X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Enea

 • 22 lutego 2017

  GPW śrubuje wieloletnie rekordy, gorąco na Orbisie, WDX i JSW

  Środowa sesja na warszawskim parkiecie upływa pod znakiem kontynuacji wzrostów, jednak ich tempo jest znacznie mniejsze niż wczoraj. Najwięcej zyskuje dziś segment średnich spółek, głównie dzięki mocnej postawie akcji JSW i nowych rekordów cenowych na kursach CD Projektu i ING Banku Śląskiego.

 • 20 lutego 2017

  Trigon DM spodziewa się powrotu JSW do indeksu WIG20 i awansu Kruka do WIG30

  Akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej powinny zastąpić akcje Enei w składzie indeksu największych spółek WIG20 podczas najbliższej rewizji indeksów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, oceniają analitycy Trigon Domu Maklerskiego

 • 17 lutego 2017

  Skarb Państwa ma akcje warte 100 mld zł. W 3 miesiące portfel urósł o wartość PGE

  Obecna hossa znacząco podreperowała stan rachunku inwestycyjnego największego gracza na GPW. Po 1,5-letniej przerwie wartość giełdowego majątku Skarbu Państwa wróciła do poziomu 100 mld zł.

 • 07 lutego 2017

  Raport: 3 czarne konie polskiej branży energetycznej

  Na akcjach giełdowych producentów energii elektrycznej ruszyła gra pod rządowe zapowiedzi utworzenia rynku mocy. Sprawdziliśmy, które z polskich spółek generują najwięcej gotówki i mają największy potencjał do wzrostów w kolejnych kwartałach.

 • wczoraj

  WIG20 zaliczył spięcie na 2.100 pkt., mocne wzrosty Energi, Enei i PGE

  Tym razem ciężar śrubowania hossy na warszawskim parkiecie wzięły na siebie spółki energetyczne. Niestety, dzielna postawa energetycznego kwartetu - Energi, Enei, PGE i Tauronu - nie wystarczyła do pokonania psychologicznej bariery na 2.100 pkt.

 • 13 stycznia 2017

  Komentarz giełdowy: GPW w napięciu czeka na werdykt ws. ratingu

  Parkiet przy Książęcej nerwowo wyczekuje werdyktu agencji Moody’s oraz Fitch w sprawie polskiego ratingu. Główne indeksy warszawskiego parkietu świecą się na czerwono, choć na europejskich rynkach oraz na Wall Street obserwujemy umiarkowane wzrosty.

 • GPW spada przed werdyktem agencji ratingowych, w grze Polimex, PBG i Rafako

  GPW nie ma dziś szczęścia. W piątek trzynastego warszawski parkiet jest jednym z niewielu czerwonych punktów na europejskiej mapie rynków finansowych. Słabsza postawa polskich akcji to efekt niepewności związanej z decyzjami agencji ratingowych.

 • 11 stycznia 2017

  EuroRating obniżył perspektywę ratingu Enei do negatywnej

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego spółce Enea SA ze stabilnej na negatywną. Sam rating został utrzymany na poziomie BBB.

 • 28 grudnia 2016

  8 spółek z największym potencjałem wzrostu w 2017 r. wg Haitong Banku

  Analitycy Haitong Banku przyszłym roku stawiają na deweloperów mieszkaniowych, spółki budowlane, medialne oraz telekomunikacyjne. Największy potencjał spadkowy widzą w akcjach koncernów energetycznych, giełdowych kopalń oraz potentatów z sektora handlu detalicznego.

 • 20 grudnia 2016

  Mocne przetasowania w najnowszych rekomendacjach dla PGE, Enei, Energi i Tauronu

  Biuro w raporcie z 19 grudnia podniosło zalecenia i ceny docelowe akcji PGE i Tauronu. Z kolei w odniesieniu do spółek zaangażowanych w rozbudowę elektrowni w Ostrołęce eksperci nie tylko utrzymali zalecenie sprzedaj, ale także przycięli wyceny walorów o kilkanaście procent.

 • 08 grudnia 2016

  W 2016 r. spółki z WIG20 wypłaciły akcjonariuszom ponad 9 mld zł

  Ubiegłotygodniowa decyzja PKO BP oficjalnie zamknęła temat tegorocznych dywidend w segmencie blue chipów. StockWatch.pl przygotował krótkie podsumowanie sezonu dywidendowego wśród giełdowych gigantów.

 • WIG20 kontynuuje fenomenalny rajd, w centrum uwagi Alior i PZU

  Rajd św. Mikołaja na europejskich parkietach wsparł dziś EBC, który zgodnie z oczekiwaniami nie zmienił stóp procentowych, ale przedłużył program skupu aktywów. Mocne wzrosty i dawno niewidziane obroty zanotowała dziś warszawska GPW. 

 • Energa podpisała z Eneą umowę inwestycyjną o wspólnej realizacji Elektrowni Ostrołęki C

  Energa i Enea zawarły 8 grudnia br. umowę inwestycyjną, której celem jest wspólne przygotowanie, budowa i eksploatacja nowego bloku energetycznego opalanego węglem kamiennym o mocy około 1000 MWe brutto w Ostrołęce. Enea kupi 50 proc. akcji o wartości 101 mln zł, przysługujących Enerdze w kapitale zakładowym spółki celowej, powołanej do realizacji Projektu. Ustalone przez firmy zasady współpracy powinny przyczynić się do ogłoszenia przetargu jeszcze w 2016 roku.

 • 05 grudnia 2016

  Rajd św. Mikołaja wystartował, KGHM, Orlen i CD Projekt z rekordami

  Dźwięk strzelających szampanów rozległ się dzisiaj na giełdzie w Warszawie. Największym wygranym okazał się WIG20, który w imponującym stylu podskoczył o blisko 3,5 proc. do 1.845 pkt. Co ważne, indeks nie tylko przebił się przez psychologiczną barierę 1.800 pkt., ale też pokonał szczyty z 31 października i 10 listopada.

 • Analiza techniczna 4 zdołowanych spółek energetycznych

  Rekordowo tanie akcje czołowych koncernów energetycznych kuszą, choć są bardzo ryzykowne. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, jak od strony technicznej wygląda pomysł łapania dołków na akcjach Energi, Tauronu, Enei i PGE.

 • 02 grudnia 2016

  Inwestorzy wstrzymują oddech przed decyzją S&P, w grze CD Projekt

  Korekta post-trumpowych zwyżek na Wall Street, przecena w Azji oraz niepewność co do wyniku niedzielnego referendum konstytucyjnego we Włoszech pogłębiają spadki na zachodnioeuropejskich giełdach. Póki co zimną krew zachowują inwestorzy z warszawskiego parkietu, dla którego dodatkowym czynnikiem ryzyka jest rewizja ratingu ze strony agencji Standard&Poor’s.

 • 30 listopada 2016

  Szklany sufit zatrzymał WIG20, wzrosty na PGNiG, KGHM i JSW

  Porozumienie OPEC wywindowało kurs ropy WTI o ponad 8 proc. i wprawiło inwestorów na rynkach akcji w dobre nastroje. W Warszawie największe wzrosty zanotowały duże spółki, ale mimo to zamknięcie miesiąca na WIG20 wypadło tuż poniżej psychologicznej bariery 1.800 pkt.

 • 29 listopada 2016

  Na GPW cisza przed burzą, niebezpieczne tąpnięcie na kursie JSW

  Wtorkowa sesja na europejskich parkietach upłynęła pod znakiem niewielkiej zmienności i oczekiwania na ważne rozstrzygnięcia. W Warszawie najwięcej emocji wzbudziła pierwsza od wielu miesięcy mocna przecena na kursie JSW.

 • 28 listopada 2016

  Z blue chipów uchodzi powietrze, świetna sesja JSW i 11 bit studios

  Poniedziałkowa sesja na giełdach w Europie przyniosła kontynuację korekty i blisko 1-proc. spadki głównych indeksów we Frankfurcie i w Paryżu. W Warszawie ubiegłotygodniowy dorobek bez walki oddaje WIG20. Inwestorzy wyprzedają akcje blue chipów przed piątkową decyzją agencji S&P w kwestii ratingu Polski.

 • Giełdy rozpoczynają tydzień od spadków, pod prąd idą KGHM i JSW

  Początek tygodnia na europejskich giełdach upływa pod dyktando strony podażowej. W Warszawie przecena skupiła się na segmencie dużych spółek. Zielonym przyczółkiem na GPW jest sektor surowcowy.

 • 25 listopada 2016

  Black Friday na warszawskiej giełdzie, gorąco na PGE, JSW i Polimeksie

  W piątek warszawska giełda kusi inwestorów tańszymi akcjami. Największe przeceny oferują duże spółki, w południe indeks WIG20 traci ok. 0,7 proc. Pod prąd po optymistycznych wypowiedziach ministra Krzysztofa Tchórzewskiego idą dziś reprezentanci sektora energetycznego.

 • 24 listopada 2016

  Polska giełda na fali wznoszącej, bohaterami sesji KGHM i CD Projekt

  Nieobecność graczy z USA spowodowana Świętem Dziękczynienia przekłada się na skromną zmienność i niewielkie obroty na europejskich parkietach. Na czwartą z rzędu wzrostową sesję pracuje warszawski WIG20, który już na starcie notowań przeskoczył psychologiczną barierę 1.800 pkt.

 • 17 listopada 2016

  Ciemne chmury gęstnieją nad GPW, w grze Monnari i Eko Export

  Zapowiada się wyjątkowo nerwowa końcówka roku oraz początek nowego na polskim rynku kapitałowym. W środę Sejm przegłosował ustawę w sprawie obniżenia wieku emerytalnego. Zmiany w systemie będą miały niebagatelne znaczenie dla kondycji sektora finansów publicznych w kolejnych latach oraz oceny wiarygodności kredytowej Polski, której już w styczniu przyjrzą się dwie duże agencje.

 • 16 listopada 2016

  Komentarz giełdowy: Pierwsza zadyszka na rynku

  Najwyraźniej są granice wytrzymałości giełdowego optymizmu w obliczu tego, jak szybko tracą na świecie obligacje. W środę mamy dzień odreagowania na głównych parkietach, choć trzeba przyznać, że skala spadków nie jest powodem niepokoju.

 • WIG20 idzie pod prąd, gorąco na PGNiG, JSW i Ciechu

  Warszawska giełda, mimo słabych nastrojów na zachodnioeuropejskich parkietach, podejmuje kolejną próbę odrobienia strat z początku tygodnia. W południe WIG20 rośnie o 0,6 proc., głównie dzięki mocnej postawie spółek paliwowych. 

 • 15 listopada 2016

  Komentarz giełdowy: Energetyka ciągnie WIG20 w dół

  Wtorkowa sesja na światowych parkietach jest raczej spokojna. Nie widać już takiej euforii jak jeszcze w poprzednich kilku sesjach, co było wywołane poprzez oczekiwania, co do polityki gospodarczej nowego prezydenta-elekta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, który zapowiedział mocne wydatki fiskalne mające wesprzeć wzrost gospodarczy w USA. W ciągu dnia na rynek trafiły słabe dane z Polski, które dodatkowo obniżają konkurencyjność polskich aktywów, a rekonstrukcja indeksu MSCI powoduje spore zawirowania wśród spółek energetycznych i surowcowych na GPW.

 • 14 listopada 2016

  Pogrom na finiszu sezonu wynikowego, w dół Eurocash, Tauron i PGE

  Poniedziałkowa sesja na warszawskiej GPW upłynęła pod dyktando podaży. Wśród głównych indeksów najsłabiej wypadł WIG20, który stracił aż 2,39 proc. Fatalną sesję zaliczyły przede wszystkim spółki handlowe i energetyczne.

 • 10 listopada 2016

  KGHM, JSW i PKN Orlen bohaterami sesji na GPW

  Scenariusze zakładające załamanie rynków po zwycięstwie Donalda Trumpa nie sprawdziły się. Inwestorzy w relatywnie płytkiej i krótkotrwałej przecenie na giełdach szybko dostrzegli okazję do kupna tanich akcji.

 • 03 listopada 2016

  Komentarz giełdowy: Nieskuteczne odbicie

  Już zbyt blisko wyborów prezydenckich w USA, żeby giełdy były w stanie żyć w dużym stopniu czymś innym niż starciem Clinton i Trumpa. Sondaże dały giełdom pół dnia oddechu, pomógł też werdykt londyńskiego sądu nakazujący głosowanie w parlamencie przed oficjalnym ogłoszeniem Brexitu. Jednak druga połowa dnia to już tylko spadki, słabsze dane z USA i dalsze schodzenie cen ropy.

 • Nowy sondaż przynosi ulgę rynkom akcji, rosną ING Bank Śląski i Enea

  W czwartek na europejskie parkiety wraca zieleń. Napięcie wśród inwestorów złagodził najnowszy sondaż telewizji ABC wskazujący na 2-proc. przewagę Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com