X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: action

 • 25 stycznia 2017

  Raport: Kto najwięcej zyskał, a kto stracił na dobrej zmianie wg PiS

  Od zwycięstwa Andrzeja Dudy minęło już 1,5 roku, a od zaprzysiężenia Beaty Szydło ponad 14 miesięcy. W tym czasie na warszawskim parkiecie sporo się zmieniło. Sprawdziliśmy, jakie trendy na giełdzie wykreowały sztandarowe programy socjalne, nowe ustawy oraz polityka fiskalna rządu Prawa i Sprawiedliwości.

 • 10 stycznia 2017

  Popyt idzie za ciosem, w grze CD Projekt, JSW, Synthos i Action

  We wtorek warszawski parkiet kontynuuje wzrostową szarżę. WIG20 po przebiciu przez arcyważny opór na 2.000 pkt. idzie za ciosem i dorzuca do tegorocznego wyniku ponad 1 proc.

 • 29 listopada 2016

  Giełdy czekają na ważne rozstrzygnięcia, w grze PGE i BZ WBK

  Inwestorzy w Europie z zapartym tchem czekają na środowe spotkanie OPEC w Wiedniu ws. porozumienia w kwestii ustabilizowania cen ropy naftowej oraz na niedzielne referendum konstytucyjne we Włoszech. Najbliższą okazją do podbicia aktywności będą popołudniowe dane z USA.

 • Action przechodzi bolesną restrukturyzację, straty szybko rosną

  W najnowszym raporcie kwartalnym dystrybutora elektroniki użytkowej razi duży spadek przychodów i straty na poziomie operacyjnym. Action przyznaje, że po rozpoczęciu postępowania sanacyjnego prowadzenie biznesu jest znacznie trudniejsze.

 • 03 listopada 2016

  Nowy sondaż przynosi ulgę rynkom akcji, rosną ING Bank Śląski i Enea

  W czwartek na europejskie parkiety wraca zieleń. Napięcie wśród inwestorów złagodził najnowszy sondaż telewizji ABC wskazujący na 2-proc. przewagę Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem.

 • 07 października 2016

  Kurs Action nieśmiało rośnie pod wyniki sprzedażowe za wrzesień

  Wrześniowe przychody dystrybutora elektroniki użytkowej nie mogą się równać z ubiegłorocznymi, ale są wyższe o 17 proc. od sierpniowych. Kurs próbuje kontynuować ponad dwumiesięczne odbicie.

 • 30 września 2016

  Notowania Action kontynuują odbicie po wynikach za I półrocze

  Kłopoty dystrybutora elektroniki użytkowej sprawiły, że w minionym półroczu jego przychody spadły o 26 proc., a zysk netto stopniał do symbolicznych rozmiarów. W raporcie Action przedstawił też prognozy finansowe na potrzeby wstępnego planu restrukturyzacyjnego.

 • 20 września 2016

  Na giełdach cisza przed burzą, w grze KGHM, Alior i Komputronik

  Wrotkowa sesja przebiega pod znakiem niskich obrotów i niewielkiej zmienności. Inwestorzy z większymi roszadami w portfelach wstrzymują się do czasu ogłoszenia rozstrzygnięć banków centralnych Japonii i USA.

 • Raport: Analiza fundamentalna czterech dystrybutorów IT

  Konkurencja, niskie marże oraz ryzyko kontroli VATowskich to tylko część długiej listy ryzyk, które odpowiadają za fatalne stopy zwrotu z akcji największych giełdowych dystrybutorów elektroniki użytkowej. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów w dłuższej perspektywie ma szansę wyjść zwycięsko z tego kryzysu.

 • 19 września 2016

  Ropa i rynki akcji idą w górę, gorąco na PGNiG, PKN Orlen i Action

  Większość głównych indeksów w Europie rośnie o ponad 1 proc. Sentyment na rynkach wspiera drożejąca ropa naftowa, której cena w Stanach Zjednoczonych dotarła w okolice oporu 44,50 USD za baryłkę.

 • 08 września 2016

  Końcówka tygodnia pod znakiem EBC i Moody’s, w grze KGHM i Action

  Decyzja EBC oraz kwestia ratingu Polski to główne czynniki, które zdecydują o kierunku warszawskich indeksów w najbliższych dniach. W czwartek WIG20 traci ok. 0,3 proc. i cofa się w okolice okrągłego poziomu 1.800 pkt.

 • 06 września 2016

  Szansa na jeszcze 3,5 mld zł dywidendy z 8 ciekawych spółek

  W końcówce sezonu dywidendowego na GPW parkietowe maluchy dzielnie rywalizują z blue chipami na stopy wypłat. StockWatch.pl zestawił najważniejsze wydarzenia i terminy w kalendarium dywidendowym na resztę roku.

 • 09 sierpnia 2016

  mWIG40 kontynuuje wakacyjną wspinaczkę, w grze Trakcja i Torpol

  We wtorek WIG20 gra rolę europejskiego outsidera i spada o 0,3 proc. Fason trzyma za to segment średnich spółek, który ustanawia nowe tegoroczne szczyty i jest najwyżej od połowy października 2015 roku.

 • 08 sierpnia 2016

  Giełdy złapały wiatr w żagle po danych z USA, w grze PKO BP i Enea

  Rekordy na Wall Street, zielona sesja na giełdach w Azji oraz najnowsze dane na temat produkcji przemysłowej w Niemczech przygotowały grunt pod udany początek tygodnia na europejskich rynkach.  

 • Kolejny bank przykręcił kurek z pieniędzmi dla Action

  Mocny spadek sprzedaży w drugim kwartale oraz kłopoty z fiskusem skłoniły Pekao do zmiany oceny wypłacalności giełdowego dystrybutora elektroniki użytkowej. Bank obniżył Action kwotę kredytu i odmówił dalszego jego udostępniania.

 • 04 sierpnia 2016

  Giełdy rosną przed decyzją BoE, duża zmienność Stalproduktu i Action

  Tematem numer jeden czwartkowej sesji jest wynik posiedzenia Banku Anglii. Inwestorzy oczekują cięcia stóp procentowych o 25 pb oraz konkretnych sygnałów w kwestii rozszerzenia obecnego programu skupu aktywów. Decyzja BoE pojawi się o godzinie 13:00.

 • 02 sierpnia 2016

  Euforia po przeciekach ws. ustawy frankowej, rosną PKO BP i mBank

  Przed południem światło dzienne ujrzy prezydencki projekt ustawy, która ma rozwiązać problem kredytów walutowych. Z doniesień prasowych wynika, że nowe regulacje dla sektora bankowego będą znacznie korzystniejsze niż dotychczas przypuszczano.

 • 01 sierpnia 2016

  Kurs Action pikuje, spółka złożyła wniosek o postępowanie sanacyjne

  Jedna z największych w Polsce spółek zajmująca się handlem elektroniką użytkową z obawy o egzekucję należności podatkowych wystąpiła z wnioskiem o otwarcie postępowania sanacyjnego. Wniosek w tej sprawie trafił do sądu 22 lipca.

 • Jest rekomendacja dla akcji Action z wyceną ściętą o połowę

  Topniejące wyniki finansowe oraz problemy z fiskusem to główne czynniki, które skłoniły DM BOŚ do obniżki oceny inwestycyjnej dla akcji dystrybutora elektroniki użytkowej. Nowa cena docelowa to 7,50 zł, co względem bieżącej wyceny giełdowej daje kilkuprocentowy potencjał wzrostowy.

 • 27 lipca 2016

  Spekulacje na temat sprzedaży Pekao topią WIG20, w grze Tauron i PZU

  WIG20 ma pecha i traci świetną okazję do wzrostów. Źródłem słabości warszawskiego rynku są taniejące o 5 proc. akcje Pekao, które odpowiadają dzisiaj za połowę całego handlu na GPW.

 • 21 lipca 2016

  PKN Orlen po wynikach ciągnie WIG20 w dół, w grze Action i Integer.pl

  Taniejące o ponad 2 proc. akcje Orlenu dają się we znaki indeksowi blue chipów i spychają kurs poniżej psychologicznego poziomu 1.800 pkt. Po południu uwaga inwestorów skupi się na wystąpieniu szefa EBC Mario Draghiego.

 • Paniczna wyprzedaż na kursie Action, rezerwy urosły do 40 mln zł

  Nawet 19 proc. tracą dziś akcje dystrybutora elektroniki użytkowej w reakcji na komunikat o kolejnych zaległościach z tytułu podatku VAT. W sumie Action może zawiązać rezerwy na kwotę około 40 mln zł.

 • 19 lipca 2016

  GPW łapie oddech po wspinaczce, gorąco na PZU, CD Projekt i JSW

  We wtorek na rynkach obserwujemy korektę ostatnich wzrostów. Najmocniej tanieją akcje na giełdach w Mediolanie, Paryżu i we Frankfurcie, gdzie główne indeksy spadają o ponad 1 proc. Znacznie spokojniej jest dziś na GPW, gdzie indeks szerokiego rynku traci niewiele ponad 0,2 proc.

 • Topniejące przychody i problemy z fiskusem ciągną Action w dół

  W drugim kwartale przychody dystrybutora elektroniki użytkowej spadły r/r o ponad 35 proc. Do tego spółka poinformowała o możliwości utworzenia rezerwy na kwotę 16,5 mln zł.

 • 13 lipca 2016

  10 spółek z GPW typowanych pod fuzje i przejęcia

  Z giełdy znikają kolejne ciekawe spółki. W zeszłym roku było 30 wezwań na akcje, w tym roku już 17. Kapitał funduszy i inwestorów prywatnych płynie do Polski by skorzystać z niskich wycen ciekawych spółek. StockWatch.pl sprawdził, kto jeszcze może w niedługim czasie paść łupem przejęcia.

 • 28 czerwca 2016

  8 spółek dywidendowych w promocyjnych cenach

  Mocne spadki kursów to dobry moment na uzupełnienie portfela inwestycyjnego o akcje spółek słynących z regularnych dywidend. StockWatch.pl znalazł osiem takich, które dzielą się zyskiem z akcjonariuszami od co najmniej pięciu lat i jeszcze w tym roku zaoferują wypłatę o wysokiej stopie.

 • 25 maja 2016

  Analiza techniczna 4 spółek szykujących skup akcji własnych

  Buy back to nie tylko coraz popularniejsza na GPW forma dystrybucji zysków między akcjonariuszy, ale też sposób na wsparcie notowań akcji. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, w jakim momencie technicznym ruszą skupy akcji w Kruku, Quercus TFI, CD Projekt oraz Action i jak mogą przełożyć się na ich kursy.

 • 04 kwietnia 2016

  9 nowych spółek szykujących wypłatę wysokiej dywidendy

  Po sezonie wyników za 2015 rok rozkręciła się karuzela dywidendowa. StockWatch.pl spośród nowych deklaracji z ostatnich dni wybrał najciekawsze, o stopie od 5 proc. do nawet 22 proc.

 • 24 marca 2016

  Analiza techniczna notowań czterech dystrybutorów IT

  W pierwszym kwartale 2016 roku o losach notowań czołowych dystrybutorów elektroniki użytkowej decydowała jakość prezentowanych wyników za ubiegły rok. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, jakie są aktualnie rokowania od strony technicznej dla kursów akcji czterech popularnych spółek z branży dystrybutorów IT.

 • 23 marca 2016

  Action proponuje dywidendę na osłodę słabych wyników za 2015 rok

  W minionym kwartale dystrybutor elektroniki użytkowej zanotował 88-proc. spadek zysku EBIT, a w całym 2015 r. 62-proc. Niemniej Action chce pozostać spółką dywidendową i proponuje podobną stawkę jak w zeszłym roku.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com