Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Przemysł i energetyka

 • dzisiaj

  Polskie miasta chcą przesiąść się na autobusy elektryczne

  Opublikowano:

  Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Energii, Polski Fundusz Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i 41 miast podpisały listy intencyjne w sprawie rozwoju elektromobilności. Miasta, reprezentujące 45 proc. taboru autobusowego w Polsce, zadeklarowały chęć zakupu w sumie 780 autobusów elektrycznych.

 • 17 lutego 2017

  Tchórzewski studzi emocje w kwestii połączenia PKN Orlen i Lotosu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Rząd nie podjął żadnych działań w kierunku połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. – W ramach rządu nie podjęto żadnych działań – powiedział Tchórzewski dziennikarzom w odpowiedzi na pytanie o możliwą fuzję firm paliwowych. Dodał, że „różne osoby wyrażają różne opinie” w tej sprawie. – Komisja Europejska oczekuje konkurencji – […]

 • 16 lutego 2017

  TDJ Equity IV wzywa na 127,85 tys. akcji Kopeksu po 3,63 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  TDJ Equity IV ogłosiło wezwanie na 127.855 akcji Kopeksu po cenie 3,63 zł za sztukę, podał pośredniczący w wezwaniu Millennium DM. Zapisy na akcje będą przyjmowane 7-20 marca br.

 • 15 lutego 2017

  M. Morawiecki: Sektor energetyczny może być częściowo repolonizowany

  Opublikowano:

  Rząd szuka możliwości realizacji kolejnych repolonizacji po niskim koszcie, w tym również z w branży energetycznej, wynika z wypowiedzi wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. 

 • 10 lutego 2017

  Polska Grupa Energetyczna w 2016 roku zarobiła na czysto 2,45 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska Grupa Energetyczna odnotuje EBITDA na poziomie ok. 7,38 mld zł, a skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniesie ok. 2,45 mld zł w 2016 r., podała spółka według wstępnych danych.

 • Daniel Obajtek nowym prezesem Energi

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada nadzorcza Energi powołała Daniela Obajtek na prezesa z dniem 2 marca.

 • 08 lutego 2017

  PGNiG dostarczy ArcelorMital Poland gaz za ok. 1,4 mld zł do 2023 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisało długoterminową umowę na dostawy gazu dla grupy ArcelorMittal w Polsce. Wartość umowy do 2023 roku może wynieść ok. 1,4 mld zł, a wolumen dostaw 1,6 mld m3.

 • 07 lutego 2017

  Raport: 3 czarne konie polskiej branży energetycznej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Na akcjach giełdowych producentów energii elektrycznej ruszyła gra pod rządowe zapowiedzi utworzenia rynku mocy. Sprawdziliśmy, które z polskich spółek generują najwięcej gotówki i mają największy potencjał do wzrostów w kolejnych kwartałach.

 • 06 lutego 2017

  PGNiG i PKN Orlen łączą siły na koncesji poszukiwawczej Garwolin

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Orlen Upstream - spółka zależna PKN Orlen - oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisały umowę w sprawie udostępnienia PGNiG danych sejsmicznych 3D wykonanych w ramach tematu badawczego Potycz-Garwolin oraz współpracy na obszarze koncesji Garwolin, wchodzącej w skład realizowanego przez Orlen projektu Karbon.

 • 01 lutego 2017

  PGNiG chce skupić się na norweskich złożach ropy i gazu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) w obszarze poszukiwań i wydobycia chce w najbliższych latach skupić się na złożach zlokalizowanych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym i na Morzu Północnym, poinformował Robert Papliński z departamentu public relations PGNiG.

 • 31 stycznia 2017

  Energa weszła do indeksu serii FTSE4Good

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcje Energi weszły w skład nowo powstałego indeksu FTSE4Good Emerging. Indeks ten składa się ze spółek z ponad 20 krajów rozwijających się, wybieranych na podstawie zgodności ich działalności operacyjnej z kryteriami środowiskowymi, społecznej odpowiedzialności oraz ładu korporacyjnego. To już drugi indeks skupiający spółki odpowiedzialne społecznie, do którego w ostatnim czasie weszły akcje Energi.

 • 26 stycznia 2017

  WIG20 zaliczył spięcie na 2.100 pkt., mocne wzrosty Energi, Enei i PGE

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Tym razem ciężar śrubowania hossy na warszawskim parkiecie wzięły na siebie spółki energetyczne. Niestety, dzielna postawa energetycznego kwartetu - Energi, Enei, PGE i Tauronu - nie wystarczyła do pokonania psychologicznej bariery na 2.100 pkt.

 • 17 stycznia 2017

  Dariusz Kaśków odwołany z funkcji prezesa grupy Energa

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada nadzorcza Energi oddelegowała do pełnienia obowiązków prezesa zarządu Jacka Kościelniaka, członka rady, eksperta z zakresu audytu i finansów. Ze składu zarządu odwołano Dariusza Kaśków, Mariusza Rędaszka i Przemysława Piesiewicza.

 • 20 grudnia 2016

  Mocne przetasowania w najnowszych rekomendacjach dla PGE, Enei, Energi i Tauronu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Biuro w raporcie z 19 grudnia podniosło zalecenia i ceny docelowe akcji PGE i Tauronu. Z kolei w odniesieniu do spółek zaangażowanych w rozbudowę elektrowni w Ostrołęce eksperci nie tylko utrzymali zalecenie sprzedaj, ale także przycięli wyceny walorów o kilkanaście procent.

 • 15 grudnia 2016

  Lotos do 2022 r. chce mieć 4 mld zł EBITDA Lifo i sieć 550 stacji paliw

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Paliwowa grupa opublikowała strategię na kolejnych sześć lat. Wśród celów finansowych jest podwojenie średniorocznego wyniku EBITDA Lifo w latach 2019-2022 do poziomu około 4 mld zł i obniżenie współczynnika zadłużenia do 1,5.

 • 05 grudnia 2016

  Analiza techniczna 4 zdołowanych spółek energetycznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Rekordowo tanie akcje czołowych koncernów energetycznych kuszą, choć są bardzo ryzykowne. Ekspert StockWatch.pl sprawdził, jak od strony technicznej wygląda pomysł łapania dołków na akcjach Energi, Tauronu, Enei i PGE.

 • 22 listopada 2016

  Raport: 3 ciekawe spółki przemysłowe na IV kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  W tym roku spółki przemysłowe z ekspozycją na eksport idą jak burza. Pomaga im słaby złoty, dobra koniunktura gospodarcza w Europie Zachodniej oraz niskie ceny surowców. Eksperci StockWatch.pl rozejrzeli się za kandydatami na mocną końcówkę roku w giełdowym sektorze przemysłowym.

 • 21 listopada 2016

  Kopex i Famur razem zbudują szyb za 228 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Giełdowi producenci maszyn i urządzeń górniczych zacieśniają współpracę na polu biznesowym. Najnowsze zlecenie dotyczy budowy szybu wraz z infrastrukturą powierzchniową dla Tauronu Wydobycie.

 • 16 listopada 2016

  Energa w nowej strategii przy dywidendzie postawiła znak zapytania

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W nowej strategii grupa energetyczna stawia przede wszystkim na rozwój infrastruktury. Polityka dywidendowa będzie uzależniona od potrzeb inwestycyjnych, które do roku 2025 mogą przekroczyć 20 mld zł.

 • 11 października 2016

  DM mBanku w branży energetycznej stawia na Energę i Tauron

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Biuro zaleca przeważanie akcji Energi i Tauronu kosztem Enei i PGE. Dwie pierwsze spółki energetyczne dostały zalecenia inwestycyjne kupuj z wycenami o ponad 20 proc. wyższymi od giełdowych kursów.

 • 30 września 2016

  Kurs Enei po publikacji nowej strategii zbliża się do historycznego dołka

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nowy plan grupy energetycznej zakładający m.in. optymalizację kosztów o blisko 700 mln zł oraz wzrost wskaźników ROE i ROA nie przekonał akcjonariuszy do zatrzymania akcji w portfelach. Języczkiem u wagi okazała się zapowiedź mocnego zwiększenia nakładów inwestycyjnych w nowe moce produkcyjne. W piątek notowania Enei spadają o 2 proc. (8,82 zł). Do historycznego dołka brakuje już tylko 28 groszy.

 • 22 września 2016

  To nie jest giełda dla drobnych akcjonariuszy, w dół m.in. PGE i Enea

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Czwartkowe wypowiedzi ministra energii, które wywołały mocną przecenę akcji czołowych koncernów energetycznych, skłaniają do refleksji, czy w obecnych czasach warto być drobnym inwestorem w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

 • Zielona fala omija WIG20, mocno tanieją Alior Bank, PGE i Enea

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Łagodny ton Rezerwy Federalnej zapewnił rynkom akcji kolejną falę wzrostów. Wyjątkiem jest dzisiaj warszawski WIG20, który znów pokutuje za pomysły polityków na inżynierię finansową w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

 • 07 września 2016

  Prognozy fundamentalne dla siedmiu spółek energetycznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  W tym roku z powodu transformacji branży, akcje spółek energetycznych oficjalnie stają spekulacyjne. Państwowe koncerny rezygnują z profilu dywidendowego na rzecz inwestycji w nowe moce produkcyjne i zdaniem ekspertów, tracą status bezpiecznych przystani.

 • 11 sierpnia 2016

  Raport: Odpisy i inwestycja w PGG utopiły wynik kwartalny Energi

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Branżowy lider w segmencie zielonej energii ma za sobą fatalny kwartał. Ponad 120 mln zł netto na minusie to efekt odpisów, mniejszej produkcji energii oraz pierwszych strat na inwestycji w sektor górniczy.

 • 20 lipca 2016

  8 ciekawych spółek napędzanych hossą w przemyśle

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Spółki przemysłowe kwitną na koniunkturze gospodarczej, którą dodatkowo podkręca słaby złoty i program 500+. StockWatch.pl rozejrzał się za potencjalnymi beneficjentami tej hossy, z perspektywą dobrych wyników finansowych za II kwartał 2016 r.

 • 14 lipca 2016

  Rafako blisko podpisania kontraktu o wartości 660 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Litewski kontrakt może być poważnym wzmocnieniem backlogu budowlanej grupy. Do tej pory większą część portfela zamówień stanowił projekt Jaworzno.

 • 07 lipca 2016

  Polenergia tanieje przez odpisy i odwołane prognozy wyników

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wartość odpisów sięga 55 mln zł i ma związek z nowymi regulacjami prawnymi w zakresie farm wiatrowych. W konsekwencji spółka odwołała tegoroczną prognozę wyników i nie planuje publikacji prognoz na kolejne lata.

 • 06 lipca 2016

  PGE szykuje odpisy na kwotę 0,8 mld zł w segmencie farm wiatrowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kolejna fala dużych odpisów w branży energetycznej to efekt zmian cen zielonych certyfikatów oraz wzrostu obciążeń podatkowych, wynikający z ustawy o inwestycjach w elektrownie wiatrowe. Kwota będzie miała charakter niegotówkowy, ale analitycy podkreślają, że środowisko niskich cen energii elektrycznej potwierdza wymagające warunki funkcjonowania spółek energetycznych, z ekspozycją na segment wytwarzania.

 • 05 lipca 2016

  JSW sprzeda wszystkie udziały w SEJ za ponad 370 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowa kopalnia podpisała z PGNiG Termika przedwstępną umowę sprzedaży Spółki Energetycznej Jastrzębie (SEJ). W ramach zaliczki JSW otrzyma prawie 280 mln zł.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com