Wiadomości StockWatch.pl - http://wiadomosci.stockwatch.pl
RSS

Próchnik sprzeda akcje z nowej emisji poniżej ceny rynkowej

Opublikowano: 2013-09-20 11:46:56

Omawiane walory:

Maksymalnie 9 mln zł zgarnie odzieżowa spółka z nowej emisji akcji bez prawa poboru. Pozyskane w ten sposób środki mają przyspieszyć rozwój sieci sklepów.

prochnik
1,19 +0,07 (+6,25%)

Zarząd Próchnika ustalił cenę emisyjną akcji serii J na 0,32 zł za sztukę. Ustalono ją w oparciu o budowaną księgę popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Nowa emisja jest bez prawa poboru i akcje zostaną zaoferowane w ramach subskrypcji prywatnej, czyli nie więcej niż 149 podmiotom wybranym przez zarząd.

Spółka na sierpniowym walnym zdecydowała o emisji nie więcej niż 28.248.045 nowych akcji (10 proc. kapitału) na okaziciela serii J o wartości nominalnej 0,20 zł każda. Wówczas akcjonariusze zdecydowali, że cena emisyjna akcji serii J nie może być niższa niż 0,28 zł.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

– Informacja o rozwodnieniu kapitału o 10 proc., jest niekorzystna, jednakże jeśli pozyskane z emisji środki zostaną przeznaczone zgodnie z przeznaczeniem, tj. na rozwój sieci sklepów (nakłady na środki trwałe oraz zakup towarów) oraz na zakończenie modernizacji centrum magazynowo-biurowego w Łodzi i wydatki na marketing to w dłuższym horyzoncie mogą przyczynić się do poprawy działalności spółki i wyników. Poprawa widoczna była już w II kwartale (mamy tu na myśli głównie dane jednostkowe, gdyż na poziomie skonsolidowanym uwzględniana została działalność Rage Age). – ocenia Marcin Stebakow, p.o. Dyrektora Biura Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego DM Banku BPS.

>> Zobacz aktualną analizę fundamentalną i wskaźnikową spółki. >> Wszystkie najważniejsze informacje na temat Próchnika znajdziesz na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

Przypomnijmy, że na początku roku spółka wyemitowała 160 mln akcji (56 proc. w podwyższonym kapitale), które objęli akcjonariusze powiązani z Rafałem Bauerem. Z tych środków zakupiono udziały w spółce Rage Age International, która kontroluje firmy prowadzące sklepy modowej marki. Na ten cel wydano 18 mln zł. Jednocześnie doszło do zmian właścicielskich i prezesem oraz głównym akcjonariuszem został Rafał Bauer.

W I półroczu odzieżowa grupa wypracował 0,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1 mln zł straty rok wcześniej. Zysk EBIT wyniósł 1 mln zł wobec straty sprzed roku na poziomie -0,9 mln zł. Natomiast przychody ze sprzedaży wzrosły z 9,5 mln zł do 14 mln zł. W tym okresie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej były ujemne i wyniosły -3,3 mln zł. W I półroczu 2012 roku było to -0,3 mln zł. W minionym półroczu sprzedaż grupy w Polsce była realizowana przez własną sieć 21 salonów oraz 14 sklepów obcych oferujących towary spółki na zasadzie umów agencyjnych (sklepy agencyjne). Do tego oferta była dostępna także w 16 sklepach sieci Royal Collection.

Na piątkowej sesji kurs Próchnika krąży wokół 0,34-0,35 zł. W tym roku notowania spółki mają za sobą wzloty i upadki. Niemniej tegoroczna stopa zwrotu jest całkiem spora i wynosi ponad 45 proc.>> Sprawdź też walor od strony technicznej w serwisie ATTrader.pl

NA PODOBNY TEMAT (o prochnik)

  • Prognozy na IV kwartał dla sześciu gorących spółek modowych

    Pogoda kolejny rok z rzędu krzyżuje plany sprzedażowe producentom odzieży i obuwia. Jednak zdaniem ekspertów przepytanych przez StockWatch.pl, sytuacja w branży może zmienić się w każdej chwili, a sygnałem do wzrostów kursów akcji będzie długo wyczekiwane załamanie pogody.

  • Próchnik ma zgodę na emisję 12,5 mln akcji bez PP

    Środki z nowej emisji mają posłużyć finansowaniu kapitału obrotowego modowej spółki. Analitycy DM BPS negatywnie oceniają pomysł dodruku nowych akcji. Jako jeden z argumentów wskazują słabą efektywność Próchnika w zarządzaniu kapitałem obrotowym.

  • Inwestorzy stawiają na małe spółki, w grze Vistula i Kopex

    Początek tygodnia to pokaz siły giełdowych maluchów, których indeks jest już najwyżej od marca 2014 roku. W Europie uwaga inwestorów skupia się na Grecji, która albo zgodzi się na twarde warunki udzielenia pomocy albo lada chwila ogłosi niewypłacalność.


Dodaj swoją opinię

Musisz być zalogowanym aby komentować.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo GPW Catalyst Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa
Dom Maklerski Banku BPS Notoria PayU Szukam-Inwestora.com