Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Notatki prasowe

 • 16 lutego 2017

  Ronson Development osiągnął w 2016 r. rekordowo wysokie zyski

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Ronson zakończyła 2016 r. z zyskiem netto przypadającym akcjonariuszom jednostki dominującej równym 64,5 mln zł. To wynik ponad trzykrotnie wyższy niż w 2015 r., kiedy wyniósł 19,3 mln zł.

 • 15 lutego 2017

  Polnord uruchamia sprzedaż na nowym osiedlu Fotoplastykon w Gdańsku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W środę, 15 lutego Polnord wprowadził do sprzedaży 153 mieszkania na nowym osiedlu Fotoplastykon w Gdańsku. W pierwszym etapie inwestycji powstaną 3 4‑piętrowe budynki, w detalach nawiązujące do nazwy osiedla. Ich oddanie do użytku planowane jest na III kwartał 2018 r.

 • 14 lutego 2017

  Zapraszamy do udziału w Forum Rynków Kapitałowych (31.03-01.04.2017, Kraków)

  Opublikowano:

  W dniach 31 marca – 1 kwietnia 2017 roku w Krakowie odbędzie się Forum Rynków Kapitałowych, będące projektem w całości poświęconym tematyce rynków kapitałowych. Organizatorem jest Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Kraków. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • Zakończenie I etapu Złota Strona Emitenta X – 57 spółek w II etapie

  Opublikowano:

  Zakończony został I etapu Konkursu Złota Strona Emitenta X organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, w którym zostało ocenionych 889 stron internetowych spółek giełdowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym na rynku NewConnect. Do II etapu przeszło 57 spółek giełdowych. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 10 lutego 2017

  [Konkurs] 20 lat polskiej energetyki w obiektywie

  Opublikowano:

  25 listopada 2016 r. podczas inauguracji II edycji Forum Nowa Energia, odbywającego się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Prezes URE Pan Maciej Bando z okazji 20 lat działalności Urzędu Regulacji Energetyki, ogłosił rozpoczęcie konkursu fotograficznego „20 lat polskiej energetyki w obiektywie”.

 • 09 lutego 2017

  Zapraszamy na VIII Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG

  Opublikowano:

  Najważniejsze zmiany regulacyjne na rynku kapitałowym, rola służb prawnych w zapewnieniu bezpieczeństwa funkcjonowania spółki giełdowej, „implementacja” MAR i jej skutki dla emitentów i wiele innych tematów będzie dyskutowanych podczas VIII Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG, który odbędzie się 28 lutego - 1 marca 2017r. w Jachrance. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 08 lutego 2017

  PCC Rokita laureatem wyróżnienia „Ten, który zmienia polski przemysł”

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jury złożone z przedstawicieli Redakcji Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl,  już po raz 17 wybrało laureatów wyróżnienia „Ten, który zmienia polski przemysł”.

 • 07 lutego 2017

  INDATA z kontraktem na ponad 9 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa INDATA  wygrała przetarg ogłoszony przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Wartość zamówienia wynosi ponad 9 mln zł brutto.

 • 03 lutego 2017

  Abadon Real Estate z grupy Murapol ma warunkową umowę na przęcie Awbudu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Abadon Real Estate SA (ARE), należąca do holdingu Murapol, zwiększyła zaangażowanie kapitałowe w Awbud SA. i posiada obecnie 9,47 proc. udział w akcjonariacie Spółki. Ponadto ARE zawarła warunkową umowę inwestycyjną na zakup 100 proc. udziałów Petrofox Sp. z o.o., podmiotu dysponującego obecnie większościowym pakietem akcji Awbud SA. 

 • 02 lutego 2017

  PBKM uzyskał zgodę FDA na dostarczanie krwi i tkanek do USA celem leczenia chorób hematologicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski Bank Komórek Macierzystych uzyskał od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, FDA (ang. Food and Drug Administration) zgodę na dostarczanie do ośrodków medycznych na terenie Stanów Zjednoczonych szpiku, mobilizowanej krwi obwodowej oraz krwi pępowinowej pozyskanych od polskich pacjentów. Celem działalności jest leczenie chorób hematologicznych, w tym białaczek i chorób autoimmunologicznych.

 • W styczniu baza klientów LiveChat Software wzrosła o 246 firm

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Według stanu na 1 lutego 2017 r. z rozwiązania LiveChat korzysta już 18.316 firm z całego świata. Oznacza to, że w styczniu baza klientów wzrosła o 246 firm, a w skali roku wzrost wyniósł 33,3 proc.

 • 01 lutego 2017

  TMS Brokers szuka najlepszego inwestora w Polsce [KONKURS]

  Opublikowano:

  Takiego konkursu jeszcze nie było. TMS Brokers jako pierwszy w Polsce organizuje konkurs z zasadami przygotowanymi specjalnie dla prawdziwych inwestorów. Do zdobycia jest aż 1.000.000 zł w zarządzanie. 

 • 31 stycznia 2017

  Synektik – nowa strategia, dynamiczny wzrost biznesu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Synektik dzięki istotnemu zwiększeniu skali biznesu we wszystkich segmentach oraz oczekiwanej komercjalizacji innowacyjnego radioznacznika do diagnostyki chorób serca, spodziewa się nawet czterokrotnego wzrostu marży EBITDA wobec średniej z lat 2014-2016 na poziomie 8 proc.

 • 27 stycznia 2017

  11 bit studios planuje rosnąć szybciej niż branża

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Blisko 71,2 mln zł powinien wynieść, w najbliższych trzech latach, skumulowany zysk brutto grupy 11 bit studios, wynika z założeń programu motywacyjnego na lata 2017-2019. Objęty nim będzie zarząd oraz kluczowi pracownicy i współpracownicy spółki. Łączne przychody ze sprzedaży grupy w tym okresie mają sięgnąć 126,4 mln zł. – Wyznaczając minimalne parametry finansowe na potrzeby […]

 • Victoria Dom wystartowała z pierwszą publiczną emisją obligacji

  Opublikowano:

  Deweloper Victoria Dom w ramach pierwszej publicznej emisji oferuje inwestorom czteroletnie obligacje korporacyjne o wartości 10,5 mln zł. Zapisy rozpoczęły się 23 stycznia br. i będą prowadzone do 3 lutego br. Obligacje zostaną wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst.

 • Trwa publiczna emisja obligacji The Farm 51

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  The Farm 51 Group jeden z czołowych polskich producentów gier komputerowych oraz aplikacji Virtual Reality i Augmented Reality notowany na rynku NewConnect chce pozyskać 5 mln zł w ramach Publicznej Oferty Obligacji. Zapisy na obligacje Spółki ruszyły 27 stycznia, a papiery oferuje Polski Dom Maklerski.

 • 24 stycznia 2017

  Środki z programu Mieszkanie dla Młodych szybko się kończą

  Opublikowano:

  Bank Gospodarstwa Krajowego zarezerwował już przeważającą część pieniędzy przeznaczonych na dopłaty do wkładu własnego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Jest już niemal pewne, że w styczniu pula środków zostanie całkowicie wyczerpana.

 • 23 stycznia 2017

  Trans Polonia w 2016 r. z przychodami na poziomie 177 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Trans Polonia, wiodący operator oferujący przewozy cysternowe paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, wypracował w grudniu 2016 r. 15,6 mln zł przychodów ze sprzedaży (+ 261 proc. r/r). 

 • 17 stycznia 2017

  Webinarium XTB: Jak i gdzie szukać okazji inwestycyjnych w 2017 roku?

  Opublikowano:

  Ceny akcji w Rosji wzrosły w 2016 roku o 64%. Podobne wyniki zanotowały spółki surowcowe. Mimo bardzo zaawansowanej hossy, nadal można znaleźć niechciane sektory, w których wyceny uzasadniają inwestycje. Dodatkowo na ekstremalnie przewartościowanych rynkach, takich jak np. USA, mamy wiele modnych spółek, które wydają się być perfekcyjnym materiałem do zajmowania krótkich pozycji.

 • Zapraszamy na Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

  Opublikowano:

  14-15 marca 2017 roku. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się Turniej Prawa Rynków Kapitałowych organizowany przez Koło Naukowe Prawa Rynków Kapitałowych. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 12 stycznia 2017

  Fachowcy.pl wychodzą za granicę i rozpoczynają publiczną emisję obligacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fachowcy.pl Ventures notowana na NewConnect spółka planuje w 2017 roku rozpocząć ekspansję zagraniczną. W tym celu zamierza pozyskać do 6 mln zł w ramach Publicznej Oferty Obligacji. Zapisy na obligacje ruszyły 12 stycznia 2017 roku, a oferującym jest Polski Dom Maklerski SA.

 • 11 stycznia 2017

  Czy broker na rynku forex jest tak naprawdę Twoim przyjacielem, czy wrogiem?

  Opublikowano:

  Ankietując doświadczonych i zarabiających traderów można się dowiedzieć co dla nich jest najważniejsze przy wyborze brokera. Z kolei mniej doświadczeni inwestorzy z łatwością dają się zwodzić kolorowym reklamom, opiniami na forach czy 50% dopłatom do depozytów.

 • OT Logistics może zainwestować 17,1 mln euro w modernizację portu w Barze

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  OT Logistics jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup 30 proc. udziałów w spółce Luka Bar AD BAR będącej operatorem portu w Barze (Czarnogóra).

 • Rekordowa liczba pobrań gier T-Bull w grudniu 2016 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Notowana na NewConnect spółka portfelowa Tech Invest Group – T-Bull osiągnęła w grudniu 2016 r. ponad 10 mln pobrań swoich gier, co w ujęciu miesięcznym daje najwyższy wynik w historii spółki. Łącznie do końca 2016 r. użytkownicy pobrali prawie 200 mln gier T-Bull.

 • EuroRating obniżył perspektywę ratingu Enei do negatywnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego spółce Enea SA ze stabilnej na negatywną. Sam rating został utrzymany na poziomie BBB.

 • EuroRating ściął perspektywę ratingu Energi ze względu na Elektrownię Ostrołęka

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego spółce Energa SA ze stabilnej na negatywną. Sam rating został utrzymany na poziomie BBB.

 • 10 stycznia 2017

  Miliardowy rok w KRUKu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa KRUK, lider na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Centralnej, zainwestowała w 2016 roku 1,3 mld złotych w 99 portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 16,1 mld złotych. To najwięcej w historii działalności wrocławskiej spółki. Ponadto w 2016 roku KRUK osiągnął również rekordowy poziom spłat z portfeli własnych w wysokości 992 milionów złotych.

 • 09 stycznia 2017

  Grupa Murapol wychodzi na rynki zagraniczne

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę zakupu dwóch działek w Edynburgu, opiewającą na kwotę 900 tys. funtów. 

 • 05 stycznia 2017

  CI Games planuje podział akcji w celu zwiększenia płynności

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd CI Games zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podczas którego akcjonariusze zdecydują o podziale akcji w stosunku 1:10. Podział akcji ma na celu zwiększenie płynności notowań oraz łatwiejszy dostęp inwestorów do zakupu akcji.

 • Rekordowy kwartał w historii Ronson Development

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ronson Development w IV kwartale 2016 r. osiągnął najlepszy w swojej historii wynik 275 sprzedanych mieszkań, co stanowi wzrost o 11 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. W całym 2016 r. Ronson sprzedał łącznie 821 lokali wobec 906 lokali sprzedanych w rekordowym 2015 r.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com