Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Technologie

 • 16 stycznia 2017

  Kurs Brastera tąpnął po prezentacji słabych wyników sprzedaży

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Braster poinformował, że w minionym kwartale sprzedał 1,9 tys. testerów do badania piersi. Mankamentem jest fakt, że lwią część tej liczby stanowią urządzenia, które póki co jedynie trafiły na półki aptek. W poniedziałek kurs akcji spółki spada o ponad 10 proc.

 • 12 grudnia 2016

  Polski startup chce podbić świat innowacyjnym urządzeniem do badania płodu

  Opublikowano:

  Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu Nestmedic SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o innowacyjnym urządzeniu do badania płodu Pregnabit, ofercie akcji oraz planach dalszego rozwoju.

 • 24 listopada 2016

  Unimot: Zmieniamy branżę paliwowo-energetyczną. Projekt Tankuj24 to dopiero początek

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Marcin Zawisza wiceprezes Unimot SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o aplikacji mobilnej Tankuj24 i planach rozwoju spółki.

 • 25 października 2016

  W Orange Polska bez zmian, wyniki topnieją w dwucyfrowym tempie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Trzeci kwartał zgodnie z przewidywaniami przyniósł dalszy regres w wynikach potentata z branży telekomunikacyjnej. Zarząd wciąż jednak wierzy, że zrealizuje prognozę całorocznego wyniku EBITDA na poziomie 3,15-3,3 mld zł.

 • 19 października 2016

  Braster zbliżył się do pierwszych klientek

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka kierowana przez Marcina Halickiego po 7 latach od pierwszych badań uruchomiła sprzedaż testerów raka piersi i podpisała pierwsze umowy handlowe. Na diagnostyczny produkt skusił się ubezpieczyciel Nationale Nederlanden, a spóła dodatkowo zawarła umowę dystrybucyjną z siecią aptek Dr Zdrowie.

 • 17 października 2016

  Kurs akcji CI Games pod obstrzałem Snipera

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka kierowana przez Marka Tymińskiego poinformowała, że nie uda jej się zakończyć produkcji i wydać kolejnej odsłony swojej najważniejszej i największej gry w zakładanym terminie. Na opóźnienie rynek zareagował nerowowo i przecenił walory producenta gier o prawie 6 proc.

 • 30 września 2016

  Zortrax przesuwa debiut na GPW, drobni mają opcję na sprzedaż akcji

  Opublikowano:

  Zarząd olsztyńskiego producenta drukarek 3D m.in. z uwagi na niekorzystną sytuację na rynku kapitałowym przesunął termin wejścia na GPW na rok 2017. Jednocześnie Polski Dom Maklerski SA wraz z IPO Doradztwo Kapitałowe SA przygotowali akcjonariuszom opcję wcześniejszego wyjścia z inwestycji.

 • 27 lipca 2016

  Zyski i przychody Apple spadły, ale kurs szykuje się na silne wzrosty

  Opublikowano:

  Topniejąca sprzedaż flagowych iPhone'ów, niekorzystna sytuacja na rynku walutowym oraz spowolnienie gospodarcze w Chinach mocno nadgryzły wyniki Apple. Jednak tym razem dla inwestorów kluczowy okazał się fakt, że rezultaty są lepsze od konsensusu. Kurs Apple w notowaniach posesyjnych rośnie o 6,8 proc.

 • 17 czerwca 2016

  Sare przejmuje spółkę z rynku e-mail marketingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka mailPro od czerwca stała się częścią Grupy Sare. Akwizycja ma przynieść efekty synergii i pozwolić na rozbudowę oferty usług wspierających sprzedaż w internecie.

 • 14 czerwca 2016

  LinkedIn zasila stajnię Microsoftu

  Opublikowano:

  Microsoft (MSFT:xnas) jest gotów kupić LinkedIn (LNKD:xnys) w cenie 196 USD za akcję w ramach transakcji pieniężnej. W efekcie transakcji cena akcji LinkedIn od zamknięcia w piątek wzrosła o 46,5 proc.

 • 26 kwietnia 2016

  Akcje Orange Polska na lekkim plusie po wynikach za I kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kwartalny zysk netto telekomunikacyjnej grupy spadł poniżej 100 mln zł. Pocieszeniem jest fakt, że wynik okazał się lepszy o 77 proc. od konsensusu rynkowego. We wtorek kurs akcji giełdowego telekomu rośnie o blisko 1 proc.

 • 04 marca 2016

  Prezes Kopeksu: Prowadzimy prace nad planem naprawczym

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowy producent maszyn górniczych jest w bardzo trudnej sytuacji, a ostatnie kłopoty z bankami finansującymi jedynie dolały oliwy do ognia. Deską ratunku dla Kopeksu ma być szykowany plan naprawczy.

 • 29 lutego 2016

  Polkomtel wezwał na akcje Midasa po 0,81 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wzywający zaoferował ponad 10-proc. premię względem ceny rynkowej. Wezwanie to kolejny krok w stronę włączenia Midasa w struktury grupy kapitałowej Cyfrowego Polsatu.

 • 16 lutego 2016

  Akcje Orange Polska tanieją po bardzo słabym raporcie za IV kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze telekomu nerwowo zareagowali na mocny spadek zysku EBITDA oraz stratę na poziomie netto. We wtorek akcje Orange Polska tanieją o ponad 5,5 proc. Symbolicznym pocieszeniem jest propozycja zarządu w sprawie dywidendy, której obecna stopa wyniosłaby blisko 4 proc.

 • 05 lutego 2016

  Raport: Biotechnologia – ciekawe okazje w branży dużych zysków

  Opublikowano:

  Spółki biotechnologiczne mimo wysokich wycen wciąż mają potencjał generowania dużych zysków z dywidendy i wzrostu kursów. Póki co trzeba ich szukać na amerykańskiej giełdzie, gdzie do wyboru jest blisko 600 firm. StockWatch.pl sprawdził, czy ponad półroczna przecena w branży zaowocowała okazjami inwestycyjnymi będącymi lekarstwem na bessę.

 • 02 lutego 2016

  Selvita zdobyła najwyższą w swojej historii dotację, kurs akcji rośnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka biotechnologiczna zdobyła właśnie największe w swojej historii dofinansowanie unijne. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w latach 2016-2020 udzieli Selvicie wsparcia na kwotę prawie 28 mln zł.

 • Świetny kwartał Alphabet, właściciel Google zdetronizował Apple

  Opublikowano:

  Stało się - Alphabet prześcignął Apple w rankingu najbardziej wartościowych spółek na świecie. Zamiana miejscami nastąpiła jeszcze przed ogłoszeniem świetnych wyników właściciela wyszukiwarki internetowej Google. W notowaniach posesyjnych akcje Alphabet zwyżkują nawet o ponad 6 proc., co zapowiada wysokie otwarcie na Wall Street i walkę o nowe szczyty.

 • 01 lutego 2016

  Rekordowe wyniki potwierdziły wysoką formę kursu akcji PGS Software

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Notowany na NewConnect dostawca usług IT nie zwalnia tempa. W ostatnim kwartale ubiegłego roku spółka zarządzana przez braci Gargul ustanowiła nowy rekord sprzedaży i zysku netto. Łyżką dziegciu w beczce miodu są sygnały, że w kolejnym okresie powtórzenie sukcesu będzie bardzo trudne.

 • Raport: Nadchodzą nowe gry z polskich spółek giełdowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Akcje producentów gier wideo przynoszą zawrotne stopy zwrotu. Wartość rynkowa giełdowych firm growych przekroczyła 3 mld zł i ciągle rośnie. Pomogą w tym kolejne opracowywane tytuły, z których kilka mocnych produkcji ukaże się w 2016 roku.

 • 28 stycznia 2016

  Historyczny kwartał Facebooka, zysk netto przekroczył 1,5 mld USD

  Opublikowano:

  Pod koniec 2015 roku z serwisu Marka Zuckerberga korzystało średnio ponad miliard użytkowników. Król branży social media pokazał też, że doskonale wie jak monetyzować rosnący ruch. Zaprezentowane właśnie wyniki są znacznie lepsze od oczekiwań, a sam architekt sukcesu rozpala wyobraźnię inwestorów kolejnymi innowacyjnymi pomysłami.

 • Akcje Boeinga pikują po fatalnych prognozach na 2016 rok

  Opublikowano:

  Dane finansowe za IV kwartał, w którym lotniczy gigant pochwalił się masą gotówki na koncie oraz pękającym w szwach portfelem zamówień, przemknęły w środę bez większego echa. Czerwoną lampką dla akcjonariuszy Boeinga okazały się słabsze od zeszłorocznych wyników prognozy na 2016 r.

 • 25 stycznia 2016

  Maklerzy wciąż liczą na kurs akcji CD Projektu powyżej 30 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Podtrzymana w najnowszym raporcie cena docelowa jest o blisko 40 proc. wyższa od rynkowej. Zdaniem ekspertów z Noble Securities, kluczowym czynnikiem dla notowań CD Projektu w najbliższym czasie będzie publikowana w marcu strategia i plany wydawnicze na kolejne lata.

 • Raport: Wyniki i prognozy dla 23 ciekawych spółek z Wall Street

  Opublikowano:

  Nowy Jork jest w samym środku burzy śnieżnej, a amerykańska giełda przeżywa cyklon raportów kwartalnych. Dzień po dniu dowiemy się, jak największe koncerny radzą sobie w środowisku silnego dolara, taniej ropy oraz spowolnienia w Chinach. StockWatch.pl sprawdził, co już zaraportowali ulubieńcy inwestorów z Wall Street oraz jak rysuje się rozkład jazdy na najbliższy tydzień.

 • 20 stycznia 2016

  Nasdaq100 wybił się dołem z formacji trójkąta – analiza techniczna

  Opublikowano:

  Silna wyprzedaż na globalnych rynkach nie omija giełd amerykańskich. Kontrakty CFD na indeks Nasdaq100 podczas sesji azjatyckiej straciły 2,4 proc., a po otwarciu się rynków europejskich kolejne 0,3 proc. Motorem spadków są obawy o sytuację w Chinach, pogłębione zdecydowanie słabszym od oczekiwań odczytem danych dotyczących bezpośrednich inwestycji zagranicznych (FDI).

 • 19 stycznia 2016

  14 giełdowych eksporterów koszących zyski na słabym złotym

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , ,

  Cięcie ratingu kredytowego Polski pogłębiło przecenę złotego. Blisko 4,50 zł za euro i 4,10 zł dolara to nowe poziomy, do których zdaniem ekspertów trzeba będzie się przyzwyczaić w najbliższym czasie. StockWatch.pl sprawdził, które spółki giełdowe mają szansę dodatkowo na tym zarobić.

 • 14 stycznia 2016

  Krach na kursie Renault, rynek boi się powtórki afery Volkswagena

  Opublikowano:

  W czwartek agencja Bloomberg potwierdziła wcześniejsze doniesienia AFP, że w placówkach testowych francuskiego koncernu motoryzacyjnego trwa kontrola. Na rynku spekuluje się, że Renault podobnie jak Volkswagen manipulował pomiarami emisji spalin.

 • 13 stycznia 2016

  Biomed-Lublin wywiesił białą flagę, spółka chce układu z wierzycielami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nieugięta postawa Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zmusiła lubelską spółkę biotechnologiczną do szukania porozumienia z wierzycielami w ramach postępowania układowego. Środowy TKO Biomedu-Lublin zapowiada mocne tąpnięcie notowań.

 • 11 grudnia 2015

  Newag sprzedał Włochom 15 pociągów za ćwierć miliarda złotych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa specjalizująca się w produkcji i modernizacji taboru kolejowego zawarła umowę ramową na dostawę maksymalnie piętnastu elektrycznych zespołów trakcyjnych. Pierwsze zlecenie dotyczy 5 pociągów i jest warte 87,6 mln zł.

 • 20 listopada 2015

  Braster szykuje nową emisję pod program motywacyjny

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cena emisyjna nowych papierów spółki ma być wyższa o blisko 10 proc. od obecnego kursu giełdowego. Program motywacyjnych dotyczy lat 2015-2017, a jego realizacja będzie uzależniona od spełnienia określonych kryteriów operacyjnych i rynkowych.

 • 19 listopada 2015

  Siedem postulatów prezesów spółek giełdowych dla nowego rządu

  Opublikowano:

  PiS wygrał wybory głosami obywateli, ale w sprawach gospodarczych musi dopuścić do głosu przedsiębiorców. W planach nowego rządu kryją się zarówno szanse jak i zagrożenia, które już kształtują spółkom nową rzeczywistość. Sprawdziliśmy, jakie kwestie najbardziej leżą na sercu prezesom i akcjonariuszom wiodących firm giełdowych.

 • Strona 1 z 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com