X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Kruk

 • 20 lutego 2017

  Trigon DM spodziewa się powrotu JSW do indeksu WIG20 i awansu Kruka do WIG30

  Akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej powinny zastąpić akcje Enei w składzie indeksu największych spółek WIG20 podczas najbliższej rewizji indeksów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, oceniają analitycy Trigon Domu Maklerskiego

 • 07 lutego 2017

  DM PKO BP podniósł wycenę akcji Kruka do 260 zł

  DM PKO BP w raporcie z 31 stycznia obniżył zalecenie dla Kruka do trzymaj z kupuj i jednocześnie podniósł cenę docelową akcji do 260 zł z 211 zł. Względem bieżącego kursu giełdowego wycena z rekomendacji jest wyższa o 13 proc.

 • 17 stycznia 2017

  Kruk finalizuje dużą inwestycję we Włoszech

  Grupa windykacyjna finalizuje czwartą dużą inwestycję na rynku włoskim. Jeszcze w styczniu przejmie od Banca IFIS portfel wierzytelności o wartości nominalnej blisko 3,3 mld zł.

 • WIG20 łapie zadyszkę, a sWIG80 atakuje szczyty z 2014 roku

  We wtorek warszawskie blue chipy wzorem zachodnioeuropejskich odpowiedników poddają się korekcie. Wiatr w żagle złapał za to segment maluchów, który dokłada do tegorocznego wyniku 0,5 proc. i jest najwyżej od marca 2014 roku.

 • 11 stycznia 2017

  GPW rośnie, ale ryzyko korekty jest coraz większe, w grze KGHM i Kruk

  Liderem środowej sesji jest mWIG40, który rośnie o ponad 1,1 proc. i ustanawia 9-letnie maksima. Pierwsze objawy zadyszki zdradza z kolei WIG20. Kurs indeksu blue chipów spada po południu o 0,2 proc. 

 • 10 stycznia 2017

  Miliardowy rok w KRUKu

  Grupa KRUK, lider na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Centralnej, zainwestowała w 2016 roku 1,3 mld złotych w 99 portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 16,1 mld złotych. To najwięcej w historii działalności wrocławskiej spółki. Ponadto w 2016 roku KRUK osiągnął również rekordowy poziom spłat z portfeli własnych w wysokości 992 milionów złotych.

 • 05 stycznia 2017

  Raport kredytowy: spółki windykacyjne Kruk, Best i Kredyt Inkaso

  Niniejszy raport kredytowy porównuje bieżącą sytuację następujących spółek: Kruk, Best oraz Kredyt Inkaso.

 • 23 grudnia 2016

  Kruk wygrał kolejny duży przetarg na długi włoskich kredytobiorców

  Lider branży windykacyjnej wygrał przetarg na zakup portfela wierzytelności konsumenckich we Włoszech od Banca IFIS. Portfel o wartości nominalnej 3,3 mld zł jest drugą pod względem wielkości inwestycją w tym kraju oraz czwartą w historii spółki.

 • 20 grudnia 2016

  WIG20 podwyższył bilans rajdu św. Mikołaja, w górę CD Projekt i PGE

  Główne indeksy w Europie rosły dziś w cieniu tragicznych wydarzeń w Turcji oraz Niemczech. Jeden z najlepszych wyników odnotował WIG20. W sumie od początku rajdu św. Mikołaja indeks blue chipów zyskał prawie 9 proc.

 • Kruk przejmuje spółkę windykacyjną w Hiszpanii

  Branżowy gigant kupi spółkę zarządzającą wierzytelnościami w Hiszpanii. Finalizacja transakcji ma nastąpić najpóźniej do końca przyszłego miesiąca.

 • 19 grudnia 2016

  Analiza techniczna 4 spółek z ciekawą perspektywą na 2017 rok

  Ekspert z SGH specjalnie dla StockWatch.pl wybrał i prześwietlił od strony technicznej cztery spółki, których akcje warto mieć w noworocznym portfelu.

 • 16 grudnia 2016

  Kruk sprzedaje 1 mln akcji w ramach oferty prywatnej

  Nowe akcje spółki windykacyjnej są sprzedawane w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu. Pozyskane środki mają sfinansować dalszą ekspansję Kruka na europejskich rynkach. 

 • 07 grudnia 2016

  Duże przetasowania w akcjonariatach 5 ciekawych spółek

  Grudniowy rajd św. Mikołaja zbiegł się w czasie ze znaczącymi transakcjami na akcjach znanych spółek w wykonaniu funduszy oraz insiderów. StockWatch.pl sprawdził, co stoi za ostatnimi zmianami i co oznaczają dla drobnych inwestorów.

 • 02 grudnia 2016

  Kruk w jeden dzień uplasował emisję obligacji o wartości 40 mln zł

  Komunikat prasowy, 2 grudnia 2016 r. Grupa Kruk, lider na rynku zarządzania wierzytelnościami, z sukcesem zamyka pierwszą ofertę w ramach IV Programu Obligacji Publicznych. Kruk uplasował obligacje o wartości przekraczającej 40 milionów złotych w ciągu pierwszego dnia zapisów. Oferta potrwa jeszcze do końca piątku, 2 grudnia. – Wyczerpanie puli obligacji w ciągu kilkunastu godzin od […]

 • 01 grudnia 2016

  Kruk: Za kilka lat będziemy wiodącą na świecie firmą na rynku zarządzania wierzytelnościami

  Piotr Krupa, prezes zarządu Kruk SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o wynikach za III kwartał, ekspansji zagranicznej oraz planach dalszego rozwoju działalności.

 • Kruk kupił w Hiszpanii duży portfel wierzytelności od Grupy Carrefour

  Windykacyjna grupa zamknęła drugą ważną inwestycję na rynku hiszpańskim. Wartość nominalna przejętego właśnie portfela wierzytelności to ponad 800 mln zł.

 • 30 listopada 2016

  W czwartek Kruk ruszy z piątą emisją obligacji w tym roku

  Lider branży windykacyjnej wraca z IV programem emisji obligacji. W ramach pierwszej oferty Kruk proponuje papiery dłużne ze zmiennym oprocentowaniem opartym o WIBOR 3M powiększonym o marżę 3,15 p.p.

 • 23 listopada 2016

  Giełdy w Europie złapały zadyszkę, gorąco na Enerdze i Echo

  Mocne odczyty indeksów PMI okazały się niewystarczającym argumentem do zatrzymania akcji w portfelach. W środę główne indeksy w Paryżu i we Frankfurcie poddają się korekcie. Inwestorzy z warszawskiej GPW póki co nie palą się do realizacji zysków z poprzednich sesji.

 • Kruk wygrał duży przetarg na rynku hiszpańskim

  Wygrana otwiera drogę do nabycia portfela wierzytelności o wartości nominalnej przekraczającej 800 mln zł. W tym roku grupa windykacyjna już zakupiła portfele warte według nominału ponad 10 mld zł.

 • 02 listopada 2016

  Rynki akcji dopadła przedwyborcza gorączka, tanieją mBank i Kruk

  Rosnące słupki poparcia dla Donalda Trumpa na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej skłaniają inwestorów do ucieczki w stronę bezpiecznych przystani. W Europie najsłabiej wypada warszawska GPW, w czym spora zasługa fatalnego odczytu PMI dla polskiego przemysłu oraz nowych pomysłów w kwestii podatków, które pośrednio odbiją się na kondycji rynku kapitałowego.

 • Plany emisyjne Kruka przyćmiły radość z rekordowych wyników

  Wysoka dynamika zysków podparta dwucyfrowym wzrostem spłat z portfeli własnych przesądziła o uzyskaniu wyników dużo lepszych od konsensusu. Windykacyjna grupa myśli o dalszej ekspansji na rynkach Europy Zachodniej i w związku z tym szykuje się do emisji akcji w wysokości nie wyższej niż 5,6 proc. obecnie istniejących.

 • 31 października 2016

  Kruk wzmacnia zachodnie skrzydło akwizycją we Włoszech

  Ekspansja Kruka we Włoszech niebawem wskoczy na nowy poziom. Grupa windykacyjna w listopadzie zamierza sfinalizować przejęcie lokalnego serwisera i wzmocnić struktury operacyjne do obsługi portfeli wierzytelności o wartości nominalnej niemal 6 mld zł.

 • 11 października 2016

  Kruk na nowe portfele wierzytelności wydał już blisko 1 mld zł

  Windykacyjna grupa ma za sobą kolejny pracowity kwartał. W okresie czerwiec-wrzesień spłaty z portfeli przekroczyły ćwierć miliarda złotych, a nakłady poniesione na zakup nowych portfeli wyniosły 205 mln zł. W sumie od początku roku Kruk wydał na wierzytelności blisko 940 mln zł.

 • 28 września 2016

  Kruk kupi wierzytelności we Włoszech o wartości nominalnej 4 mld zł

  Wrocławska spółka już wkrótce wzbogaci się o portfel wierzytelności o wartości 930 mln euro, czyli około 4 mld zł. Po zamknięciu transakcji wartość nominalna nabytych portfeli we Włoszech wzrośnie do prawie 6 mld zł.

 • 23 września 2016

  Kruk: Działamy w czołówce światowych firm z branży finansów

  Piotr Krupa, prezes zarządu Kruk SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o najnowszych wynikach spółki, prowadzonych inwestycjach i planach dalszego rozwoju działalności.

 • 29 sierpnia 2016

  Kruk z rekordowym poziomem spłat, ale niższym zyskiem

  Koszty procesów sądowo-komorniczych i podatki o charakterze jednorazowym nie pozwoliły windykacyjnej grupie zwiększyć zysku netto w II kwartale. Z drugiej strony poziom spłat z portfeli osiągnął rekordowy poziom 230 mln zł.

 • Wyniki finansowe i sygnały FED w centrum uwagi, w grze PKO BP i Kruk

  Rosnące szanse na rychłą podwyżkę stóp procentowych w USA to obecnie temat numer jeden na światowych rynkach finansowych. Z kolei na warszawskiej GPW utrzymuje się flauta, co w znacznej mierze spowodowane jest pauzą parkietu w Londynie. Uwaga krajowych graczy koncentruje się na kolejnej porcji świeżych wyników finansowych.

 • 18 sierpnia 2016

  Kruk dopiął transakcję nabycia największego portfela w Rumunii

  Kruk wraz z podmiotem zależnym Banku Światowego sfinalizowały transakcję nabycia największego portfela wierzytelności konsumenckich w Rumunii. Spółka Kruka stała się właścicielem 180 tys. spraw o wartości nominalnej 597 mln euro. Tym samym tegoroczne inwestycje Kruka przybliżają go do poziomu miliarda złotych.

 • 12 sierpnia 2016

  Analiza techniczna pięciu gorących spółek tego lata

  Wakacyjny rajd na GPW trwa w najlepsze. Z okazji do śrubowania tegorocznych stóp zwrotu korzystają m.in. notowania walorów Kruka, 11 bit studios, Amiki, Alior Banku oraz Uniwheels. Wraz z ekspertem od analizy technicznej z SGH zbadaliśmy, jak wysoko szykują się jeszcze wspiąć kursy poszczególnych spółek.

 • 12 lipca 2016

  Rynki akcji kontynuują wzrosty, w grze CD Projekt, Kruk i KGHM

  Hossa na Wall Street, zapowiedź agresywnej stymulacji japońskiej gospodarki oraz klarująca się sytuacja na scenie politycznej w Wielkiej Brytanii nakręcają popyt na akcje. We wtorek zachodnioeuropejskie indeksy rosną o ponad 1,5 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com