Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Notatki prasowe

 • 17 stycznia 2017

  Webinarium XTB: Jak i gdzie szukać okazji inwestycyjnych w 2017 roku?

  Opublikowano:

  Ceny akcji w Rosji wzrosły w 2016 roku o 64%. Podobne wyniki zanotowały spółki surowcowe. Mimo bardzo zaawansowanej hossy, nadal można znaleźć niechciane sektory, w których wyceny uzasadniają inwestycje. Dodatkowo na ekstremalnie przewartościowanych rynkach, takich jak np. USA, mamy wiele modnych spółek, które wydają się być perfekcyjnym materiałem do zajmowania krótkich pozycji.

 • Zapraszamy na Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

  Opublikowano:

  14-15 marca 2017 roku. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się Turniej Prawa Rynków Kapitałowych organizowany przez Koło Naukowe Prawa Rynków Kapitałowych. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 12 stycznia 2017

  Fachowcy.pl wychodzą za granicę i rozpoczynają publiczną emisję obligacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fachowcy.pl Ventures notowana na NewConnect spółka planuje w 2017 roku rozpocząć ekspansję zagraniczną. W tym celu zamierza pozyskać do 6 mln zł w ramach Publicznej Oferty Obligacji. Zapisy na obligacje ruszyły 12 stycznia 2017 roku, a oferującym jest Polski Dom Maklerski SA.

 • 11 stycznia 2017

  Czy broker na rynku forex jest tak naprawdę Twoim przyjacielem, czy wrogiem?

  Opublikowano:

  Ankietując doświadczonych i zarabiających traderów można się dowiedzieć co dla nich jest najważniejsze przy wyborze brokera. Z kolei mniej doświadczeni inwestorzy z łatwością dają się zwodzić kolorowym reklamom, opiniami na forach czy 50% dopłatom do depozytów.

 • OT Logistics może zainwestować 17,1 mln euro w modernizację portu w Barze

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  OT Logistics jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup 30 proc. udziałów w spółce Luka Bar AD BAR będącej operatorem portu w Barze (Czarnogóra).

 • Rekordowa liczba pobrań gier T-Bull w grudniu 2016 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Notowana na NewConnect spółka portfelowa Tech Invest Group – T-Bull osiągnęła w grudniu 2016 r. ponad 10 mln pobrań swoich gier, co w ujęciu miesięcznym daje najwyższy wynik w historii spółki. Łącznie do końca 2016 r. użytkownicy pobrali prawie 200 mln gier T-Bull.

 • EuroRating obniżył perspektywę ratingu Enei do negatywnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego spółce Enea SA ze stabilnej na negatywną. Sam rating został utrzymany na poziomie BBB.

 • EuroRating ściął perspektywę ratingu Energi ze względu na Elektrownię Ostrołęka

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego spółce Energa SA ze stabilnej na negatywną. Sam rating został utrzymany na poziomie BBB.

 • 10 stycznia 2017

  Miliardowy rok w KRUKu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa KRUK, lider na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Centralnej, zainwestowała w 2016 roku 1,3 mld złotych w 99 portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 16,1 mld złotych. To najwięcej w historii działalności wrocławskiej spółki. Ponadto w 2016 roku KRUK osiągnął również rekordowy poziom spłat z portfeli własnych w wysokości 992 milionów złotych.

 • 09 stycznia 2017

  Grupa Murapol wychodzi na rynki zagraniczne

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę zakupu dwóch działek w Edynburgu, opiewającą na kwotę 900 tys. funtów. 

 • 05 stycznia 2017

  CI Games planuje podział akcji w celu zwiększenia płynności

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd CI Games zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podczas którego akcjonariusze zdecydują o podziale akcji w stosunku 1:10. Podział akcji ma na celu zwiększenie płynności notowań oraz łatwiejszy dostęp inwestorów do zakupu akcji.

 • Rekordowy kwartał w historii Ronson Development

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ronson Development w IV kwartale 2016 r. osiągnął najlepszy w swojej historii wynik 275 sprzedanych mieszkań, co stanowi wzrost o 11 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. W całym 2016 r. Ronson sprzedał łącznie 821 lokali wobec 906 lokali sprzedanych w rekordowym 2015 r.

 • 04 stycznia 2017

  Grupa Recykl zawarła umowy z Centrum Utylizacji Opon na 5,1 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Recykl, największy w Polsce producent granulatów gumowych, podpisał długookresowe umowy z Centrum Utylizacji Opon SA, na realizację świadczenia regionalnych usług logistycznych i odzysku zużytych opon. Współpraca CUO ze spółką zależną Recykl Organizacja Odzysku w 2017 r. wygeneruje orientacyjnie 2,25 mln zł, a z drugim podległym podmiotem - Reco-Trans: 2,85 mln zł.

 • Atal zanotował kolejny rekord sprzedaży mieszkań

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Atal sprzedał 2436 lokali w 2016 roku, czyli o 44 proc. więcej niż przed rokiem (1689 sprzedanych lokali). Strategia spółki na 2017 rok przewiduje kontraktację na poziomie wyższym od zeszłorocznego. 

 • 03 stycznia 2017

  Śląskie Centrum Logistyczne Biura Inwestycji Kapitałowych wzbogaci się o cross-dock

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ramach rozbudowy Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu zaplanowano przeznaczenie ok. 2,5 tys. mkw. na cele cross-dockingu. Pozostałe ok. 23 tys. mkw. w inwestycji realizowanej przez Biuro Inwestycji Kapitałowych będzie dedykowane na potrzeby magazynowe.

 • Raport Euler Hermes: Znaczący wzrost strat spowodowanych niewypłacalnością firm w Niemczech

  Opublikowano:

  Eksperci Euler Hermes przeanalizowali sytuację w niemieckiej gospodarce - najważniejszego partnera handlowego Polski.

 • 30 grudnia 2016

  Murapol powiększył bank ziemi w Toruniu i Katowicach

  Opublikowano:

  Grupa Murapol sfinalizowała zakupy działek w Toruniu przy ul. H. Strobanda oraz nabyła grunt w Katowicach przy ul. Bytkowskiej. Wartość inwestycji to odpowiednio 14,9 mln zł i 6,5 mln zł brutto.

 • 23 grudnia 2016

  Ronson sprzedał projekt Nova Królikarnia łącznie za ponad 175 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ronson Europe sfinalizował transakcję z Global City Holdings (GCH), w ramach której sprzedał na rzecz GCH warszawski projekt Nova Królikarnia za cenę 175,1 mln zł.

 • wczoraj

  Euler Hermes: Jak sytuacja we Włoszech przełoży się na kontakty gospodarcze z Polską?

  Opublikowano:

  Euler Hermes w najnowszym raporcie Italy: The show must go on sprawdził, jak wynik grudniowego referendum konstytucyjnego odbije się na polsko-włoskich relacjach handlowych.

 • Akcje PCC Rokita notowane w ramach RESPECT Index

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowa spółka PCC Rokita po raz pierwszy została zakwalifikowana do grona uczestników RESPECT Index w ramach X edycji tego projektu.

 • PCC Rokita bliżej Azji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowa spółka PCC Rokita nabywa 25 proc. udziałów tajskiej spółki IRPC Polyol Company Ltd., producenta polioli i systemów poliuretanowych (IRPC Polyol). Sprzedającym jest IRPC Public Co. Ltd. z siedzibą w Bangkoku.

 • 14 grudnia 2016

  W styczniu rozpocznie się batalia o mieszkania

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tysiące klientów wstrzymują się z kupnem wymarzonego „M” do początku Nowego Roku, by załapać się na drugą transzę dofinansowania MdM, przeznaczoną na 2017 r. Wszystko wskazuje na to, że środki te mogą błyskawicznie się wyczerpać.

 • Jak FinTech zmienia i wpływa na świat finansów?

  Opublikowano:

  12 grudnia w Sali Notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyło się Uroczyste Podsumowanie drugiej edycji projektu CEE Capital Market Leaders Forum organizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi. Aktualny w świecie finansów temat FinTech, wzbudził duże zainteresowanie gości.

 • 08 grudnia 2016

  Energa podpisała z Eneą umowę inwestycyjną o wspólnej realizacji Elektrowni Ostrołęki C

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Energa i Enea zawarły 8 grudnia br. umowę inwestycyjną, której celem jest wspólne przygotowanie, budowa i eksploatacja nowego bloku energetycznego opalanego węglem kamiennym o mocy około 1000 MWe brutto w Ostrołęce. Enea kupi 50 proc. akcji o wartości 101 mln zł, przysługujących Enerdze w kapitale zakładowym spółki celowej, powołanej do realizacji Projektu. Ustalone przez firmy zasady współpracy powinny przyczynić się do ogłoszenia przetargu jeszcze w 2016 roku.

 • 06 grudnia 2016

  Polska na czele młodych liderów w sektorze FinTech z regionu CEE

  Opublikowano:

  Fundacja im. Lesława Pagi we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie stworzyła platformę wymiany wiedzy i doświadczeń ekspertów rynku kapitałowego oraz innowacji finansowych z przyszłymi liderami biznesu z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Polscy specjaliści chcąc budować pozycję lidera w regionie, podzielą się dobrymi praktykami ze swojego otoczenia z zaproszonymi studentami i absolwentami.

 • 02 grudnia 2016

  Kruk w jeden dzień uplasował emisję obligacji o wartości 40 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komunikat prasowy, 2 grudnia 2016 r. Grupa Kruk, lider na rynku zarządzania wierzytelnościami, z sukcesem zamyka pierwszą ofertę w ramach IV Programu Obligacji Publicznych. Kruk uplasował obligacje o wartości przekraczającej 40 milionów złotych w ciągu pierwszego dnia zapisów. Oferta potrwa jeszcze do końca piątku, 2 grudnia. – Wyczerpanie puli obligacji w ciągu kilkunastu godzin od […]

 • 30 listopada 2016

  Polska giełda to męski rynek – wyniki XIV edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów

  Opublikowano:

  Dojrzały, wykształcony, na rynku obecny od około 8 lat. W portfelu przeciętnie ma 7 spółek, ale nie uczestnicy w ich Walnych Zgromadzeniach. Kim jest polski inwestor indywidualny? Na to pytanie odpowiedziało XIV Ogólnopolskie Badanie Inwestorów, którego wyniki zaprezentowano podczas V Kongresu Rynku Kapitałowego.

 • 29 listopada 2016

  Coraz mniej mieszkań w ukończonych projektach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Od kilku miesięcy rynek deweloperów zaczyna krzepnąć. Mimo to, spółki dalej notują kolejne rekordy a dotychczasowe sygnały świadczą raczej o delikatnym, cyklicznym spowolnieniu.

 • Fitch utrzymał rating dla spółki Energa na poziomie BBB

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa Fitch utrzymała długoterminowe ratingi na dotychczasowym poziomie. W ocenie biura, planowany wysoki udział regulowanego segmentu dystrybucji w EBITDA, przekłada się na niższe ryzyko biznesowe i lepszą przewidywalność przepływów pieniężnych niż w przypadku konwencjonalnego wytwarzania. Perspektywa ratingów jest stabilna.

 • 28 listopada 2016

  PCC Exol: Rosulfan A ponownie nagrodzony za innowacyjność

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności, promowanie innowacyjnych projektów oraz szybkie i sprawne ich wdrażanie. Jedną z kluczowych organizacji w Polsce, promujących nowoczesne technologie, produkty i usługi, jest Naczelna Organizacja Techniczna (NOT), będąca inicjatorem i organizatorem Konkursu “Laur Innowacyjności” im. Stanisława Staszica.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com