Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Prawo i podatki

 • 29 września 2016

  Drop wypłaci dywidendę dwukrotnie większą niż kapitalizacja spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Środowe walne spółki handlującej odpadami zakończyło się wielką niespodzianką. Akcjonariusze zamiast rekomendowanych przez zarząd 0,20 zł dywidendy na akcję uchwalili wypłatę aż 3 zł. To ponad dwa razy więcej niż bieżący kurs akcji na giełdzie.

 • 22 września 2016

  To nie jest giełda dla drobnych akcjonariuszy, w dół m.in. PGE i Enea

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Czwartkowe wypowiedzi ministra energii, które wywołały mocną przecenę akcji czołowych koncernów energetycznych, skłaniają do refleksji, czy w obecnych czasach warto być drobnym inwestorem w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

 • 01 sierpnia 2016

  Kurs Action pikuje, spółka złożyła wniosek o postępowanie sanacyjne

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jedna z największych w Polsce spółek zajmująca się handlem elektroniką użytkową z obawy o egzekucję należności podatkowych wystąpiła z wnioskiem o otwarcie postępowania sanacyjnego. Wniosek w tej sprawie trafił do sądu 22 lipca.

 • wczoraj

  Paniczna wyprzedaż na kursie Action, rezerwy urosły do 40 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nawet 19 proc. tracą dziś akcje dystrybutora elektroniki użytkowej w reakcji na komunikat o kolejnych zaległościach z tytułu podatku VAT. W sumie Action może zawiązać rezerwy na kwotę około 40 mln zł.

 • 19 lipca 2016

  Topniejące przychody i problemy z fiskusem ciągną Action w dół

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W drugim kwartale przychody dystrybutora elektroniki użytkowej spadły r/r o ponad 35 proc. Do tego spółka poinformowała o możliwości utworzenia rezerwy na kwotę 16,5 mln zł.

 • 07 lipca 2016

  Polenergia tanieje przez odpisy i odwołane prognozy wyników

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wartość odpisów sięga 55 mln zł i ma związek z nowymi regulacjami prawnymi w zakresie farm wiatrowych. W konsekwencji spółka odwołała tegoroczną prognozę wyników i nie planuje publikacji prognoz na kolejne lata.

 • 06 lipca 2016

  PGE szykuje odpisy na kwotę 0,8 mld zł w segmencie farm wiatrowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kolejna fala dużych odpisów w branży energetycznej to efekt zmian cen zielonych certyfikatów oraz wzrostu obciążeń podatkowych, wynikający z ustawy o inwestycjach w elektrownie wiatrowe. Kwota będzie miała charakter niegotówkowy, ale analitycy podkreślają, że środowisko niskich cen energii elektrycznej potwierdza wymagające warunki funkcjonowania spółek energetycznych, z ekspozycją na segment wytwarzania.

 • 04 lipca 2016

  Rynek pogodził się z demontażem OFE, gorąco na PKO BP i KGHM

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Pierwsza reakcja inwestorów na nowe plany zmierzające do całkowitego demontażu OFE to błyskawiczna wyprzedaż akcji. WIG20 momentami tracił ponad 2 proc. Jednak w kolejnych godzinach do głosu doszła strona popytowa, co może wskazywać, że ryzyko związane z OFE w znacznej mierze jest już w cenach.

 • 29 czerwca 2016

  Energa w raporcie półrocznym pokaże ćwierć miliarda złotych odpisów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zapowiadane odpisy są efektem zmian regulacyjnych dotyczących inwestycji w zakresie elektrowni wiatrowych. Operacja ma charakter niegotówkowy i obciąży wynik operacyjny grupy pozostając bez wpływu na wynik EBITDA. 

 • 31 maja 2016

  Warszawski sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Topmedicalu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W poniedziałek na jednym z portali społecznościowych spółka Nomad Partners poinformowała, że warszawski sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Topmedical, dawnego Powszechnego Towarzystwa Inwestycyjnego (PTI). Giełdowy fundusz dotychczas nie potwierdził tej informacji komunikatem w ESPI. Z informacji, do których dotarła redakcja StockWatch.pl wynika, że sprawa bankructwa toczyła się na wniosek Banku Millennium.

 • 09 maja 2016

  ZUS domaga się upadłości likwidacyjnej Petrolinvestu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Petrolinvest, jedna z najbardziej kontrowersyjnych spółek na warszawskim parkiecie poinformowała właśnie, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych złożył przeciwno niej wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. Sąd jeszcze w ubiegłym tygodniu zabezpieczył majątek spółki i ustanowił tymczasowego nadzorcę sądowego.

 • 06 maja 2016

  Rodzina 500 plus – dobra zmiana dla windykatorów?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  1 kwietnia 2016 roku wszedł w życie rządowy program Rodzina 500 plus. Jego strategia w swoich założeniach ma wpłynąć na sytuację demograficzną w Polsce, jednak w rzeczywistości może zmienić także wiele aspektów życia gospodarczego naszego kraju, w tym m.in. wpłynąć na działalność spółek windykacyjnych.

 • 25 kwietnia 2016

  Notowania Hawe odwieszone, sprawozdania za 2015 rok brak

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Od poniedziałku, po miesięcznej przerwie, do notowań wróciły akcje Hawe, które otworzyły się ponad 25-proc. luką spadkową. Na starcie sesji za jeden walor płacono 0,50 zł. Olbrzymia wyrwa przyciągnęła kapitał spekulacyjny, który jak może podciąga notowania telekomu.

 • 09 marca 2016

  Lotos przegrał kolejną potyczkę z fiskusem o zaległości podatkowe

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Izba Skarbowa w Gdańsku utrzymała w mocy decyzję dotyczącą zaległości podatkowych Lotosu za okres styczeń-grudzień 2011 r. Giełdowej spółce przysługuje prawo do wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

 • 08 marca 2016

  Mennica Polska szykuje duże odpisy na sporne decyzje skarbówki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowa Mennica zdecydowała się na wielomilionowe odpisy. Sprawa dotyczy spółki zależnej, która walczy ze skarbówką o zwrot podatku VAT za okres kilku miesięcy 2012 roku.

 • 02 marca 2016

  Kurs Emperii spadł o 20 proc. po informacji o problemach z fiskusem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kontrola skarbowa w Emperii stwierdziła, że spółka nie zapłaciła podatku od sprzedanego w 2011 roku za 959 mln zł segmentu dystrybucyjnego. Informacja o dużej zaległości podatkowej wywołała popłoch wśród akcjonariuszy Emperii. W środę akcje spółki handlowej potaniały o ponad 20 proc.

 • 11 lutego 2016

  Panika na rynku ropy i europejskich giełdach, grze PGNiG, PGE i Kęty

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  W czwartek przez europejskie giełdy przetacza się potężna fala wyprzedaży, a główne indeksy spadają o 3-5 proc. Tempo spadków wyznacza dzisiaj ropa naftowa, której cena zawitała poniżej 27 USD, czyli najniższego poziomu od 2003 roku.

 • 09 lutego 2016

  6 łakomych kąsków z odchudzonej branży spożywczej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Przymiarki do wprowadzenia podatku obrotowego od powierzchni handlowych oraz wzrost cen surowców skutecznie przygasiły apetyt inwestorów na akcje producentów żywności. StockWatch.pl sprawdził, akcje których spółek z branży można obecnie kupić w promocyjnych cenach.

 • 01 lutego 2016

  Maklerzy kupują akcje Action i AB pod profity z programu Rodzina 500+

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  DM PKO BP w najnowszym raporcie ściął wyceny akcji dla głównych rozgrywających branży dystrybutorów elektroniki użytkowej, ale nadal zaleca ich kupno. Nowa cena docelowa Action jest o 25 proc. wyższa od rynkowej, a AB o 16 proc. Zdaniem maklerów, obie spółki w branży będą największym wygranymi rządowego programu Rodzina 500+.

 • 26 stycznia 2016

  Giełdowe spółki handlowe stracą na nowym podatku ok. 600 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Resort finansów przedstawił szczegóły projektu ustawy, która pozwoli sięgnąć do kieszeni sporej grupy spółek handlowych notowanych na GPW. Wyliczenia StockWatch.pl wskazują, że nowa danina zabierze niektórym spółkom nawet ponad połowę rocznych zysków. We wtorek za realizację obietnic polityków słono płacą akcjonariusze Almy, Oponeo.pl, Baltony, Gino Rossi oraz Empiku.

 • 25 stycznia 2016

  Komentarz: Czas na powrót do fundamentów

  Opublikowano:

  Czynnik polityczny powoli słabnie i luzuje gorset przeceny na GPW. W tym tygodniu szansą na świeże spojrzenie na polskie akcje będzie ruszający sezon wyników oraz publikacje PKB za IV kwartał 2015 r.

 • 18 stycznia 2016

  mBank i ING przyłapane na zawyżaniu oprocentowania kredytów w CHF

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Jest pierwsza kara finansowa od UOKiK za nieuwzględnianie ujemnego oprocentowania przy kredytach hipotecznych we frankach szwajcarskich. Urząd dodał, że sześć kolejnych postępowań jest w toku.

 • 12 stycznia 2016

  Perspektywy na 2016 rok dla 9 szykownych spółek modowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Anomalie pogodowe, słabe wyniki sprzedażowe i nowy podatek przygasiły notowania rynkowych gwiazd z sektora modowego. Zwolennicy tańszego podkupywania akcji ciekawych spółek zacierają ręce. StockWatch.pl sprawdził więc, jak czołowi producenci odzieży i obuwia z GPW odnajdą się w nowym roku.

 • Oponeo.pl zakończyła rok 2015 mocnym wzrostem przychodów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jednostkowe przychody ze sprzedaży netto internetowego dostawcy opon w 2015 roku wyniosły 413 mln zł. W ujęciu r/r rezultat jest lepszy o blisko 30 proc. Skonsolidowane wyniki Oponeo.pl opublikuje 24 lutego.

 • 11 stycznia 2016

  Nowe plany rządu szarpnęły kursami akcji sześciu dużych spółek

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  W poniedziałek warszawski parkiet żył słowami ministra Dawida Jackiewicza. Z najnowszych informacji wynika, że Ministerstwo Skarbu Państwa w najbliższych miesiącach będzie pracować nad magafuzją państwowych gigantów paliwowych, zbada zagraniczne inwestycje KGHM-u oraz w zaciszu gabinetu przedyskutuje opcję zaangażowania PKO BP i PZU w ratowanie górnictwa.

 • 05 stycznia 2016

  UOKiK ukarał PKP Cargo za nadużywanie pozycji dominującej na rynku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kara pieniężna nałożona na giełdowa spółkę wynosi ponad 14 mln zł. Urząd stwierdził nadużywanie przez PKP Cargo pozycji dominującej na krajowym rynku kolejowych przewozów towarowych. Spółka zamierza odwoływać się od decyzji UOKiK.

 • 22 grudnia 2015

  Akcje PZU drożeją, bo jest szansa na niższą stawkę podatku od aktywów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wtorkowa wypowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów zelektryzowała kurs akcji PZU. Zdaniem Konrada Raczkowskiego, stawka tzw. podatku bankowego powinna być taka sama dla banków i ubezpieczycieli.

 • 18 grudnia 2015

  PGNiG ma zielone światło od URE na obniżkę cen gazu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dla odbiorców hurtowych średnia cena paliwa gazowego spadła o ponad 6 proc., a w detalu ok. 3 proc. W ocenie analityków DM BOŚ, nowe taryfy to dla PGNiG ryzyko szybszej utraty wolumenów. Z drugiej strony wskazują na czerpanie wyższych marż z segmentu detalicznego.

 • 17 grudnia 2015

  Akcje spółek mediowych tanieją, PiS wystraszył inwestorów nową opłatą

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Kolejny pomysł nowej władzy uderza w spółki notowane na warszawskim rynku. Z najnowszych doniesień prasowych wynika, że PiS chce, aby prywatni nadawcy telewizyjni i radiowi dołożyli się do finansowania mediów publicznych.

 • 08 grudnia 2015

  Raport NIK: Skarb Państwa stracił na sprzedaży akcji Ciechu po 31 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Najwyższa Izba Kontroli nie zostawiła suchej nitki na procesie prywatyzacji chemicznej spółki. W raporcie czytamy, że sprzedaż akcji Ciechu po 31 zł za walor była przeprowadzona poniżej rzeczywistej wartości akcji. Dodatkowo według urzędu podczas transakcji prywatyzacyjnej mógł wystąpić tzw. konflikt interesów.

 • Strona 1 z 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com