Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Handel i konsumpcja

 • 16 stycznia 2017

  Wawel szykuje się na ograniczenie współpracy z Biedronką

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Negocjacje między krakowskim producentem słodyczy a siecią dyskontów trwają. Według oceny Wawelu, rozmowy najprawdopodobniej zakończą się utrzymaniem współpracy, ale w zakresie mniejszym niż dotychczas.

 • 11 stycznia 2017

  Tarczyński z umową wartą 80 mln zł i miejscem na półkach Biedronki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent kabanosów przedłużył współpracę z Jeronimo Martins Polska (JMP), właścicielem sieci dyskontów Biedronka. Informacja o zacieśnieniu współpracy z branżowym gigantem podbiła kurs akcji Tarczyńskiego o blisko 6 proc.

 • 02 stycznia 2017

  Cukierniczy Wawel znów jest bliski zerwania współpracy z Biedronką

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Krakowski producent słodyczy zasygnalizował rosnące ryzyko zerwania współpracy z kluczowym partnerem handlowym. W komunikacie nazwa nie pada, ale wzmianka o kontrahencie odpowiadającym za 1/4 przychodów wskazuje na Jeronimo Martins, właściciela sieci dyskontów Biedronka.

 • 22 grudnia 2016

  W 2016 roku grupa Oponeo.pl sprzedała rekordowe 2 mln opon

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Końcówka roku u internetowego sprzedawcy opon upływa na biciu rekordów. W grudniu licznik wybił 2 mln sprzedanych opon.

 • 10 sieci handlowych z największym udziałem w polskim rynku FMCG [GRAFIKA]

  Opublikowano:

  Według szacunków DM PKO BP, udział 10 największych sieci detalicznych w Polsce w rynku FMCG w ciągu ostatnich pięciu lat zwiększył się o 16 p.p. do 58 proc. Dynamiczny wzrost to zasługa ekspansji Biedronki, która obecnie odpowiada za niemal 1/5 handlu spożywczego w Polsce.

 • 16 grudnia 2016

  Alma Market ma zielone światło na rozpoczęcie sanacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po czterech miesiącach od złożenia wniosku, krakowski sąd oddalił wnioski o upadłość i zdecydował o rozpoczęciu sanacji Alma Market. Decyzja sądu wywołała euforię wśród inwestorów, a kurs akcji giełdowej sieci delikatesów wystrzelił o niemal 50 proc.

 • 13 grudnia 2016

  Eurocash spodziewa się szybkiego zamknięcia akwizycji EKO Holdingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Eurocash podliczył, że zarzuty UOKiK w kwestii przejęcia EKO Holdingu dotyczą zaledwie trzech sklepów. Według przedstawiciela spółki, ich potencjalne wykluczenie z transakcji nie powinno wpłynąć w negatywny sposób na parametry ekonomiczne całej akwizycji.

 • 09 grudnia 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej akcji TXM

  Opublikowano:

  Do 12 grudnia inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje właściciela drugiej w Polsce sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat oferty akcji TXM.

 • 07 grudnia 2016

  DM PKO BP ściął wyceny akcji Eurocashu, Emperii i Jeronimo Martins

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Analitycy DM PKO BP zaktualizowali zalecenia inwestycyjne i ceny docelowe dla trzech spółek z sektora handlu detalicznego.

 • 06 grudnia 2016

  Rekordowy listopad Oponeo.pl, sprzedaż przekroczyła 100 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Internetowy sprzedawca opon mocno przyspieszył i w ubiegłym miesiącu zanotował ponad 100 mln zł przychodów. Na miesiąc przed końcem roku wartość tegorocznej sprzedaży jest wyższa r/r o 30 proc.

 • 05 grudnia 2016

  TXM rusza z IPO, zapisy na akcje potrwają do 12 grudnia

  Opublikowano:

  TXM, właściciel sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket, w ramach oferty publicznej sprzedaje 4 mln akcji. Jeśli inwestorzy dopiszą, spółka jeszcze w tym roku zadebiutuje na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 • 02 grudnia 2016

  LPP już trzeci miesiąc z rzędu poprawia marżę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sprawdzają się prognozy ekspertów, że modowa grupa wykorzysta efekt niskiej bazy i będzie kontynuowała odbicie na poziomie marży brutto na sprzedaży. W listopadzie zwiększyła się ona o 5 p.p.

 • 29 listopada 2016

  Action przechodzi bolesną restrukturyzację, straty szybko rosną

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W najnowszym raporcie kwartalnym dystrybutora elektroniki użytkowej razi duży spadek przychodów i straty na poziomie operacyjnym. Action przyznaje, że po rozpoczęciu postępowania sanacyjnego prowadzenie biznesu jest znacznie trudniejsze.

 • 24 listopada 2016

  Grupa Komputronik poprawiła w III kwartale wynik EBITDA o 41 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dystrybutor elektroniki użytkowej zakończył miniony kwartał dwucyfrową dynamiką skonsolidowanych przychodów i zysku EBITDA. Kurs na otwarciu sesji ruszył w górę.

 • 18 listopada 2016

  Sieć delikatesów Alma skurczyła się do 14 sklepów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Łódź to kolejne miasto, które znika z biznesowej mapy Almy. Na przestrzeni czterech miesięcy bankrutująca sieć delikatesów zamknęła 35 sklepów.

 • 07 listopada 2016

  Kurs Wawelu świętuje przełom w wynikach kwartalnych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cukiernicza spółka przerwała serię słabnących wyników kwartalnych. Co ważne, najnowsze rezultaty nie tylko były lepsze w ujęciu r/r, ale też z dużą nawiązką pokonały prognozy rynkowych ekspertów.

 • 28 października 2016

  Odpisy na markę Tallinder nadszarpnęły wyniki kwartalne LPP

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Modowa grupa mimo kilkunastoprocentowego wzrostu sprzedaży i kilkuprocentowej poprawy zysku brutto na sprzedaży w raporcie za III kwartał pokaże ok. 6 mln zł straty netto. Źródłem regresu są rezerwy i odpisy na likwidację marki Tallinder.

 • 24 października 2016

  Prognozy na IV kwartał dla ośmiu gorących spółek modowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Spółki modowe dawno nie miały tak sprzyjającej pogody na początku najważniejszego kwartału. StockWatch.pl sprawdził wśród maklerów, jak przełoży się to na wyniki producentów odzieży i obuwia.

 • 12 października 2016

  Alma dostała od PKO BP tydzień na spłatę ponad 60 mln zł kredytów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO BP w obawie o upadłość Almy zażądał niemal natychmiastowej spłaty kwoty 60,9 mln zł wraz z odsetkami. Informacja wywołała popłoch wśród akcjonariuszy, a kurs akcji spadał momentami nawet o 22 proc.

 • 10 października 2016

  Baltona notuje wzrost sprzedaży w sklepach i gastronomii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wrześniu wyhamował spadek przychodów operatora sklepów wolnocłowych i punktów gastronomicznych na lotniskach regionalnych w Europie. Odbicie zaliczył segment sklepów, a trend wzrostowy kontynuuje biznes gastronomiczny.

 • 04 października 2016

  Notowania LPP i CCC rosną po świetnych wynikach za wrzesień

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Euforyczne wzrosty na kursie LPP to zasługa wrześniowej poprawy na poziomie marży handlowej. Zdaniem ekspertów, to dobry prognostyk dla nowej kolekcji. Z kolei obuwnicze CCC utrzymało wysoką dynamikę sprzedaży, która we wrześniu wyniosła 28 proc.

 • 29 września 2016

  Alma Market zamyka kolejne sklepy, kurs akcji szoruje po dnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wrześniu z mapy giełdowej sieci delikatesów zniknęły placówki w Rzeszowie, Opolu, w Pruszkowie oraz w podwarszawskim Piasecznie. Obecnie pod szyldem Almy działa już tylko 39 sklepów.

 • 20 września 2016

  AB dynamicznie poprawiło sprzedaż kwartalną, kurs akcji rośnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na mocno wymagającym rynku dystrybutorów elektroniki użytkowej AB popisał się dwucyfrowym wzrostem przychodów. Do tego dołożył jednocyfrowy wzrost wyniku EBITDA. W skali całego roku obrotowego 2015/2016 grupa utrzymała marżę handlową na poziomie 4,4 proc.

 • 16 września 2016

  Tarczyński walczy o miejsce na półkach w sklepach Biedronki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent kabanosów negocjuje umowę stałej współpracy z siecią Biedronka. W międzyczasie spółka zrealizuje pierwsze zamówienie. Na wieść o tym akcje zyskują nawet 8 proc.

 • Akcje Almy znów pikują, spółka wnioskuje o postępowanie sanacyjne

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd liczy, że podjęcie działań restrukturyzacyjnych poprawi sytuację finansową i pozwoli uniknąć bankructwa. Jednocześnie spółka skorygowała prognozy finansowe na 2016 r.

 • 16 sierpnia 2016

  7 ciekawych spółek modowych przed wynikami kwartalnymi

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Rynek czeka na kolekcję raportów za II kwartał sygnowaną przez wiodących przedstawicieli branży modowej. StockWatch.pl sprawdził, jakich wyników spodziewają się rynkowi eksperci po ciekawych spółkach obuwniczych i odzieżowych.

 • 05 sierpnia 2016

  DM BOŚ już nie wystawi rekomendacji akcjom Alma Market

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jedyne biuro maklerskie, które na przestrzeni ostatnich lat pokrywało analitycznie giełdową sieć delikatesów właśnie ogłosiło, że kończy wydawanie rekomendacji. Decyzja DM BOŚ zbiegła się w czasie z publikacją kolejnych słabych wyników finansowych Almy.

 • 04 sierpnia 2016

  Monnari, Redan i Bytom rosną pod udany początek III kwartału

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Po prezentacji lipcowych wyników sprzedaży wśród branżowych gigantów (LPP i CCC) przyszedł czas na raporty mniejszych spółek. Najnowsze dane opublikowały Monnari, Bytom oraz Redan. Każda z nich w najgorętszym okresie wyprzedażowym zanotowała dwucyfrowy wzrost.

 • 02 sierpnia 2016

  Gorący początek sezonu wyprzedażowego w CCC, LPP i Próchniku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  W lipcu sprzedaż spółek z segmentu odzieżowego wzrosła w wysokim dwucyfrowym tempie, niezależnie od sprzedawanego asortymentu. Imponującą dynamikę sprzedaży buduje rozwój kanału internetowego, wzrost sieci sprzedaży, ale także wzrosty w sklepach porównywalnych.

 • 28 lipca 2016

  Eurocash nadal atrakcyjny, mimo przyciętej ceny docelowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy DM PKO BP podtrzymali pozytywne nastawienie do akcji handlowej grupy. Niemniej biuro zdecydowało się na obniżenie wyceny ze względu na gorsze wyniki dywizji Cash&Carry oraz utrzymujące się środowisko niskich cen żywności.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com