Za przedwyborczy ukłon polityków w stronę frankowiczów słono płaci sektor bankowy. Trzy banki z największą ekspozycją na kredyty denominowane w walutach obcych tracą dzisiaj od 17 proc. do nawet 25 proc. W czwartek największy dramat przeżywają akcjonariusze Getin Noble Banku.

 • 04 sierpnia 2015

  Małe i średnie spółki rosną w cieniu polityki, w roli outsidera Hawe

  We wtorek rano obserwujemy przecenę największych polskich spółek, którą można tłumaczyć m.in. spowolnieniem chińskiej gospodarki oraz napięciem politycznym przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Bardzo dobrze w ostatnich dniach radzą sobie małe i średnie spółki, którym pomaga siła polskiej gospodarki.

 • 03 sierpnia 2015

  W środę banki zdecydują o losach układu w upadłym PBG

  W najbliższych dniach siedem grup wierzycieli budowlanego PBG zagłosuje nad propozycjami układowymi. Kluczowe dla wyniku będzie środowe głosowanie wśród wierzycieli finansowych, z których część na mocy zawartej właśnie umowy restrukturyzacyjnej zadeklarowała swoje poparcie. W poniedziałek kurs akcji PBG świętuje rosnące szanse na układ.

 • Rynek walczy o kontynuację odbicia, w grze Bioton i PBG

  Początek poniedziałkowej sesji w Warszawie upływa na walce o utrzymanie cen z piątkowego rajdu. Odreagowanie zanotowały najsłabsze ostatnio sektory, czyli banki i energetyka. Z kolei słabe dane z chińskiej gospodarki będą szkodzić spółkom surowcowym.

 • 27 lipca 2015

  Chiny dały sygnał do wyprzedaży akcji, gorąco na Millennium i PBG

  Na europejskich parkietach trwa mocna przecena akcji, do której preludium było ponad 8-proc. tąpnięcie indeksów w Szanghaju. Kolejny po PMI słaby odczyt makro z Państwa Środka uzmysłowił inwestorom, że władze Chin nie zdołają sztucznie podtrzymać wzrostów. W Warszawie główne indeksy przed południem tracą po ok. 0,8 proc.

 • 20 lipca 2015

  Średnie spółki rosną mimo wakacyjnej flauty, gorąco m.in. na Ciechu

  Słabnący czynnik grecki w połączeniu z niemal pustym kalendarium makroekonomicznym oraz sezonem wakacyjnym oznacza rynkową flautę. W poniedziałek największą aktywnością wyrózniają się duże spółki paliwowe oraz wybrani przedstawiciele segmentu mWIG40.

 • 17 lipca 2015

  Giełdy chowają się w cieniu lekkiej korekty, w grze Alior, Rafako i PBG

  Ostatnie dni stały pod znakiem wydarzeń w Grecji, które ostatecznie potoczyły się po myśli inwestorów. W efekcie większość głównych indeksów GPW kończy tydzień na plusie. W piątek oprócz ważnego głosowania w niemieckim parlamencie na przebieg sesji wpłyną też ważne dane z polskiej i amerykańskiej gospodarki.

 • 14 kwietnia 2015

  Węgierski BUX zostawia w tyle WIG20, gorąco na MOL-u i PBG

  Inwestorzy w Europie z zazdrością spoglądają na hossę na węgierskim rynku akcji. Indeks BUX po wzroście o ponad 5 proc. we wtorek dokłada do tego kolejne 1,2 proc. Graczom znad Wisły pozostaje liczyć, że prędzej czy później inwestorzy zagraniczni skierują swój kapitał na nasz rynek.

 • 25 października 2013

  Kurs akcji PBG świętuje po podpisaniu porozumienia z bankiem

  Budowlana spółka ustaliła z ING Bankiem Śląskim sposób podziału wynagrodzenia z tytułu realizacji inwestycji w Wierzchowicach. Wykonanie porozumienia umożliwi PBG otrzymanie części wynagrodzenia. Kurs akcji umacnia się o ponad 6 proc.

 • 25 września 2013

  Akcje Rafako drożeją, rynek gra pod finalizację ważnego kontraktu

  Wiceprezes Rafako w jednym z wywiadów przyznał, że spółka na ostatniej prostej do uzyskania gwarancji niezbędnej do podpisania umowy na realizację projektu Elektrowni Jaworzno. Konsorcjum ma czas na dopięcie formalności do 30 września. Nowe doniesienia pobudziły kursy trzech spółek budowlanych.

 • 11 września 2013

  Konsorcjum z udziałem PBG zarobi więcej na budowie terminalu LNG

  Konsorcjum odpowiedzialne za budowę terminalu skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu podpisało aneks, w którym zobowiązało się do przekazania inwestycji do 30 grudnia 2014 roku. Jednocześnie zwiększono kwotę końcowego wynagrodzenia o 278,7 mln zł.

 • 05 września 2013

  Kilkunastu wierzycieli sprzeciwia się liście wierzytelności PBG

  Nie słabnie gorączka wokół budowlanej grupy. Niedługo po przedstawieniu propozycji układowych pojawiły się głosy sprzeciwu ze strony wierzycieli. Kurs nadal nie może otrząsnąć się z przeceny.

 • 04 września 2013

  Notowania PBG runęły po zapowiedzi megaemisji po mikrocenie

  Krótko trwała euforia na kursie PBG. Informacja o planowanej emisji 700 mln nowych akcji po 0,02 zł za sztukę spłoszyła inwestorów, którzy masowo pozbywają się kupowanych wczoraj w gorączce akcji.

 • Decyzja ws. OFE ustawi sesję, w grze PBG, Kruk i Eurocash

  Na polskiej giełdzie zapowiada się bardzo emocjonująca sesja. Od kilku miesięcy rynkowi ciąży niepewność związana ze zmianami w OFE. O 13:00 poznamy decyzję rządu, która może zdrowo namieszać na GPW.

 • 03 września 2013

  PBG podbudowane zyskami szarpnęło w górę

  Kurs budowlanej grupy mocno poszybował po pokazaniu wyników finansowych za I półrocze. Błogość u inwestorów wywołały zyski. Jest jednak druga strona medalu - audytor ma do sprawozdania szereg uwag.

 • 06 sierpnia 2013

  Rafako osłabiło Mostostal Warszawa we wspólnym projekcie

  Z najnowszych informacji wynika, że niemal całość prac w ramach gigantycznej inwestycji energetycznej w Jaworznie wykona Rafako. Do zaskakująco symbolicznej pozycji zszedł Mostostal Warszawa. Rynek bardzo impulsywnie zareagował na nowy podział obowiązków i wynagrodzenia.

 • 31 lipca 2013

  Ważne odczyty makro elektryzują giełdy, w grze PBG i Eko Export

  W środę rozpoczyna się okres, w którym rynki dostaną szereg istotnych impulsów. Dzisiaj poznamy dane dotyczące rynku pracy i wzrostu PKB w USA oraz protokół po posiedzeniu FED. Wzmożoną aktywność widać także na warszawskiej giełdzie. Uwaga inwestorów skupia się m.in. na PBG, Redanie, Nokaucie, Hygienice, GPW i Eko Exporcie.

 • wczoraj

  Umowa z chińską firmą podbija kurs Rafako i Mostostalu Warszawa

  W piątek rosną kursy budowlanych spółek związanych z realizacją dużego projektu dla Tauron Wytwarzanie. Optymizm udzielił się także PBG, głównemu akcjonariuszowi Rafako.

 • 24 lipca 2013

  KNF zbyt rzadko ściga nierzetelne spółki

  Aż milion złotych ściągnie Komisja Nadzoru Finansowego z trzech giełdowych spółek za naruszenie obowiązków informacyjnych. To wciąż kropla w morzu. Średnio 47 kar nakładanych rocznie przez KNF to stanowczo zbyt mało, aby zdyscyplinować rozwydrzony polski rynek kapitałowy.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com