Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ratingi i upadłości

 • 16 lutego 2017

  Sąd nie zgodził się na dzierżawę części Alma Market z prawem pierwokupu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych oddalił wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa Alma Market wraz z przyznaniem prawa pierwokupu.

 • 14 lutego 2017

  Wniosek o upadłość likwidacyjną Alma Market jest już w sądzie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Alma Market w restrukturyzacji, w związku z wydanym nieprawomocnym postanowieniem o umorzeniu postępowania sanacyjnego, złożyła uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.

 • 09 lutego 2017

  Tomasz Żarnecki ma blisko połowę wszystkich akcji Alma Market

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Era Jerzego Mazgaja w Almie oficjalnie przeszła do historii. Tomasz Żarnecki po objęciu 5,5 mln akcji serii H kontroluje 40,86 proc. głosów na WZ.

 • 14 stycznia 2017

  Inwestorzy z GPW mogą odetchnąć z ulgą. Moody’s i Fitch utrzymały ratingowy status quo

  Opublikowano:

  Moody's nie zaktualizował ratingu, a Fitch podtrzymał ocenę A- Polski ze stabilną perspektywą. Utrzymanie dotychczasowych ocen to świetny pretekst do nadrabiania piątkowych zaległości giełdy w Warszawie.

 • 12 stycznia 2017

  Marka przegrała z nowym prawem. Do sądu trafił wniosek o restrukturyzację

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zmiany legislacyjne na rynku pożyczek oraz spadek popytu spowodowany przez rządowy program 500 plus doprowadziły białostocką spółkę na skraj bankructwa. Wniosek Marki o przyspieszoną restrukturyzację trafił do sądu dwa tygodnie temu.

 • 16 grudnia 2016

  Alma Market ma zielone światło na rozpoczęcie sanacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po czterech miesiącach od złożenia wniosku, krakowski sąd oddalił wnioski o upadłość i zdecydował o rozpoczęciu sanacji Alma Market. Decyzja sądu wywołała euforię wśród inwestorów, a kurs akcji giełdowej sieci delikatesów wystrzelił o niemal 50 proc.

 • 08 grudnia 2016

  Prezes Polskiego Holdingu Medycznego PCZ aresztowany

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W czwartek Polskie Radio podało, że Romuald Ś., założyciel Polskiego Holdingu Medycznego PCZ oraz kilku członków zarządu holdingu usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy i wyłudzenia blisko 80 mln zł.

 • 07 grudnia 2016

  Vedia bankrutuje, do sądu trafił wniosek o likwidację majątku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Notowany na NewConnect producent i dystrybutor elektroniki użytkowej przeprowadził audyt, który wykazał utratę praktycznej kontroli nad kluczowymi przedsiębiorstwami: New Dragon Electronics oraz Shenzhen SmartBlue Technology Ltd.

 • 04 grudnia 2016

  Złoty może zyskać na decyzji Standard&Poor’s

  Opublikowano:

  W piątek już po zamknięciu rynków finansowych agencja Standard&Poor’s pochyliła się nad polskim ratingiem. Oczekiwałem pozostawienia ratingu na niezmienionym poziomie, choć ryzyko zmiany było po negatywnej stronie. Dlatego zmiana nastawienia na stabilne jest szansą na umocnienie się złotego, przynajmniej na jakiś czas.

 • 02 grudnia 2016

  Inwestorzy wstrzymują oddech przed decyzją S&P, w grze CD Projekt

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Korekta post-trumpowych zwyżek na Wall Street, przecena w Azji oraz niepewność co do wyniku niedzielnego referendum konstytucyjnego we Włoszech pogłębiają spadki na zachodnioeuropejskich giełdach. Póki co zimną krew zachowują inwestorzy z warszawskiego parkietu, dla którego dodatkowym czynnikiem ryzyka jest rewizja ratingu ze strony agencji Standard&Poor’s.

 • Komentarz walutowy: Złoty panikuje przed decyzją Standard&Poor’s

  Opublikowano:

  Ostatnie tygodnie nie były dobre dla złotego. Skumulowały się negatywne czynniki, tak wewnętrzne, jak i zewnętrzne. W efekcie dolar jest najdroższy od kilku lat, a euro od głosowania ws. Brexitu. Piątek może być dla polskiej waluty bardzo ważny.

 • 01 grudnia 2016

  Kurs JSW rośnie po decyzji ws. przeniesienia kopalni Krupiński do SRK

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wznowione po dwudniowej przerwie nadzwyczajne walne zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowało o przeniesieniu kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Uchwałę w sprawie likwidacji kopalni poparli niemal wszyscy obecni na NWZ akcjonariusze.

 • 29 listopada 2016

  Action przechodzi bolesną restrukturyzację, straty szybko rosną

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W najnowszym raporcie kwartalnym dystrybutora elektroniki użytkowej razi duży spadek przychodów i straty na poziomie operacyjnym. Action przyznaje, że po rozpoczęciu postępowania sanacyjnego prowadzenie biznesu jest znacznie trudniejsze.

 • Fitch utrzymał rating dla spółki Energa na poziomie BBB

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa Fitch utrzymała długoterminowe ratingi na dotychczasowym poziomie. W ocenie biura, planowany wysoki udział regulowanego segmentu dystrybucji w EBITDA, przekłada się na niższe ryzyko biznesowe i lepszą przewidywalność przepływów pieniężnych niż w przypadku konwencjonalnego wytwarzania. Perspektywa ratingów jest stabilna.

 • 18 listopada 2016

  Sieć delikatesów Alma skurczyła się do 14 sklepów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Łódź to kolejne miasto, które znika z biznesowej mapy Almy. Na przestrzeni czterech miesięcy bankrutująca sieć delikatesów zamknęła 35 sklepów.

 • 17 października 2016

  Alma Market wnioskuje o upadłość likwidacyjną, ale broni nie składa

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Borykająca się z kłopotami sieć handlowa nie doczekała się w terminie otwarcia postępowania sanacyjnego i w efekcie składa wniosek o upadłość. Nadal jednak podtrzymuje chęć restrukturyzacji.

 • 12 października 2016

  Alma dostała od PKO BP tydzień na spłatę ponad 60 mln zł kredytów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO BP w obawie o upadłość Almy zażądał niemal natychmiastowej spłaty kwoty 60,9 mln zł wraz z odsetkami. Informacja wywołała popłoch wśród akcjonariuszy, a kurs akcji spadał momentami nawet o 22 proc.

 • 30 września 2016

  Notowania Action kontynuują odbicie po wynikach za I półrocze

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kłopoty dystrybutora elektroniki użytkowej sprawiły, że w minionym półroczu jego przychody spadły o 26 proc., a zysk netto stopniał do symbolicznych rozmiarów. W raporcie Action przedstawił też prognozy finansowe na potrzeby wstępnego planu restrukturyzacyjnego.

 • 29 września 2016

  Alma Market zamyka kolejne sklepy, kurs akcji szoruje po dnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wrześniu z mapy giełdowej sieci delikatesów zniknęły placówki w Rzeszowie, Opolu, w Pruszkowie oraz w podwarszawskim Piasecznie. Obecnie pod szyldem Almy działa już tylko 39 sklepów.

 • 26 września 2016

  Copernicus wydłuża likwidację funduszu obligacji do 2018 roku

  Opublikowano:

  Copernicus Capital TFI przedłużył okres likwidacji subfunduszu Dłużnych Papierów Korporacyjnych o ponad 1,5 roku. W tym czasie zamierza walczyć o odzyskanie środków z niewykupionych obligacji takich emitentów jak Gant Development, Milmex Sytemy Komputerowe, GC Investment, Trust czy Widok Energia.

 • 21 września 2016

  Kurs Komputronika wystrzelił po triumfie nad Clean & Carbon Energy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Sąd arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej umorzył w całości postępowanie z powództwa Clean & Carbon Energy przeciwko Komputronikowi. Giełdowy dystrybutor IT ogłosił, że sześcioletnia batalia przeciwko dawnemu partnerowi biznesowemu właśnie dobiegła końca.

 • 20 września 2016

  Raport: Analiza fundamentalna czterech dystrybutorów IT

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Konkurencja, niskie marże oraz ryzyko kontroli VATowskich to tylko część długiej listy ryzyk, które odpowiadają za fatalne stopy zwrotu z akcji największych giełdowych dystrybutorów elektroniki użytkowej. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów w dłuższej perspektywie ma szansę wyjść zwycięsko z tego kryzysu.

 • 16 września 2016

  Akcje Almy znów pikują, spółka wnioskuje o postępowanie sanacyjne

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd liczy, że podjęcie działań restrukturyzacyjnych poprawi sytuację finansową i pozwoli uniknąć bankructwa. Jednocześnie spółka skorygowała prognozy finansowe na 2016 r.

 • 12 września 2016

  Europa wystraszyła się tąpnięcia na Wall Street, tanieją KGHM i mBank

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Ponad 2-proc. spadki na giełdzie w Nowym Jorku okazały się zimnym prysznicem dla inwestorów w Europie. W poniedziałek główne indeksy w Paryżu, Londynie i we Frankfurcie wystartowały na solidnych minusach. Niewielkim pocieszeniem jest łagodniejszy przebieg wyprzedaży na warszawskiej GPW, co w znacznej mierze jest zasługą piątkowej decyzji agencji Moody's.

 • 07 września 2016

  Kopex ma czas do 30 listopada na dopięcie umowy restrukturyzacyjnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W środę giełdowy producent maszyn górniczych zawarł tzw. term-sheet, czyli wstępne porozumienie z bankami i głównym inwestorem w sprawie restrukturyzacji zadłużenia finansowego. Negocjacje w tej sprawie ostatecznego kształtu programu restrukturyzacji mają potrwać maksymalnie do końca listopada.

 • 08 sierpnia 2016

  Kolejny bank przykręcił kurek z pieniędzmi dla Action

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Mocny spadek sprzedaży w drugim kwartale oraz kłopoty z fiskusem skłoniły Pekao do zmiany oceny wypłacalności giełdowego dystrybutora elektroniki użytkowej. Bank obniżył Action kwotę kredytu i odmówił dalszego jego udostępniania.

 • 03 sierpnia 2016

  Kolejna spółka z grupy IndygoTech wnioskuje o postępowanie sanacyjne

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Kolejna spółka z grupy IndygoTech Minerals znalazła się na skraju trwałej niewypłacalności. Po LZMO wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego złożył Baltic Ceramics, czyli spółka zależna notowanego na NewConnect Baltic Ceramics Investments.

 • 01 sierpnia 2016

  Kurs Action pikuje, spółka złożyła wniosek o postępowanie sanacyjne

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jedna z największych w Polsce spółek zajmująca się handlem elektroniką użytkową z obawy o egzekucję należności podatkowych wystąpiła z wnioskiem o otwarcie postępowania sanacyjnego. Wniosek w tej sprawie trafił do sądu 22 lipca.

 • 27 lipca 2016

  LZMO straciło płynność i wnioskuje o postępowanie sanacyjne

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ziścił się czarny scenariusz dla akcjonariuszy i obligatariuszy giełdowego producenta systemów kominowych. W środowym komunikacie spółka przyznała, że straciła zdolność do wykonywania zobowiązań.

 • 18 lipca 2016

  Mocny start na GPW, wzrosty napędza piątkowa decyzja Fitch

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zielony start poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie to efekt pozytywnej oceny agencji Fitch, która nie tylko utrzymała ocenę Polski na poziomie A-, ale też potwierdziła stabilną perspektywę ratingu.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com