X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: budimex

 • 15 lutego 2017

  Indeksy zjechały do pit-stopu, w grze KGHM, Tauron oraz Budimex

  Po szaleńczym rajdzie głównym indeksom w Warszawie zaczyna brakować paliwa. W południe największy spadek notuje WIG20, który traci 0,3 proc. i jest w ogonie europejskiej stawki.

 • 14 lutego 2017

  WIG20 odpiera atak podaży, mocna przecena Orange Polska i Almy

  WIG20 mimo szalonych wzrostów z poprzednich sesji ani myśli poddać się głębszej korekcie. Na szerokim rynku skalą przeceny wyróżniają się akcje Orange Polska i Alma Market.

 • 13 lutego 2017

  WIG20 w natarciu na 2200 pkt., gorąco na KGHM, PGE oraz LiveChat Software

  WIG20 przedłuża świetną passę i przed południem rośnie o ponad 1 proc. Inwestorzy ostrzą sobie zęby na przebicie kolejnego psychologicznego oporu na poziomie 2.200 pkt.

 • 07 lutego 2017

  Budimex złożył najtańsze oferty za łącznie 1,58 mld zł na budowę zachodniej obwodnicy Łodzi

  Budimex złożył najtańsze oferty, warte 768,68 mln zł i 811,97 mln zł brutto, w dwóch częściach przetargu na budowę drogi ekspresowej S14 - Zachodniej Obwodnicy Łodzi, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. We wtorek kurs akcji spółki na GPW rośnie o ponad 3 proc.

 • 02 lutego 2017

  GPW przechodzi kosmetyczną korektę, tanieją LiveChat i ING BSK

  W czwartek na warszawskim parkiecie do głosu doszła strona podażowa. Wśród głównych indeksów najsłabiej wypada mWIG40, który cofa się o 0,5 proc.

 • 25 stycznia 2017

  Popyt zastawił pułapkę na niedźwiedzie, gorąco na PKO BP i CCC

  Na GPW pachnie sensacją. WIG20 po poniedziałkowej zadyszce nieoczekiwanie wrzucił wyższy bieg i obrał kurs na nowe tegoroczne szczyty. Fenomenalną formę trzyma też mWIG40, którego kurs rośnie o 1,5 proc.

 • 12 stycznia 2017

  mWIG40 ustala nowe wieloletnie szczyty, na fali CD Projekt i Budimex

  Segment średnich spółek kontynuuje fenomenalny rajd i poprawia 9-letnie maksima. W tyle zostają warszawskie blue chipy, którym zaczyna brakować paliwa do dalszych wzrostów. Europejskim rynkom oraz dolarowi czkawką odbija się środowa konferencja Donalda Trumpa. Korzysta na tym złoto oraz waluty rynków wschodzących.

 • 28 grudnia 2016

  8 spółek z największym potencjałem wzrostu w 2017 r. wg Haitong Banku

  Analitycy Haitong Banku przyszłym roku stawiają na deweloperów mieszkaniowych, spółki budowlane, medialne oraz telekomunikacyjne. Największy potencjał spadkowy widzą w akcjach koncernów energetycznych, giełdowych kopalń oraz potentatów z sektora handlu detalicznego.

 • 15 grudnia 2016

  Nowe rekomendacje dla trzech liderów sektora budowlanego

  Haitong Bank w najnowszym raporcie podniósł ceny docelowe akcji Trakcji, Elektorbudowy oraz Budimeksu. Wyceny biura zakładają potencjał wzrostowy notowań odpowiednio o 14 proc., 31 proc. i 4,5 proc.

 • 13 grudnia 2016

  Propozycje inwestycyjne na grudzień wg DM mBanku

  W grudniowym raporcie biuro stawia przede wszystkim na spółki przemysłowe, informatyczne, deweloperskie oraz liderów branży budowlanej.

 • 17 listopada 2016

  6 ciekawych spółek budowlanych wg DM mBanku

  DM mBank w cyklicznym portfelu zaleca przeważanie akcji Budimeksu, Elektrobudowy, Erbudu, Torpolu, Trakcji i Unibepu. W raporcie zwrócono uwagę na rozstrzygnięcia w przetargach kolejowych i prezentowane wyniki za III kwartał.

 • wczoraj

  Budimex na koniec kwartału miał ponad 2 mld zł w gotówce

  Budowlana grupa na trudnym rynku świetnie sobie radzi, czego dowodem są dynamicznie rosnące zyski i zasoby gotówkowe. Wsparciem dla wyników są niskie ceny surowców i korzystny poziom cen usług podwykonawców.

 • 19 października 2016

  Prognozy fundamentalne dla 11 spółek budowlanych

  Trzeci kwartał nie dla wszystkich spółek budowlanych był udany, ale niektóre z nich regularnie wypracowują świetne wyniki, nie czekając na profity z nowego budżetu unijnego. Sprawdziliśmy jakie prognozy wyników mają maklerzy dla najciekawszych z nich.

 • 17 października 2016

  W III kwartale Budimex powiększył zysk o ponad 90 proc.

  Dynamiczny wzrost zysku grupa zawdzięcza poprawie rentowności w segmencie budowlanym. Analitycy spodziewają się też wsparcia ze strony segmentu deweloperskiego. 

 • 12 października 2016

  Propozycje inwestycyjne na październik wg DM mBanku

  W najbliższych tygodniach o klimacie na GPW zdecydują czynniki polityczne oraz start sezonu wynikowego za III kwartał. Selektywne podejście do rynku akcji jest jak najbardziej wskazane, a analitycy DM mBanku atrakcyjnie wyceniane spółki widzą m.in. w sektorze energetycznym, deweloperskim, informatycznym czy przemysłowym.

 • 15 września 2016

  Analiza techniczna czterech prężnych spółek budowlanych

  Branża budowlana stoi na progu boomu inwestycyjnego, który lada dzień ruszy za sprawą olbrzymich przetargów z PKP PLK i GDDKiA. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH już teraz sprawdził, jak perspektywa wielomiliardowych zleceń koresponduje z sytuacją techniczną na wykresach notowań czterech popularnych przedstawicieli branży.

 • 14 września 2016

  Prognozy fundamentalne dla sześciu liderów ważnych branż

  Najważniejsze spółki z poszczególnych branż są papierkiem lakmusowym gospodarki, a ich kondycja fundamentalna sugeruje kierunek dla notowań pozostałych spółek. Wraz z ekspertami sprawdziliśmy, jaki ton nadadzą wyniki spodziewane po sześciu sektorowych potentatach w drugiej połowie 2016 roku.

 • 17 sierpnia 2016

  4 spółki budowlane z zaleceniem kupuj od maklerów

  DM BZ WBK w najnowszym raporcie analitycznym wycenił akcje Budimeksu, Erbudu oraz Trakcji z ok. 15-proc. przebitką względem ceny rynkowej. Na zalecenie kupuj załapał się też Unibep, którego walory mają 6-proc. przestrzeń do wzrostu.

 • 11 sierpnia 2016

  4 spółki budowlane na torach po duże przetargi kolejowe

  Spółki budujące infrastrukturę kolejową zacierają ręce. Jeszcze w sierpniu PKP Polskie Linie Kolejowe mają uruchomić przetargi na duże inwestycje w ramach ośmioletniego programu wartego 67 mld zł. StockWatch.pl sprawdził, które giełdowe spółki mają przed sobą perspektywę tłustych lat na kontraktach kolejowych.

 • 03 sierpnia 2016

  3 ciekawe spółki na przedłużoną hossę w deweloperce

  Choć tempo wzrostu rynku mieszkaniowego w drugim kwartale przyhamowało, to sprzedaż u giełdowych deweloperów w większości wypadła lepiej od oczekiwań analityków. Od razu przełożyło się to na lepsze prognozy oraz podwyższone rekomendacje biur maklerskich.

 • 12 lipca 2016

  Propozycje inwestycyjne na pierwszą część wakacji wg DM mBanku

  W lipcu eksperci DM mBanku stawiają na akcje aż dziewiętnastu spółek z ośmiu branż. Najwięcej nominacji dostali przedstawiciele sektora przemysłowego oraz medialnego.

 • 09 czerwca 2016

  Typy inwestycyjne maklerów mBanku na czerwiec

  DM mBank w cyklicznym raporcie przedstawił prognozy na czerwiec na rynku akcji. Biuro szuka ciekawych obiektów inwestycyjnych wśród spółek z branż: paliwowej, przemysłowej, TMT, budowlanej i energetycznej.

 • 30 maja 2016

  Analiza fundamentów 8 ciekawych spółek budowlanych

  Branża budowlana już odczuwa skutki opóźnień w nowych przetargach z udziałem dotacji unijnych. Spółki z chudym portfelem zamówień mogą być wkrótce zmuszone do wywołania kolejnej wojny cenowej. StockWatch.pl sprawdził, jak na trudniejsze czasy przygotowani są czołowi reprezentanci sektora budowlanego.

 • 27 kwietnia 2016

  Giełdy czekają na ruch banków centralnych, w grze Energa i CD Projekt

  Atmosfera wyczekiwania na wieczorny komunikat FED nie służy warszawskiej giełdzie. Po południu WIG20 traci blisko 0,7 proc. i jest drugim najsłabszym indeksem w Europie.

 • Budimex w I kwartale w cuglach pokonał prognozy ekspertów

  Grupa Budimex zaliczyła udany początek roku. Zaraportowany zysk netto okazał się o 1/5 wyższy od prognoz rynkowych ekspertów. Na podkreślenie zasługuje także wysoka pozycja gotówka - 2 mld zł.

 • 22 kwietnia 2016

  Budimex dostał rekomendację z rekordowo wysoką ceną docelową

  Raiffeisen wycenił jeden walor Budimeksu na blisko 240 zł, co względem kursu rynkowego daje około 20-proc. potencjał do wzrostu. Zdaniem biura, motorem napędowym wyników spółki budowlanej będą duże przetargi w segmencie drogowym. W przyszłym tygodniu uwaga inwestorów skupi się na wynikach finansowych za I kwartał.

 • 19 kwietnia 2016

  7 najbardziej oczekiwanych raportów finansowych kwietnia

  Rusza sezon wyników za I kwartał, który już na starcie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Na pierwszy ogień pójdą sprawozdania branżowych liderów, z czego większość, jak sądzą eksperci z biur maklerskich, pokaże ponadprzeciętne zyski.

 • 15 marca 2016

  Wysokie dywidendy siłą polskiej giełdy, w grze PZU, Kogeneracja i ZUE

  We wtorek sentyment na europejskich rynkach akcji psują taniejące surowce oraz przecena w Azji. Mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych warszawski parkiet zachowuje spokój. Zachętą do trzymania lub kupowania akcji są szczodre deklaracje zarządów w kwestii podziału ubiegłorocznych zysków.

 • 08 marca 2016

  7 ciekawych rekomendacji dla popularnych spółek po wynikach

  Nowe dane fundamentalne już są przedmiotem uaktualnionych analiz ekspertów z biur maklerskich. StockWatch.pl sprawdził, co po wynikach za IV kwartał oraz odpisach zmieniło się w ocenach analityków dla ciekawych dużych spółek z warszawskiej giełdy.

 • 03 marca 2016

  Duże i średnie spółki rosną w siłę, w grze KGHM, Kruk i CD Projekt

  Tym razem warszawski parkiet wypada lepiej niż jego zachodnioeuropejskie odpowiedniki, w czym duża zasługa segmentu dużych i średnich spółek. Przed południem WIG20 rośnie o 0,8 proc., a mWIG40 zyskuje 0,5 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com