X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Lotos

 • 23 lutego 2017

  Indeksy testują ważne poziomy. Mocne ruchy na Eurocashu i Lotosie

  Wzrosty na giełdach wyhamowały. W czwartek główne indeksy w Paryżu, Warszawie i we Frankfurcie krążą w okolicach ważnych poziomów. Na światowych rynkach tematem dnia są pierwsze w tym roku dane sygnalizujące spadek zapasów ropy naftowej w USA.

 • 17 lutego 2017

  WIG20 broni ważnej zdobyczy. Quercus, Altus i Skarbiec pod presją planów KNF

  Powrót kursu WIG20 do 2.200 pkt. to pierwszy poważny test dla kupujących na warszawskiej giełdzie. GPW nie jest jednak wyjątkiem, bo główne europejskie parkiety od rana zmagają się z przybierającą na sile przeceną.

 • Tchórzewski studzi emocje w kwestii połączenia PKN Orlen i Lotosu

  Rząd nie podjął żadnych działań w kierunku połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. – W ramach rządu nie podjęto żadnych działań – powiedział Tchórzewski dziennikarzom w odpowiedzi na pytanie o możliwą fuzję firm paliwowych. Dodał, że „różne osoby wyrażają różne opinie” w tej sprawie. – Komisja Europejska oczekuje konkurencji – […]

 • Skarb Państwa ma akcje warte 100 mld zł. W 3 miesiące portfel urósł o wartość PGE

  Obecna hossa znacząco podreperowała stan rachunku inwestycyjnego największego gracza na GPW. Po 1,5-letniej przerwie wartość giełdowego majątku Skarbu Państwa wróciła do poziomu 100 mld zł.

 • 16 lutego 2017

  GPW znów bije rekordy. Szalony rajd na PKN Orlen, PGNiG i Lotosie

  Inwestorzy z warszawskiej GPW mają powody do świętowania. WIG20 w świetnym stylu rozprawił się z oporem na 2.200 pkt., a segmenty małych i średnich spółek poprawiły wieloletnie rekordy. 

 • 14 lutego 2017

  Komentarz: Inwestorzy zakochali się w PKB, złoty mocniejszy

  Lepsze od prognoz dane nt. polskiego PKB w ostatnim kwartale 2016 r. wsparły złotego, wpisując się tym samym w scenariusz przyspieszenia gospodarczego. To jednak już historia, a o najbliższej przyszłości złotego, podobnie jak w przypadku wielu innych rynków, zdecyduje to co dziś powie Janet Yellen w Kongresie.

 • 10 lutego 2017

  Analiza techniczna trzech znanych spółek pod sztandarem hossy

  Główne indeksy GPW w wielkim stylu wracają na poziomy nienotowane od wielu lat. StockWatch.pl sprawdził, jak wysoko mierzą rozpędzone kursy akcji Lotosu, PGE i Millennium.

 • 09 lutego 2017

  Giełda najwyżej od 16 miesięcy, spokojny złoty

  Nowa fala kupujących zawitała na warszawską giełdę. Indeksy mocno rosną i wyznaczają nowe kilkunastomiesięczne szczyty. Hossa trwa w najlepsze. Znacznie spokojniej jest na złotym, który już nie traci tak mocno jak w ostatnich dwóch dniach.

 • 07 lutego 2017

  Inwestorzy rzucili się na tanie waluty, WIG20 wciąż pod 2.100 pkt.

  We wtorek inwestorzy kupują mocno przecenione w styczniu walut. Spokojnie za to jest na warszawskiej giełdzie. Na rynkach globalnych zaś, wobec braku ważnych danych makroekonomicznych, tematem numer jeden staje się polityka.

 • 06 lutego 2017

  Komentarz giełdowy: Odzywają się europejskie niepokoje

  Na parkietach giełdowych Starego Kontynentu widoczne były dziś spore spadki z uwagi na powrót niepokojów na europejską scenę polityczną. O dziwo na warszawskim parkiecie dominuje spory optymizm - sam WIG20 zaatakował psychologiczny poziom 2.100 pkt.

 • WIG20 ostrzy zęby na kolejny ważny opór, w grze LPP, CI Games i JSW

  Warszawski parkiet w dobrym stylu rozpoczął nowy tydzień. Po południu WIG20 rośnie o 0,6 proc. i jest jednym z najmocniejszych indeksów w Europie. Niewykluczone, że w drugiej części dnia polskie blue chipy spróbują sforsować tegoroczny szczyt na 2.100 pkt.

 • Lotos oszacował przychody za 2016 r. na 21 mld zł, a zysk operacyjny na 1,8 mld zł

  Skonsolidowany zysk operacyjny Grupy Lotos wyniósł według szacunków 1,8 mld zł w 2016 roku, podała spółka. Zysk EBITDA wyniósł w tym czasie 2,8 mld zł.

 • 31 stycznia 2017

  Mocny odczyt PKB poprawił nastroje na GPW, w grze KGHM i Emperia

  Lepszy od oczekiwań wstępny odczyt PKB Polski wsparł warszawskie indeksy w odrabianiu poniedziałkowych strat. Na pozytywne dane z gospodarki zareagował też złoty. Po południu polska waluta umacnia się względem wszystkich głównych dewiz.

 • 23 stycznia 2017

  Co dalej z kursami akcji PKN Orlen i Lotosu – analiza techniczna

  Notowania czołowych polskich rafinerii łapią zadyszkę. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, jak głęboka będzie korekta ubiegłorocznych wzrostów na kursach Orlenu i Lotosu.

 • 05 stycznia 2017

  Czas na korektę, WIG20 łapie zadyszkę atakując 2000 pkt.

  Po świetnym początku roku europejskie giełdy złapały lekką zadyszkę. Przecenie sprzyja osłabienie dolara oraz dotarcie kursów do ważnych oporów technicznych. Z kolei lokalnie, dobre wyniki finansowe Bytomia i Oponeo.pl czynią sWIG80 liderem czwartkowych wzrostów w Warszawie.

 • 03 stycznia 2017

  WIG20 jest o włos od 2.000 pkt., w grze banki i rekordowo drogie CCC

  Warszawski parkiet w świetnej formie rozpoczął nowy rok. Języczkiem u wagi pozostaje rajd w segmencie blue chipów. Do magicznego poziomu 2.000 pkt. brakuje już tylko 10 pkt.

 • 20 grudnia 2016

  WIG20 podwyższył bilans rajdu św. Mikołaja, w górę CD Projekt i PGE

  Główne indeksy w Europie rosły dziś w cieniu tragicznych wydarzeń w Turcji oraz Niemczech. Jeden z najlepszych wyników odnotował WIG20. W sumie od początku rajdu św. Mikołaja indeks blue chipów zyskał prawie 9 proc.

 • 15 grudnia 2016

  WIG20 wraca do szeregu, tanieją KGHM, JSW i ABC Data

  W czwartek role się odwróciły i WIG20 zmaga się z ponad 1-proc. korektą, podczas gdy zachodnioeuropejskie indeksy rosną w siłę. Piętą achillesową warszawskiego parkietu są dzisiaj przede wszystkim spółki surowcowe.

 • Lotos do 2022 r. chce mieć 4 mld zł EBITDA Lifo i sieć 550 stacji paliw

  Paliwowa grupa opublikowała strategię na kolejnych sześć lat. Wśród celów finansowych jest podwojenie średniorocznego wyniku EBITDA Lifo w latach 2019-2022 do poziomu około 4 mld zł i obniżenie współczynnika zadłużenia do 1,5.

 • 08 grudnia 2016

  W 2016 r. spółki z WIG20 wypłaciły akcjonariuszom ponad 9 mld zł

  Ubiegłotygodniowa decyzja PKO BP oficjalnie zamknęła temat tegorocznych dywidend w segmencie blue chipów. StockWatch.pl przygotował krótkie podsumowanie sezonu dywidendowego wśród giełdowych gigantów.

 • 24 listopada 2016

  Analiza techniczna czterech rozgrzanych spółek z WIG20

  Wysokie stopy zwrotu przyciągają coraz więcej inwestorów do dużych spółek. StockWatch.pl z pomocą eksperta od analizy technicznej z SGH sprawdził zadatki notowań Energi, Lotosu, LPP i PGNiG do kontynuacji rajdu.

 • 22 listopada 2016

  Hossa surowcowa niesie GPW, w grze KGHM, Lotos i Grupa Azoty

  Dynamiczne wzrosty na rynku ropy naftowej i miedzi oraz rekordy wszechczasów na Wall Street dodały skrzydeł europejskim giełdom.

 • 21 listopada 2016

  GPW pokazała pazur, mocne wzrosty na LPP, PKN Orlen i Lotosie

  Warszawska giełda była dzisiaj jedną z najsilniejszych w Europie. Notowania prestiżowego indeksu dwudziestu największych spółek urosły o 1,77 proc. W dobrej strony pokazały się spółki paliwowe, LPP i PZU.

 • 15 listopada 2016

  Komentarz giełdowy: Energetyka ciągnie WIG20 w dół

  Wtorkowa sesja na światowych parkietach jest raczej spokojna. Nie widać już takiej euforii jak jeszcze w poprzednich kilku sesjach, co było wywołane poprzez oczekiwania, co do polityki gospodarczej nowego prezydenta-elekta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, który zapowiedział mocne wydatki fiskalne mające wesprzeć wzrost gospodarczy w USA. W ciągu dnia na rynek trafiły słabe dane z Polski, które dodatkowo obniżają konkurencyjność polskich aktywów, a rekonstrukcja indeksu MSCI powoduje spore zawirowania wśród spółek energetycznych i surowcowych na GPW.

 • 10 listopada 2016

  KGHM, JSW i PKN Orlen bohaterami sesji na GPW

  Scenariusze zakładające załamanie rynków po zwycięstwie Donalda Trumpa nie sprawdziły się. Inwestorzy w relatywnie płytkiej i krótkotrwałej przecenie na giełdach szybko dostrzegli okazję do kupna tanich akcji.

 • 31 października 2016

  Komentarz giełdowy: Wyborcze skandale nie ruszają Wall Street

  Jednym z najważniejszych wydarzeń na rynkach z ostatnich kilkudziesięciu godzin jest wznowienie śledztwa w sprawie poczty elektronicznej kandydatki na fotel prezydenta Hillary Clinton z lat, kiedy była ona sekretarzem stanu w USA. Pomimo, iż jest to czynnik, który daje więcej niepewności na tydzień przed wyborami w najważniejszej gospodarce na świecie, sesja giełdowa w ostatni dzień miesiąca przebiega raczej spokojnie, w szczególności, że sporo dzieje się na rynku ropy naftowej. 

 • Polska giełda nie traci werwy, gorąco na PKN Orlen, Echo i Baltonie

  Na ostatniej sesji w tym miesiącu europejskie parkiety toną w czerwieni. Sentyment do rynków akcji popsuły przedwyborcze zawirowania w USA oraz przecieki o załamaniu się weekendowych rozmów OPEC. Wyjątkiem na mapie Europy jest giełda w Warszawie, gdzie mimo atmosfery długiego weekendu główne indeksy świecą na zielono.

 • 27 października 2016

  Analiza techniczna czterech gwiazd nowego sezonu wyników

  Sezon wyników III kwartału dopiero się rozkręca, ale już ma pierwszych bohaterów. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, jak poprawa fundamentów przełożyła się na sytuację techniczną notowań akcji Lotosu, PKN Orlen, Dom Development i Prima Mody.

 • Spółki paliwowe ciągną WIG20 w górę, w grze Lotos, Synthos i Alma

  W czwartek w Europie przewagę utrzymuje strona podażowa, ale skala przeceny pozostaje niewielka. Na tym tle świetnie wypada polska GPW, w czym spora zasługa segmentu paliwowego. Po pierwszym fixingu, dzięki mocnej postawie akcji PKN Orlen i Lotosu, WIG-Paliwa rośnie o 1,5 proc.

 • Lotos liderem wzrostów w WIG20 po wynikach za III kwartał

  W czwartek akcje paliwowej grupy rosną o ponad 4 proc. i są najmocniejszym ogniwem w segmencie blue chipów. Spółka zaimponowała inwestorom zamianą straty EBIT i netto na zyski. Z kolei analitycy chwalą Lotos m.in. za dobry wynik downstreamu i wysoki cash flow operacyjny.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com