X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Alior

 • 23 lutego 2017

  Vestor DM w sektorze bankowym stawia na Getin Noble i Alior Bank

  W raporcie z 22 lutego biuro podwyższyło zalecenie inwestycyjne tylko dla jednego banku, a dla czterech obniżyło.

 • 09 lutego 2017

  Giełda najwyżej od 16 miesięcy, spokojny złoty

  Nowa fala kupujących zawitała na warszawską giełdę. Indeksy mocno rosną i wyznaczają nowe kilkunastomiesięczne szczyty. Hossa trwa w najlepsze. Znacznie spokojniej jest na złotym, który już nie traci tak mocno jak w ostatnich dwóch dniach.

 • 03 lutego 2017

  GPW łapie oddech po szalonym rajdzie, w grze PKO BP, Alior i 11 bit

  W oczekiwaniu na ważne dane z USA giełdy w Europie notują umiarkowane wzrosty. W Warszawie na symbolicznym plusie jest tylko WIG20, a segmenty małych i średnich spółek odreagowują grudniowo-styczniowy rajd.

 • 02 lutego 2017

  Nowe rekomendacje dla akcji 7 banków notowanych na GPW

  DM mBanku w najnowszym raporcie zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla głównych graczy sektora bankowego. Najwyższe noty zebrały walory Pekao, Handlowego i Alior Banku.

 • 25 stycznia 2017

  11 faworytów Noble Securities w strategii na 2017 rok

  Biuro przekonuje, że wiele negatywnych czynników jest już w cenach i oczekuje dodatniego wyniku WIG20 na koniec roku. W tegorocznym portfelu prym wiodą spółki z sektora bankowego, energetycznego oraz automotive.

 • 29 grudnia 2016

  Komentarz giełdowy: GPW odzyskuje blask

  Środowa sesja na globalnych rynkach skończyła się raczej negatywnie, co było związane z sytuacją w Chinach. Z drugiej strony wczorajsza sesja była ostatnią, która była uwzględniana w rozliczeniu podatkowym, dlatego inwestorzy z Książęcej mogli decydować się na zamykanie swoich pozycji.

 • 27 grudnia 2016

  Prognozy dywidendy na 2017 rok z siedmiu dużych banków

  Przyszły rok w sektorze bankowym zapowiada się wyjątkowo skromnie. Najnowsze wytyczne KNF tylko nielicznym pozwolą na wypłatę całego zysku w formie dywidendy.

 • 21 grudnia 2016

  Komentarz giełdowy: Europejskie banki w centrum uwagi

  Przez większą część dnia wydawało się, że warszawski parkiet zaliczy kolejną udaną sesję. Jednak ostatecznie indeksy notowane przy Książęcej ugięły się pod presją ogólnie słabszych globalnych nastrojów. Natomiast na szerokim rynku szczególnie ciekawie wyglądały notowania europejskich banków.

 • 13 grudnia 2016

  Komentarz giełdowy: Rynek oczekuje ostrożnego FED-u

  We wtorek wzrosty widoczne były praktycznie na całym globie, a w wypadku Wall Street mamy do czynienia z wyznaczeniem nowych historycznych szczytów, na dzień przez kluczową decyzją Rezerwy Federalnej na temat wysokości stóp procentowych.

 • 12 grudnia 2016

  Analiza notowań czterech banków w istotnym momencie technicznym

  Grudniowe transakcje w sektorze bankowym mocno namieszały na wykresach akcji. Ekspert analizy technicznej StockWatch.pl zbadał aktualną sytuację notowań i ocenił perspektywy dalszego wzrostu kursów walorów Pekao, PKO BP, mBanku i Alior Banku.

 • 08 grudnia 2016

  W 2016 r. spółki z WIG20 wypłaciły akcjonariuszom ponad 9 mld zł

  Ubiegłotygodniowa decyzja PKO BP oficjalnie zamknęła temat tegorocznych dywidend w segmencie blue chipów. StockWatch.pl przygotował krótkie podsumowanie sezonu dywidendowego wśród giełdowych gigantów.

 • WIG20 kontynuuje fenomenalny rajd, w centrum uwagi Alior i PZU

  Rajd św. Mikołaja na europejskich parkietach wsparł dziś EBC, który zgodnie z oczekiwaniami nie zmienił stóp procentowych, ale przedłużył program skupu aktywów. Mocne wzrosty i dawno niewidziane obroty zanotowała dziś warszawska GPW. 

 • 06 grudnia 2016

  WIG20 kontynuuje grudniowy rajd, gorąco na KGHM, JSW i mBanku

  Za nami kolejna odsłona fenomenalnego początku tygodnia na warszawskim parkiecie. WIG20 zyskał dziś blisko 1,7 proc. i utrzymał pozycję lidera w tegorocznym rajdzie św. Mikołaja. Łupem indeksu blue chipów padł silny opór, jakim jest szczyt z 12 sierpnia br.

 • 25 listopada 2016

  Black Friday na warszawskiej giełdzie, gorąco na PGE, JSW i Polimeksie

  W piątek warszawska giełda kusi inwestorów tańszymi akcjami. Największe przeceny oferują duże spółki, w południe indeks WIG20 traci ok. 0,7 proc. Pod prąd po optymistycznych wypowiedziach ministra Krzysztofa Tchórzewskiego idą dziś reprezentanci sektora energetycznego.

 • 24 listopada 2016

  Nowe rekomendacje dla akcji 9 banków notowanych na GPW

  Haitong Bank w najnowszym raporcie zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla głównych graczy sektora bankowego. Najwyższe noty zebrały jedynie walory Pekao i Alior Banku.

 • 18 listopada 2016

  Zamieszanie wokół OFE buja giełdą, w grze PKO BP, Alior i Braster

  Spekulacje na temat nowego kształtu reformy systemu emerytalnego zafundowały inwestorom nerwowy poranek. Jednak jeszcze przed południem większość straty na WIG20 udało się odrobić po dementi ze strony Ministerstwa Finansów.

 • 10 października 2016

  7 ciekawych spółek na złotą jesień w portfelach maklerów

  Październikowe wzrosty na GPW idą w parze z kolejną falą wysokich rekomendacji. StockWatch.pl w oparciu o najnowsze raporty sprawdził, które spółki zdominują portfele maklerów w końcówce 2016 roku.

 • 06 października 2016

  Komentarz giełdowy: Październik przyniesie nam zmienność

  Na Wall Street nastroje są lepsze niż w Europie. Akcje odbijają po słabym początku miesiąca. W październiku historycznie mamy do czynienia z dużą zmiennością na Wall Street. Jest to również miesiąc, w którym średnio na przestrzeni ćwierćwiecza wzrosty wyniosły 1,9 proc.

 • 05 października 2016

  PZU ciągnie polską giełdę w górę, gorąco na CD Projekt i Uniwheels

  Giełda w Warszawie jest dzisiaj jedną z nielicznych, na której dominuje zieleń, ale duża w tym zasługa rajdu na akcjach PZU. Spadki na europejskich parkietach to z kolei efekt zbliżającej się perspektywy zaostrzenia polityki monetarnej banków centralnych po obu stronach Atlantyku.

 • 22 września 2016

  Zielona fala omija WIG20, mocno tanieją Alior Bank, PGE i Enea

  Łagodny ton Rezerwy Federalnej zapewnił rynkom akcji kolejną falę wzrostów. Wyjątkiem jest dzisiaj warszawski WIG20, który znów pokutuje za pomysły polityków na inżynierię finansową w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

 • PKO BP i Alior Bank podzielą się aktywami Raiffeisena

  Austriacy udzielili zgody na wyłączność negocjacyjną dwóm giełdowym bankom. Jeśli strony się dogadają, akcjonariusze PKO BP pożegnają się z tegoroczną dywidendą, a Alior Banku będą musieli pogodzić się z opcją kolejnej emisji akcji.

 • 21 września 2016

  Prognozy dla banków na gorącą końcówkę roku

  Nad kursami akcji banków wiszą rozstrzygnięcia co do ustawy frankowej i dalsze ruchy konsolidacyjne, ale łagodzą je coraz lepsze wyniki finansowe. Sprawdziliśmy jakie podejście do banków mają maklerzy i w których widzą największy potencjał.

 • Komentarz giełdowy: Między młotem a kowadłem

  Rynek akcji znajduje się dzisiaj w zasadzie między młotem, a kowadłem. Posiedzenia dwóch jednych z największych banków centralnych na świecie decydują o tym, jak inwestorzy będą postrzegali czynniki ryzyka w najbliższym czasie. Jesteśmy już po decyzji Banku Japonii, która okazała się być wiatrem w żagle dla światowych parkietów. Teraz czekamy na decyzję Rezerwy Federalnej ze […]

 • 20 września 2016

  Na giełdach cisza przed burzą, w grze KGHM, Alior i Komputronik

  Wrotkowa sesja przebiega pod znakiem niskich obrotów i niewielkiej zmienności. Inwestorzy z większymi roszadami w portfelach wstrzymują się do czasu ogłoszenia rozstrzygnięć banków centralnych Japonii i USA.

 • 19 września 2016

  Komentarz giełdowy: Rozgrywki rynków przed bankami

  Na rynku akcji trwa obecnie gra przed kluczowym dniem tego tygodnia. Środa to jeden z najważniejszych dni miesiąca, kwartału, a może urosnąć nawet do wydarzenia roku, choć wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej trudno będzie przebić. Chodzi oczywiście o posiedzenia dwóch jednych z ważniejszych banków centralnych na świecie, czyli BoJ oraz Fed.

 • 09 września 2016

  Kapitał ucieka z obawy o cięcie ratingu, tanieją Alior, Pekao i Energa

  Inwestorzy poważnie obawiają się utraty najwyższego obecnie ratingu i wyprzedają polskie akcje. Na pierwszej linii frontu są blue chipy, czyli spółki najchętniej grane przez dużych inwestorów zagranicznych.

 • 30 sierpnia 2016

  Popołudniowy komentarz giełdowy: Rynek nie wierzy w FED

  Piątkowe wystąpienie Janet Yellen wywołało jedynie krótkoterminową reakcję spadkową na światowych parkietach. Po kilku minutach ujrzeliśmy jednak odbicie, choć sielankę popsuł wiceprezes FED Stanley Fischer, który uderzył w mocno jastrzębi ton w trakcie telewizyjnego wywiadu. Nowy tydzień przyniósł jednak wymazanie wydarzeń z końca tygodnia, a światowe parkiety zdają się ignorować jastrzębią retorykę ze strony Rezerwy Federalnej.

 • 12 sierpnia 2016

  Analiza techniczna pięciu gorących spółek tego lata

  Wakacyjny rajd na GPW trwa w najlepsze. Z okazji do śrubowania tegorocznych stóp zwrotu korzystają m.in. notowania walorów Kruka, 11 bit studios, Amiki, Alior Banku oraz Uniwheels. Wraz z ekspertem od analizy technicznej z SGH zbadaliśmy, jak wysoko szykują się jeszcze wspiąć kursy poszczególnych spółek.

 • 11 sierpnia 2016

  Komentarz giełdowy: Ropa znów napędza indeksy

  Czwartek przynosi nam kolejną falę wzrostów na globalnych parkietach. Sesja azjatycka była stosunkowo płaska, poza Hang Seng, który zyskał 1,65 proc., w Europie obserwowaliśmy wzrosty do 1 proc., a początek sesji na Wall Street także rozpoczyna się od wzrostów.

 • Wyniki spółek w centrum uwagi, w grze Ciech, JSW i 11 bit studios

  Brak istotnych publikacji makroekonomicznych w czwartkowym kalendarium sprawił, że do rangi wydarzenia dnia urosły sprawozdania finansowe spółek za II kwartał. 


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com