Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Budownictwo i nieruchomości

 • 16 lutego 2017

  Ronson nie wyklucza dwóch dywidend z zysku za 2016 rok

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Intencją zarządu Ronsona jest wypłata dywidendy za 2016 r. w kwocie wyższej niż planowana dywidenda zaliczkowa w wysokości 0,09 zł na akcję, poinformował dyrektor finansowy Tomasz Łapiński.

 • 07 lutego 2017

  Budimex złożył najtańsze oferty za łącznie 1,58 mld zł na budowę zachodniej obwodnicy Łodzi

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Budimex złożył najtańsze oferty, warte 768,68 mln zł i 811,97 mln zł brutto, w dwóch częściach przetargu na budowę drogi ekspresowej S14 - Zachodniej Obwodnicy Łodzi, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. We wtorek kurs akcji spółki na GPW rośnie o ponad 3 proc.

 • 06 lutego 2017

  Polnord z emisji obligacji chce pozyskać 20 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polnord podjął uchwałę w sprawie emisji 20 tys. obligacji na okaziciela serii NS7 o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 20 mln zł, poinformowała spółka. Celem emisji obligacji jest pozyskanie środków finansowych na realizację inwestycji deweloperskich oraz częściowe refinansowanie dotychczasowego zadłużenia.

 • Jest wezwanie na Vantage Development po 3,25 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fedha, spółka należąca pośrednio do Grzegorza Dzika, działająca w porozumieniu z Grzegorzem Dzikiem, Józefem Biegajem oraz spółkami Nutit i TradeBridge Czechy, ogłosiła wezwanie na 18,78 mln akcji Vantage Development, stanowiących 30,08 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, po 3,25 zł za akcję.

 • 31 stycznia 2017

  DM mBank podniósł wyceny akcji Capital Parku, Echo Investment i GTC

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Biuro w styczniowym raporcie na temat deweloperów komercyjnych wystawiło wysokie zalecenia i podniosło wyceny akcji. Zdaniem maklerów z DM mBanku, największy potencjał wzrostowy mają walory Capital Parku.

 • 26 stycznia 2017

  Akcje Echo Investment tanieją po rekomendacji z niską ceną docelową

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Haitong Bank w raporcie z 25 stycznia obniżył zalecenie dla akcji dewelopera do sprzedaj z neutralnie, a cenę docelową do 4,85 zł. Wycena biura jest o 16 proc. niższa od rynkowej. W czwartek rano kurs akcji Echo Investment spada o blisko 3 proc.

 • 24 stycznia 2017

  Środki z programu Mieszkanie dla Młodych szybko się kończą

  Opublikowano:

  Bank Gospodarstwa Krajowego zarezerwował już przeważającą część pieniędzy przeznaczonych na dopłaty do wkładu własnego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Jest już niemal pewne, że w styczniu pula środków zostanie całkowicie wyczerpana.

 • 22 grudnia 2016

  Budownictwo mieszkaniowe w okresie jedenastu miesięcy 2016 roku

  Opublikowano:

  Od stycznia do listopada br. oddano do użytku więcej mieszkań niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrosła także liczba rozpoczętych budów oraz uzyskanych pozwoleń na budowę.

 • 15 grudnia 2016

  Nowe rekomendacje dla trzech liderów sektora budowlanego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Haitong Bank w najnowszym raporcie podniósł ceny docelowe akcji Trakcji, Elektorbudowy oraz Budimeksu. Wyceny biura zakładają potencjał wzrostowy notowań odpowiednio o 14 proc., 31 proc. i 4,5 proc.

 • 01 grudnia 2016

  Orbis sprzedał hotel w Opolu za ponad 10 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Hotelowa grupa dopięła transakcję sprzedaży hotelu Mercure Opole. W tym tygodniu okazało się również, że zainwestuje spore środki w kupno kilku hoteli na Węgrzech.

 • 29 listopada 2016

  Mocny złoty dał się we znaki wynikom Biura Inwestycji Kapitałowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Deweloper powierzchni magazynowych i handlowych zakończył miniony kwartał stratą na poziomie operacyjnym i netto. Na ujemnym wyniku zaważyło umocnienie złotego względem euro.

 • 28 listopada 2016

  Erbud proponuje 1,17 zł w ramach nadzwyczajnej dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Budowlana grupa zgłosiła chęć wypłaty drugiej w tym roku dywidendy. Tym razem na konta akcjonariuszy może trafić 1,17 zł na akcję. Decyzja w sprawie nadzwyczajnej dywidendy zapadnie na grudniowym walnym.

 • 25 listopada 2016

  Polimex-Mostostal w dół, zarząd chce emisji 150 mln akcji bez PP

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bieżące potrzeby finansowe i trudności w zapewnieniu odpowiedniej wysokości gwarancji koniecznych do pozyskiwania i realizacji kontraktów skłaniają zarząd Polimeksu do przeprowadzenia olbrzymiej emisji akcji.

 • 23 listopada 2016

  Szansa na kolejną sowitą dywidendę winduje kurs Echo Investment

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Deweloper szykuje grunt pod wypłatę kolejnej dywidendy. Podczas grudniowego NWZA akcjonariusze będą głosować nad utworzeniem funduszu rezerwowego z przeznaczeniem na wypłatę zaległej dywidendy w wysokości 400 mln zł.

 • Biuro Inwestycji Kapitałowych zadebiutowało na minusie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W środę na warszawskim rynku zadebiutował deweloper powierzchni komercyjnych. Pierwsze transakcje na prawach do akcji (PDA) BIK zawarto po cenie o 2,6 proc. niższej niż w IPO.

 • 17 listopada 2016

  Robyg błysnął wysokością zysku operacyjnego za III kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Czołowy deweloper mieszkaniowy poprawił w minionym kwartale wynik EBIT i o 33 proc. przebił rynkowy konsensus. Analitycy zwracają uwagę m.in. na istotny wzrost marży brutto ze sprzedaży i operacyjnego cash flow. 

 • 6 ciekawych spółek budowlanych wg DM mBanku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  DM mBank w cyklicznym portfelu zaleca przeważanie akcji Budimeksu, Elektrobudowy, Erbudu, Torpolu, Trakcji i Unibepu. W raporcie zwrócono uwagę na rozstrzygnięcia w przetargach kolejowych i prezentowane wyniki za III kwartał.

 • 15 listopada 2016

  Polnord trzyma się strategii i zamienia straty w zyski

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Przychody ze sprzedaży spadły do 51 mln zł, ale względem konsensusu rynkowego wynik jest o ponad 9 proc. lepszy. Na poziomie netto ubiegłoroczną stratę udało się zamienić w 2,5 mln zł zysku. W sumie na przestrzeni trzech kwartałów Polnord zarobił na czysto 5,6 mln zł.

 • 14 listopada 2016

  Dwucyfrowe dynamiki przychodów i zysków szarpnęły kursem Trakcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po słabym pierwszym kwartale i oznakach poprawy w kolejnym, trzeci przyniósł solidną poprawę na poziomie przychodów i zysków. Do tego wyniki mocno przebiły konsensus rynkowy. W poniedziałek rano kurs Trakcji rośnie o blisko 4 proc.

 • 07 listopada 2016

  6 spółek deweloperskich polecanych przez DM mBanku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Wśród deweloperów mieszkaniowych jest wiele atrakcyjnie wycenionych spółek, do tego o potencjale dywidendowym. Sprawdziliśmy, na które z nich zdaniem maklerów z mBanku warto zwrócić uwagę w najbliższym kwartale.

 • 31 października 2016

  Aktualizacja raportu IPO Biura Inwestycji Kapitałowych

  Opublikowano:

  Deweloper powierzchni komercyjnych po półrocznej przerwie wrócił z ofertą publiczną akcji. Sprawdziliśmy jak w kontekście najnowszych wyników finansowych zmieniła się sytuacja fundamentalna oraz czy cena 18 zł za akcję BIK to atrakcyjna propozycja.

 • 27 października 2016

  Biuro Inwestycji Kapitałowych sprzedaje akcje w IPO po 18 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Znamy ostateczne parametry oferty publicznej dewelopera powierzchni magazynowych i handlowych. W puli jest 1,13 mln nowych akcji serii I po cenie 18 zł/szt. Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych potrwają do 3 listopada, a w transzy instytucjonalnej do 4 listopada.

 • Biuro Inwestycji Kapitałowych wznawia IPO, zapisy do 3 listopada

  Opublikowano:

  Biuro Inwestycji Kapitałowych SA oraz Belancor Sp. z o.o. podjęli decyzję o wznowieniu publicznej oferty akcji. Zgodnie z nowym harmonogramem IPO, jeszcze w czwartek spółka ustali i poda do publicznej wiadomości ostateczną cenę emisyjną oraz liczbę akcji oferowanych w poszczególnych transzach.

 • 25 października 2016

  Dom Development mocno zwiększył zyski i cash flow operacyjny

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Deweloper w raporcie za III kwartał pochwalił się wysokimi dynamikami na poziomie zysku operacyjnego i netto, jednak analitycy nie kryją, że czują pewien niedosyt. We wtorek rano akcje Dom Development przy symbolicznych obrotach tanieją o ok. 1 proc.

 • 21 października 2016

  Nowe wyceny dla trzech dużych deweloperów mieszkaniowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Z trójki deweloperów prześwietlonych przez DM PKO BP najwyższe noty dostał Robyg, którego jednym z atutów jest 8-proc. stopa dywidendy. Dla Atalu i Dom Development obniżono zalecania inwestycyjne.

 • wczoraj

  Prognozy fundamentalne dla 11 spółek budowlanych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , ,

  Trzeci kwartał nie dla wszystkich spółek budowlanych był udany, ale niektóre z nich regularnie wypracowują świetne wyniki, nie czekając na profity z nowego budżetu unijnego. Sprawdziliśmy jakie prognozy wyników mają maklerzy dla najciekawszych z nich.

 • 17 października 2016

  W III kwartale Budimex powiększył zysk o ponad 90 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dynamiczny wzrost zysku grupa zawdzięcza poprawie rentowności w segmencie budowlanym. Analitycy spodziewają się też wsparcia ze strony segmentu deweloperskiego. 

 • 14 października 2016

  GTC zamierza odwołać się od niekorzystnej decyzji ws. Galerii Wilanów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prezydent Miasta St. Warszawy znów odmówiła deweloperowi udzielenia pozwolenia na budowę Centrum Handlowego w Wilanowie. Spółka zamierza odwołać się od decyzji. Zdaniem ekspertów, dobrym rozwiązaniem dla GTC byłaby sprzedaż działki lub budowa ok. 1,5 tys. mieszkań.

 • 05 października 2016

  Dom Development w III kwartale sprzedał rekordową liczbę mieszkań

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kolejny kwartał z rzędu sprzedaż lokali okazała się rekordowa, choć dynamika wyhamowała. Popyt na mieszkania napędzają niskie stopy procentowe oraz rekordowy poziom oszczędności gospodarstw domowych.

 • Instal Kraków dostał rekomendację z wyceną o 1/3 wyższą od rynkowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy DM BDM podnieśli cenę docelową akcji budowlanej spółki do 19,90 zł. Biuro spodziewa się, że w II półroczu Instal Kraków podtrzyma pozytywną tendencję wynikową.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com