X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Ciech

 • 24 stycznia 2017

  Rozjechały się rekomendacje maklerów dla akcji Synthosu i Ciechu

  Na przestrzeni zaledwie kilku dni Wood & Company oraz DM mBanku odtajniły raporty analityczne dla akcji dwóch popularnych wśród inwestorów producentów chemii. W wypadku Synthosu różnica między cenami docelowymi biur wynosi 77 proc., a w Ciechu niecałe 10 proc.

 • 23 stycznia 2017

  mWIG40 najwyżej od dekady, w górę Ciech, CD Projekt i Trakcja

  Segment średnich spółek rozpoczyna tydzień od ataku szczytów z listopada 2007 roku. Indeks w górę ciągną przede wszystkim akcje Ciechu, GTC, CD Projektu oraz Trakcji. Dreszczyk emocji zapewnia też WIG20, który na chwilę zszedł poniżej wsparcia na 2.000 pkt.

 • 13 stycznia 2017

  Analiza techniczna czterech gorących spółek z branży chemicznej

  Giełdowi producenci chemii odzyskują dawny blask. W tym tygodniu kurs subindeksu WIG-Chemia osiągnął półroczne maksimum. StockWatch.pl sprawdził kluczowe opory techniczne na wykresach Grupy Azoty, Polic, Synthosu oraz Ciechu.

 • 24 listopada 2016

  Giełdowi eksporterzy tańczą z radości, w górę CD Projekt i LiveChat

  Dobra passa GPW trwa. WIG20 zamknął czwartą z rzędu wzrostową sesję. W centrum uwagi polskiego rynku są eksporterzy, którym słaby złoty znów dmucha w żagle. Po południu euro kosztowało 4,42 zł, a dolar 4,18 zł.

 • 16 listopada 2016

  WIG20 idzie pod prąd, gorąco na PGNiG, JSW i Ciechu

  Warszawska giełda, mimo słabych nastrojów na zachodnioeuropejskich parkietach, podejmuje kolejną próbę odrobienia strat z początku tygodnia. W południe WIG20 rośnie o 0,6 proc., głównie dzięki mocnej postawie spółek paliwowych. 

 • 15 listopada 2016

  Raport: Analiza fundamentalna 6 ciekawych spółek chemicznych

  Pogorszenie fundamentów sprowadziło indeks WIG-Chemia na dwuletnie minima. W nowych wynikach coś jednak drgnęło. Analitycy StockWatch.pl sprawdzili, co mówią świeże sprawozdania finansowe sześciu znanych spółek z branży.

 • 08 listopada 2016

  Rynki szykują się na wieczór wyborczy w USA, w grze PGNiG i Ciech

  Na kilka godzin przed rozpoczęciem wieczoru wyborczego w USA, Clinton i Trump idą łeb w łeb. Języczkiem u wagi będzie wynik głosowania w stanie Floryda, gdzie do zgarnięcia jest aż 29 głosów elektorskich. Atmosfera niepewności i wyczekiwania zdominowała wtorkowy handel na giełdach w Europie.

 • wczoraj

  Ciech dostał rekomendację z wyceną poniżej kursu giełdowego

  Analitycy Trigon DM zmienili diametralnie nastawienie inwestycyjne do Ciechu. Biuro nie widzi potencjału w akcjach chemicznej spółki, a wśród zagrożeń dostrzegają wzrost cen surowców energetycznych.

 • 24 października 2016

  Jest rekomendacja dla Ciechu z 40-proc. potencjałem wzrostu

  DM BOŚ w najnowszym raporcie obniżył wycenę akcji spółki chemicznej o 14 proc. i utrzymał zalecenie kupuj. Zdaniem maklerów, Ciech w kolejnych latach odczuje oddech konkurencji, która już niedługo uruchomi nowe moce produkcyjne sody w Turcji.

 • 12 października 2016

  Propozycje inwestycyjne na październik wg DM mBanku

  W najbliższych tygodniach o klimacie na GPW zdecydują czynniki polityczne oraz start sezonu wynikowego za III kwartał. Selektywne podejście do rynku akcji jest jak najbardziej wskazane, a analitycy DM mBanku atrakcyjnie wyceniane spółki widzą m.in. w sektorze energetycznym, deweloperskim, informatycznym czy przemysłowym.

 • 27 września 2016

  Raport: Prognozy na II połowę roku dla sześciu spółek chemicznych

  WIG-Chemia od początku roku stracił 18 proc. i jest drugim najsłabszym subindeksem na GPW. Ostatnio coś jednak drgnęło w notowaniach i w fundamentach giełdowych firm chemicznych. StockWatch.pl z pomocą ekspertów sprawdził, które spółki mają szansę poprawić swoje notowania.

 • 19 września 2016

  Ropa i rynki akcji idą w górę, gorąco na PGNiG, PKN Orlen i Action

  Większość głównych indeksów w Europie rośnie o ponad 1 proc. Sentyment na rynkach wspiera drożejąca ropa naftowa, której cena w Stanach Zjednoczonych dotarła w okolice oporu 44,50 USD za baryłkę.

 • 06 września 2016

  9 solidnych spółek do obserwacji na III kwartał

  Czarnym koniem sezonu wynikowego były spółki przemysłowe, które pełnymi garściami czerpały z dobrej koniunktury gospodarczej, windując jednocześnie kursy akcji. Z pomocą ekspertów zbadaliśmy, które z nich mają szanse na powtórzenie dobrych wyników w kolejnym kwartale.

 • 31 sierpnia 2016

  Kurs akcji Ciechu wraca na wzrostowe tory po mocnych wynikach

  Chemiczna grupa dołączyła właśnie do grona pozytywnych bohaterów sezonu wynikowego. Kurs akcji rośnie dzisiaj o blisko 4 proc. Eksperci chwalą spółkę za imponujące dynamiki zysków oraz historycznie wysoki cash flow.

 • Giełda na finiszu sezonu wynikowego, w grze JSW, Ciech i CD Projekt

  Środowa seria mieszanych odczytów makroekonomicznych nie pomogła w obraniu wspólnego kierunku europejskim indeksom. Po czerwonej stronie pozostaje dzisiaj warszawska GPW, a tematem numer jeden ostatnia duża porcja wyników finansowych za II kwartał i całe I półrocze.

 • 11 sierpnia 2016

  Wyniki spółek w centrum uwagi, w grze Ciech, JSW i 11 bit studios

  Brak istotnych publikacji makroekonomicznych w czwartkowym kalendarium sprawił, że do rangi wydarzenia dnia urosły sprawozdania finansowe spółek za II kwartał. 

 • Rynek docenił Ciech za pomysł debiutu na GPW we Frankfurcie

  Korzyści płynące z równoległej obecności chemicznej spółki na parkietach w Warszawie i we Frankfurcie podziałały na wyobraźnię inwestorów. W czwartek przed południem kurs akcji Ciechu rośnie o 5,5 proc. do ponad 62 zł.

 • 03 sierpnia 2016

  PKO BP wyciąga WIG20 z korekty, w grze Pekao, Ciech i Famur

  Efekt przeceny na rynkach w Azji i USA powoli ustępuje, a na główne indeksy w Europie wraca zieleń. Poranne straty odrabia też warszawski WIG20, który dzięki mocnej postawie PKO BP jeszcze przed południem wrócił do poziomu odniesienia.

 • wczoraj

  Jest kolejna rekomendacja dla akcji Ciechu z wyceną powyżej 60 zł

  DM PKO BP podniósł zalecenie inwestycyjne i wycenę dla chemicznej grupy, ale potencjał wzrostu widzi niewielki. Biuro obawia się, że po mocnym 2016 r. w kolejnych latach zyski będą się kurczyły.

 • 13 lipca 2016

  Są nowe rekomendacje dla akcji Grupy Azoty, Ciechu i Synthosu

  Zdołowana branża chemiczna odbija, a towarzyszą temu coraz wyższe rekomendacje. Najnowsze pochodzą od analityków Trigon DM i zakładają kilkunastoprocentowy potencjał wzrostu dla Ciechu i Grupy Azoty.

 • WIG20 dzielnie znosi przecenę Pekao, w grze KGHM i PKN Orlen

  Przewaga czerwieni na środowej mapie rynku to efekt sprzedaży dużego pakietu akcji Pekao przez włoskiego właściciela. Na szczęście sytuację ratuje mocna postawa notowań takich spółek jak KGHM, Cyfrowy Polsat czy Orlen i w południe WIG20 notuje niewielki wzrost.

 • 12 lipca 2016

  Rynki akcji kontynuują wzrosty, w grze CD Projekt, Kruk i KGHM

  Hossa na Wall Street, zapowiedź agresywnej stymulacji japońskiej gospodarki oraz klarująca się sytuacja na scenie politycznej w Wielkiej Brytanii nakręcają popyt na akcje. We wtorek zachodnioeuropejskie indeksy rosną o ponad 1,5 proc.

 • 08 lipca 2016

  Analiza techniczna czterech kluczowych spółek chemicznych

  W tegorocznym rankingu stóp zwrotu chemia jest na szarym końcu. Wraz z ekspertem z SGH sprawdziliśmy, co jest źródłem słabości akcji giełdowych producentów chemii oraz czy od strony technicznej jest szansa na przełamanie złej passy notowań czterech ciekawych spółek z tego sektora.

 • 20 czerwca 2016

  Osiem najciekawszych propozycji dywidendowych czerwca

  Podczas czerwcowych walnych zgromadzeń akcjonariuszy ważą się losy dywidend z ubiegłorocznych zysków. StockWatch.pl sprawdził, które spółki już zaklepały obfite dywidendy dla swoich inwestorów.

 • 15 czerwca 2016

  Sondaże i Fed nadają ton rynkom, w grze PKO BP i Ciech

  Seria mniej lub bardziej wiarygodnych sondaży z Wielkiej Brytanii mocno buja rynkami finansowymi. Póki co wszystkie badania sygnalizują rosnące szanse zwolenników Brexitu i napędzają transfer kapitału w stronę tzw. bezpiecznych przystani.

 • Rada nadzorcza Ciechu zmieniła zdanie w kwestii dywidendy

  Rada nadzorcza, która pierwotnie była za pozostawieniem ubiegłorocznego zysku w spółce, teraz chce wypłaty w kwocie 2,85 zł na akcję. Przy obecnym kursie rynkowym stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • 14 czerwca 2016

  Brexit funduje piekło rynkom akcji i złotemu, tanieje Cyfrowy Polsat

  Piąta z rzędu spadkowa sesja w Europie to efekt rosnących obaw o wynik referendum w Wielkiej Brytanii. Inwestorzy nie czekają i przed przyszłotygodniowym głosowaniem redukują ekspozycję na ryzykowne aktywa. Mocne spadki zaliczają dzisiaj polskie akcje oraz złoty.

 • Jest rekomendacja dla akcji Ciechu z 30-proc. przebitką

  Analitycy DM BDM zmienili nastawienie inwestycyjne do akcji spółki chemicznej na pozytywne. Biuro wśród atutów wymienia atrakcyjną wycenę z dyskontem do konkurentów i spodziewaną poprawę cash flow.

 • 02 czerwca 2016

  Polityka daje w kość polskiej giełdzie, w grze Energa, Ciech i Robyg

  WIG20 z trudem próbuje pozbierać po środowym pogromie. W czwartek nadzieją na poprawę nastrojów na rynkach jest konferencja prasowa prezesa EBC Mario Draghiego, która ruszy o 14:30.

 • 18 maja 2016

  Giełda po wynikach: 7 spółek chemicznych od fundamentów

  Potentaci z branży chemicznej pokazali w I kwartale solidne wyniki, a mimo to ich kursy akcji wciąż nie mogą otrząsnąć się z tegorocznej korekty. StockWatch.pl sprawdził, pod jakie czynniki fundamentalne toczy się obecnie gra na akcjach giełdowych producentów chemii.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com