Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Handel i konsumpcja

 • 16 lutego 2017

  Sąd nie zgodził się na dzierżawę części Alma Market z prawem pierwokupu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych oddalił wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa Alma Market wraz z przyznaniem prawa pierwokupu.

 • AdMassive Group opublikował wyniki. Wkrótce zmieni nazwę na Merlin Group

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka po zmianach właścicielskich rozpoczęła działalność e-commerce w ramach sklepów internetowych merlin.pl oraz topmall.ua. Niebawem AdMassive Group zmieni nazwę na Merlin Group.

 • 15 lutego 2017

  W 2016 r. Grupa Żywiec zarobiła na czysto ponad ćwierć miliarda złotych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Żywiec odnotowała 272,57 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 298,13 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 14 lutego 2017

  Wniosek o upadłość likwidacyjną Alma Market jest już w sądzie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Alma Market w restrukturyzacji, w związku z wydanym nieprawomocnym postanowieniem o umorzeniu postępowania sanacyjnego, złożyła uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.

 • 09 lutego 2017

  Tomasz Żarnecki ma blisko połowę wszystkich akcji Alma Market

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Era Jerzego Mazgaja w Almie oficjalnie przeszła do historii. Tomasz Żarnecki po objęciu 5,5 mln akcji serii H kontroluje 40,86 proc. głosów na WZ.

 • Dino chce zadebiutować na GPW w I połowie 2017 r.

  Opublikowano:

  Grupa Dino podtrzymuje zamiar "jak najszybszego" debiutu na GPW, który powinien nastąpić najpewniej w II kw. br., poinformował prezes Szymon Piduch. Podtrzymał także plany rozwoju liczby sklepów, który w 2017 r. ma być co najmniej taki, jak w ub.r., w którym Dino otworzyło 117 placówek netto.

 • 07 lutego 2017

  Mocny początek roku w Oponeo.pl. W styczniu przychody urosły o 1/4

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W pierwszym miesiącu tego roku internetowy sprzedawca opon wypracował 29,5 mln zł przychodów. W ujęciu r/r rezultat jest lepszy o 24 proc.

 • W styczniu Grupa Redan wypracowała 40 mln zł przychodów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę Redan w styczniu 2017 r. wyniosła 40 mln zł i była o 4 proc. wyższa niż rok wcześniej.

 • 03 lutego 2017

  W styczniu liczba rejestracji nowych aut wzrosła o ponad 17 proc.

  Opublikowano:

  Liczba rejestracji nowych samochodów osobowych oraz dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony wyniosła 41.935 w styczniu br., czyli o 17,19 proc. więcej niż rok wcześniej oraz o 15,38 proc. mniej niż w grudniu ub.r., podał IBRM Samar, powołując się na dane CEPiK. Około 7,87 proc. aut (3.300 szt.) spośród zarejestrowanych w Polsce w styczniu zostało najprawdopodobniej wywiezionych z kraju zaraz po rejestracji w ramach tzw. reeksportu.

 • 16 stycznia 2017

  Wawel szykuje się na ograniczenie współpracy z Biedronką

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Negocjacje między krakowskim producentem słodyczy a siecią dyskontów trwają. Według oceny Wawelu, rozmowy najprawdopodobniej zakończą się utrzymaniem współpracy, ale w zakresie mniejszym niż dotychczas.

 • 11 stycznia 2017

  Tarczyński z umową wartą 80 mln zł i miejscem na półkach Biedronki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent kabanosów przedłużył współpracę z Jeronimo Martins Polska (JMP), właścicielem sieci dyskontów Biedronka. Informacja o zacieśnieniu współpracy z branżowym gigantem podbiła kurs akcji Tarczyńskiego o blisko 6 proc.

 • 02 stycznia 2017

  Cukierniczy Wawel znów jest bliski zerwania współpracy z Biedronką

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Krakowski producent słodyczy zasygnalizował rosnące ryzyko zerwania współpracy z kluczowym partnerem handlowym. W komunikacie nazwa nie pada, ale wzmianka o kontrahencie odpowiadającym za 1/4 przychodów wskazuje na Jeronimo Martins, właściciela sieci dyskontów Biedronka.

 • 22 grudnia 2016

  W 2016 roku grupa Oponeo.pl sprzedała rekordowe 2 mln opon

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Końcówka roku u internetowego sprzedawcy opon upływa na biciu rekordów. W grudniu licznik wybił 2 mln sprzedanych opon.

 • 10 sieci handlowych z największym udziałem w polskim rynku FMCG [GRAFIKA]

  Opublikowano:

  Według szacunków DM PKO BP, udział 10 największych sieci detalicznych w Polsce w rynku FMCG w ciągu ostatnich pięciu lat zwiększył się o 16 p.p. do 58 proc. Dynamiczny wzrost to zasługa ekspansji Biedronki, która obecnie odpowiada za niemal 1/5 handlu spożywczego w Polsce.

 • 16 grudnia 2016

  Alma Market ma zielone światło na rozpoczęcie sanacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po czterech miesiącach od złożenia wniosku, krakowski sąd oddalił wnioski o upadłość i zdecydował o rozpoczęciu sanacji Alma Market. Decyzja sądu wywołała euforię wśród inwestorów, a kurs akcji giełdowej sieci delikatesów wystrzelił o niemal 50 proc.

 • 13 grudnia 2016

  Eurocash spodziewa się szybkiego zamknięcia akwizycji EKO Holdingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Eurocash podliczył, że zarzuty UOKiK w kwestii przejęcia EKO Holdingu dotyczą zaledwie trzech sklepów. Według przedstawiciela spółki, ich potencjalne wykluczenie z transakcji nie powinno wpłynąć w negatywny sposób na parametry ekonomiczne całej akwizycji.

 • 09 grudnia 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej akcji TXM

  Opublikowano:

  Do 12 grudnia inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje właściciela drugiej w Polsce sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat oferty akcji TXM.

 • 07 grudnia 2016

  DM PKO BP ściął wyceny akcji Eurocashu, Emperii i Jeronimo Martins

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Analitycy DM PKO BP zaktualizowali zalecenia inwestycyjne i ceny docelowe dla trzech spółek z sektora handlu detalicznego.

 • 06 grudnia 2016

  Rekordowy listopad Oponeo.pl, sprzedaż przekroczyła 100 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Internetowy sprzedawca opon mocno przyspieszył i w ubiegłym miesiącu zanotował ponad 100 mln zł przychodów. Na miesiąc przed końcem roku wartość tegorocznej sprzedaży jest wyższa r/r o 30 proc.

 • 05 grudnia 2016

  TXM rusza z IPO, zapisy na akcje potrwają do 12 grudnia

  Opublikowano:

  TXM, właściciel sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket, w ramach oferty publicznej sprzedaje 4 mln akcji. Jeśli inwestorzy dopiszą, spółka jeszcze w tym roku zadebiutuje na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 • 02 grudnia 2016

  LPP już trzeci miesiąc z rzędu poprawia marżę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sprawdzają się prognozy ekspertów, że modowa grupa wykorzysta efekt niskiej bazy i będzie kontynuowała odbicie na poziomie marży brutto na sprzedaży. W listopadzie zwiększyła się ona o 5 p.p.

 • 29 listopada 2016

  Action przechodzi bolesną restrukturyzację, straty szybko rosną

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W najnowszym raporcie kwartalnym dystrybutora elektroniki użytkowej razi duży spadek przychodów i straty na poziomie operacyjnym. Action przyznaje, że po rozpoczęciu postępowania sanacyjnego prowadzenie biznesu jest znacznie trudniejsze.

 • 24 listopada 2016

  Grupa Komputronik poprawiła w III kwartale wynik EBITDA o 41 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dystrybutor elektroniki użytkowej zakończył miniony kwartał dwucyfrową dynamiką skonsolidowanych przychodów i zysku EBITDA. Kurs na otwarciu sesji ruszył w górę.

 • 18 listopada 2016

  Sieć delikatesów Alma skurczyła się do 14 sklepów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Łódź to kolejne miasto, które znika z biznesowej mapy Almy. Na przestrzeni czterech miesięcy bankrutująca sieć delikatesów zamknęła 35 sklepów.

 • 07 listopada 2016

  Kurs Wawelu świętuje przełom w wynikach kwartalnych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cukiernicza spółka przerwała serię słabnących wyników kwartalnych. Co ważne, najnowsze rezultaty nie tylko były lepsze w ujęciu r/r, ale też z dużą nawiązką pokonały prognozy rynkowych ekspertów.

 • 28 października 2016

  Odpisy na markę Tallinder nadszarpnęły wyniki kwartalne LPP

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Modowa grupa mimo kilkunastoprocentowego wzrostu sprzedaży i kilkuprocentowej poprawy zysku brutto na sprzedaży w raporcie za III kwartał pokaże ok. 6 mln zł straty netto. Źródłem regresu są rezerwy i odpisy na likwidację marki Tallinder.

 • 24 października 2016

  Prognozy na IV kwartał dla ośmiu gorących spółek modowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Spółki modowe dawno nie miały tak sprzyjającej pogody na początku najważniejszego kwartału. StockWatch.pl sprawdził wśród maklerów, jak przełoży się to na wyniki producentów odzieży i obuwia.

 • 12 października 2016

  Alma dostała od PKO BP tydzień na spłatę ponad 60 mln zł kredytów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO BP w obawie o upadłość Almy zażądał niemal natychmiastowej spłaty kwoty 60,9 mln zł wraz z odsetkami. Informacja wywołała popłoch wśród akcjonariuszy, a kurs akcji spadał momentami nawet o 22 proc.

 • 10 października 2016

  Baltona notuje wzrost sprzedaży w sklepach i gastronomii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wrześniu wyhamował spadek przychodów operatora sklepów wolnocłowych i punktów gastronomicznych na lotniskach regionalnych w Europie. Odbicie zaliczył segment sklepów, a trend wzrostowy kontynuuje biznes gastronomiczny.

 • 04 października 2016

  Notowania LPP i CCC rosną po świetnych wynikach za wrzesień

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Euforyczne wzrosty na kursie LPP to zasługa wrześniowej poprawy na poziomie marży handlowej. Zdaniem ekspertów, to dobry prognostyk dla nowej kolekcji. Z kolei obuwnicze CCC utrzymało wysoką dynamikę sprzedaży, która we wrześniu wyniosła 28 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com