Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Transakcje insiderów

 • 11 stycznia 2017

  Nationale-Nederlanden OFE zamienił Impexmetal na Boryszew

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Fundusz emerytalny rozpoczął nowy rok od porządków w portfelu. Na pierwszy ogień poszły akcje spółek kontrolowanych przez Romana Karkosika.

 • 19 grudnia 2016

  Marcin Przasnyski zmniejszył zaangażowanie w akcje 11 bit studios

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po sześciu latach od inwestycji Marcin Przasnyski, znany w świecie gier jako redaktor naczelny czasopism komputerowych Bajtek czy Secret Service, znika z listy akcjonariuszy dysponujących ponad 5-proc. pakietem akcji 11 bit studios.

 • 09 grudnia 2016

  Quercus TFI ujawnił się w akcjonariacie Skarbiec Holdingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Fundusz inwestycyjny kierowany przez Sebastiana Buczka dokupił akcji Skarbiec Holdingu i przekroczył próg 5-proc.

 • 07 grudnia 2016

  Duże przetasowania w akcjonariatach 5 ciekawych spółek

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Grudniowy rajd św. Mikołaja zbiegł się w czasie ze znaczącymi transakcjami na akcjach znanych spółek w wykonaniu funduszy oraz insiderów. StockWatch.pl sprawdził, co stoi za ostatnimi zmianami i co oznaczają dla drobnych inwestorów.

 • 06 grudnia 2016

  Główny akcjonariusz Skarbiec Holdingu sprzedaje 1,7 mln akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcje sprzedawane są w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu wśród wybranych inwestorów. Do wzięcia jest 25 proc. udziałów o wartości rynkowej 54 mln zł.

 • 16 listopada 2016

  Altus TFI ma już ponad 20 proc. akcji Oponeo.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowy fundusz inwestycyjny systematycznie zwiększa zaangażowanie w akcje internetowego sprzedawcy opon. Według najnowszych doniesień, Altus TFI zainwestował w akcje Oponeo.pl ponad 2,5 mln zł.

 • 12 października 2016

  Altus TFI mocniej rozsiadł się w akcjonariacie Oponeo.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ubiegłym tygodniu giełdowy fundusz inwestycyjny wydał 12 mln zł na kolejny pakiet akcji internetowego sprzedawcy opon. W sumie na przestrzeni miesiąca fundusze zarządzane przez Altus TFI zainwestowały w akcje Oponeo.pl 44 mln zł.

 • 04 października 2016

  Poza rynkiem sprzedano duży pakiet akcji Polwaksu za 56 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W sumie właściciela zmieniło 3,61 mln akcji producenta parafin. Rynek spekuluje, że za transakcjami stoi największy akcjonariusz fundusz Krokus Chem. Papiery sprzedawano po 15,50 zł za sztukę, co jest ceną niższą o ponad 5 proc. od poniedziałkowego kursu zamknięcia.

 • 26 września 2016

  6 spółek w ciekawych transakcjach funduszy i insiderów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Znaczący inwestorzy i czołowe fundusze inwestycyjne ruszyli do dużych transakcji na akcjach znanych spółek. StockWatch.pl sprawdził, gdzie, dlaczego i po jakich cenach zawarto ostatnio najciekawsze transakcje.

 • 23 września 2016

  Szef rady nadzorczej Ferro sprzedał pakiet akcji wart 7,8 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Transakcja dotyczyła ponad 3 proc. wszystkich akcji, które poszły po 12,01 zł za sztukę. Piątkowa cena rynkowa jest o blisko 0,50 zł wyższa.

 • 14 września 2016

  Roszady w akcjonariacie Krakchemii: Alma sprzedaje, Ipopema kupuje

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Borykająca się z problemami finansowymi Alma tym razem sprzedała pakiet akcji Krakchemii za 4,2 mln zł. W akcjonariacie dystrybutora granulatów ujawniła się Ipopema TFI. Wcześniej Alma odsprzedał część akcji Vistuli za ponad 17 mln zł.

 • 12 września 2016

  Główny akcjonariusz Inter Cars sprzedał pakiet akcji wart 200 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Krzysztof Oleksowicz zbył ponad 5 proc. akcji spółki zajmującej się dystrybucją części do aut. Cena za jedną akcję wyniosła 280 zł. W poniedziałek kurs akcji Inter Cars schodzi poniżej tego poziomu.

 • 08 września 2016

  Oponeo.pl pozyskało 32 mln zł na rozwój sprzedaży i nowe inwestycje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Internetowy sprzedawca opon zbył pakiet ponad miliona akcji własnych po 31 zł za sztukę. Nabywcą okazał się fundusz inwestycyjny, który dzięki transakcji mocniej rozsiadł się w akcjonariacie spółki. 

 • 05 września 2016

  Kurs Almy łapie oddech po sprzedaży pakietu akcji Vistuli za 17 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W poniedziałek akcje borykającej się z problemami finansowymi sieci delikatesów rosną o 15 proc. Inwestorzy liczą, że pozyskane ze sprzedaży akcji Vistuli środki poprawią sytuację płynnościową Almy.

 • 13 lipca 2016

  Pekao w dół po sprzedaży przez UniCredit pakietu akcji za 3,3 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Włoski UniCredit szybko znalazł chętnych na część swoich udziałów w Pekao. Kupujący to instytucje finansowe, które nabyły akcje z 6-proc. dyskontem. Analitycy zwracają uwagę, że lock-up na pozostałe akcje to jedynie 90 dni.

 • 07 lipca 2016

  W pakietówkach sprzedano akcje LiveChat za ponad 100 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W transakcjach pakietowych właściciela zmieniło 10 proc. akcji dostawcy rozwiązań typu live chat. Cena była niższa o 6 proc. od czwartkowego kursu odniesienia.

 • 25 maja 2016

  Grzegorz Stulgis kupił akcje Alumetalu za blisko ćwierć miliona złotych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Główny akcjonariusz Alumentalu powiększył swój pakiet o 4,5 tys. akcji po średniej cenie 51,76 zł. Wcześniej producent odlewów aluminiowych zaprezentował solidny zestaw wyników za I kwartał, które pozytywnie przyjął rynek.

 • 10 lutego 2016

  15 ciekawych spółek pod lukratywne przejęcia w 2016 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , ,

  Karuzela przejęć już się kręci. W lutym wartość tegorocznych wezwań na akcje spółek notowanych na GPW przekroczyła 1 mld zł. Analitycy DM mBanku w kolejnych miesiącach spodziewają się przyspieszenia trendu, a kandydatów do wykupienia z giełdy widzą m.in. w sektorze deweloperskim, przemysłowym oraz technologicznym.

 • 02 lutego 2016

  Raport: Na GPW inwestorzy oddają pole spekulantom

  Opublikowano:

  Warszawskiej giełdzie zostali już tylko spekulanci. W styczniu wartość obrotów spadła o 20 proc., a ponad 100 spółek leżało odłogiem. Sprawdziliśmy, na czym najchętniej handlował w tym czasie ruchliwy kapitał - tych statystyk nie znajdziecie nigdzie indziej.

 • 23 grudnia 2015

  Serinus sprzedał ukraińskie aktywa na spłatę długów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nieubłaganie zbliżające się terminy spłaty zadłużenia zmusiły Serinus Energy do wyprzedaży sreber rodowych. Pod młotek jednym ruchem poszły akcje Kub-Gasu, działającej na Ukrainie spółki gazowej. Na transakcji Serinus odnotuje sporą stratę, ale na jakiś czas utrzyma płynność finansową.

 • 15 grudnia 2015

  Innova Capital odkupił 63 proc. akcji Pekaesu od Kulczyk Investments

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Warty blisko ćwierć miliarda złotych pakiet kontrolny w giełdowej spółce logistyczno-intermodalnej oficjalnie zmienił właściciela. Nowym akcjonariuszem jest fundusz z grupy Innova Capital. We wtorkowym komunikacie nie ujawniono dokładnej ceny transakcyjnej.

 • Mennica Polska rzuca nadwyżki finansowe na skup 0,5 mln akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Przez najbliższe pół roku Mennica zamierza skupić w ramach buy backu 0,5 mln akcji po cenie maksymalnej 14,20 zł za sztukę. Próg wyznaczony w rozpoczętym właśnie programie jest niewiele wyższy od poniedziałkowego kursu zamknięcia. Według zarządu, program ma przyczynić się do podniesienia wartości rynkowej spółki.

 • 08 grudnia 2015

  Raport NIK: Skarb Państwa stracił na sprzedaży akcji Ciechu po 31 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Najwyższa Izba Kontroli nie zostawiła suchej nitki na procesie prywatyzacji chemicznej spółki. W raporcie czytamy, że sprzedaż akcji Ciechu po 31 zł za walor była przeprowadzona poniżej rzeczywistej wartości akcji. Dodatkowo według urzędu podczas transakcji prywatyzacyjnej mógł wystąpić tzw. konflikt interesów.

 • 02 grudnia 2015

  Inwestor sprzedaje pakiet akcji PZU wart prawie 180 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ramach transakcji ABB wystawiono na sprzedaż ponad 4,7 mln akcji największego polskiego ubezpieczyciela. Cenę sprzedaży wyznaczono na 37,75 zł i jest ona niższa o 0,77 zł od środowej ceny odniesienia.

 • 05 listopada 2015

  Pol-Mot Holding sprzedał część akcji Ursusa i szykuje się na nową emisję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Pol-Mot Holding sprzedał w pakietówkach akcje producenta ciągników i maszyn rolniczych za ponad 12 mln zł. Nabywcami byli inwestorzy finansowi. Wcześniej główny akcjonariusz Ursusa zadeklarował, że weźmie udział w podwyższeniu kapitału i obejmie połowę akcji z szykowanych trzech emisji w maksymalnym rozmiarze 18 mln sztuk.

 • 25 października 2015

  Wysoka pozycja StockWatch.pl w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów

  Opublikowano:

  W tegorocznej edycji badania preferencji inwestorów organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, awansowaliśmy na siódmą pozycję, rosnąc rok do roku do 27,6 proc. Wszystkim głosującym redakcja SW składa serdeczne podziękowania.

 • 09 października 2015

  KNF analizuje wyciek informacji nt. transakcji na akcjach CD Projektu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na kilka dni przed premierą dużego dodatku do Wiedźmina 3, o CD Projekcie znów głośno. Tym razem wzburzenie wywołał wyciek informacji o transakcji z udziałem Marcina Iwińskiego, o której część akcjonariuszy giełdowego producenta gier dowiedziała się z telewizji. Sprawie przygląda się Komisja Nadzoru Finansowego.

 • 25 września 2015

  Kamil Kliniewski za burtą giełdowego Kerdosu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prezes Kerdosu przyznał, że sprzedał udziały z powodu fiaska rozmów z inwestorem, który miał objąć akcje nowej emisji w Meng Drogerie. Jego zdaniem, obecnie przyszłość spółki jest niejasna. Kamil Kliniewski nie posiada już żadnych udziałów w kierowanej przez siebie spółce.

 • 24 września 2015

  Transakcje Kamila Kliniewskiego pogrążyły Kerdos na groszówkach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zagadka mocnego zjazdu notowań akcji operatora sieci drogerii wyjaśniona. Za rekordowo niską wyceną akcji Kerdosu stoi sam prezes, który w ciągu tygodnia upłynnił na rynku pakiet ponad 9 mln akcji. Seria transakcji przesądziła o groszowym losie notowań spółki.

 • 09 września 2015

  7 spółek skupowanych we wrześniu przez fundusze i insiderów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Fundusze inwestycyjne i emerytalne oraz menadżerowie spółek po zaraportowaniu wyników II kwartału wrócili do podkupowania akcji upatrzonych spółek. Na ich celowniku znalazły się firmy, które błysnęły dynamiką wzrostu.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com