X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PCC Rokita laureatem wyróżnienia „Ten, który zmienia polski przemysł”

Opublikowano: 2017-02-08 14:24:49

Omawiane walory:

Jury złożone z przedstawicieli Redakcji Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl,  już po raz 17 wybrało laureatów wyróżnienia „Ten, który zmienia polski przemysł”.

PCCRokita
65,98 +0,08 (+0,12%)

Komunikat prasowy, 08.02.2017 r.

Uroczyste nadanie tytułów odbyło się 6 lutego bieżącego roku w Warszawie, podczas gali wieńczącej Forum „Zmieniamy Polski Przemysł”. Ideą tego projektu jest wyróżnienie osób, firm, instytucji lub wydarzeń, które w istotnym stopniu wpłynęły na pozytywne zmiany w polskim przemyśle. W grupie tegorocznych laureatów znalazły się podmioty realizujące w różny sposób ideę innowacyjności i kreujące nowe wartości w polskiej gospodarce. Chodzi tu głównie o odważne konsolidacje i akwizycje, kooperację z europejskimi liderami nowych technologii, dynamiczne rozszerzanie tradycyjnego portfolio o innowacyjne i specjalistyczne produkty. Wyróżnieni wskazują też swoją działalnością na rolę konsekwentnych, odpowiedzialnych i rzetelnych inwestorów dla budowania wzrostu gospodarczego w czasach niepewności i niestabilności.

Dołączając do grona „Tych, którzy zmieniają polski przemysł”, PCC Rokita SA stała się przykładem nowoczesnej organizacji promującej wartości, bez których nie ma mowy o zdrowej, dynamicznie rozwijającej się gospodarce, respektującej wolny rynek, konkurencję, przejrzyste prawo oraz sprawne i świadome swej roli zarządzanie.

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PCCRokita)

 • PCC Rokita wydała 15 mln zł na poprawę jakości powietrza, instalując nowe elektrofiltry

  To kolejna już inwestycja dolnośląskiej firmy chemicznej zmierzająca do poprawy czystości powietrza. Zainstalowane w elektrociepłowni najnowszej generacji elektrofiltry minimalizują stężenie emitowanych pyłów, a do tego umożliwiają pracę w trybie energooszczędnym.

 • Akcje PCC Rokita notowane w ramach RESPECT Index

  Giełdowa spółka PCC Rokita po raz pierwszy została zakwalifikowana do grona uczestników RESPECT Index w ramach X edycji tego projektu.

 • PCC Rokita bliżej Azji

  Giełdowa spółka PCC Rokita nabywa 25 proc. udziałów tajskiej spółki IRPC Polyol Company Ltd., producenta polioli i systemów poliuretanowych (IRPC Polyol). Sprzedającym jest IRPC Public Co. Ltd. z siedzibą w Bangkoku.

 • PCC Rokita z tytułem chemicznej spółki roku

  Giełdowa spółka PCC Rokita otrzymała tytuł chemicznej spółki roku w ramach konkursu Diamenty Polskiej Chemii. Wydarzenie objął honorowym patronatem Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin. Celem konkursu jest promowanie firm i osób związanych z branżą chemiczną wyróżniających się wyjątkowymi osiągnięciami, efektywnością i innowacyjnością. Szacowna kapituła konkursu nagrodziła Spółkę za szczególne osiągnięcia i ponadprzeciętny wkład w rozwój polskiej chemii.

 • PCC Rokita zakończyła kolejną publiczną emisję obligacji

  Giełdowa spółka chemiczna PCC Rokita SA zakończyła kolejną publiczną ofertę obligacji serii DD, realizowaną w ramach IV Programu Emisji Obligacji. PCC Rokita jest producentem zróżnicowanej gamy wyrobów chemicznych, w tym największym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem polioli.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com