X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komentarze ekspertów

 • 24 lutego 2017

  Surowce: Odrabianie strat przez ceny miedzi po silnej zniżce

  Opublikowano:

  Czwartkowa sesja na rynku miedzi była niezwykle emocjonująca. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych w czwartek zniżkowały o 3,5 proc., czego bezpośrednią przyczyną były pojawiające się na nowo obawy o popyt na miedź. W czwartek chiński minister ds. mieszkalnictwa podał, że w Chinach planowane są działania mające na celu ustabilizowanie cen nieruchomości, co w praktyce […]

 • 22 lutego 2017

  GPW odpoczywa po wzrostach, złoty traci przez gorsze nastroje i Fed

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Środa na GPW upływa pod znakiem uspokojenia nastrojów po wczorajszym euforycznym wzroście. Perspektywy dla giełdy pozostają jednak dobre, a dalsza zwyżka wydaje się kwestią czasu. Zupełnie inaczej niż w przypadku złotego, który punkt zwrotny ma już za sobą.

 • Komentarz: Złoty wpatrzony w sygnały z zagranicy

  Opublikowano:

  Nastroje na rynkach globalnych pozostają obecnie głównym wyznacznikiem notowań złotego. Póki co te są bardzo dobre. Można jednak mieć obawy, że gdy nastąpi ich pogorszenie, złoty zacznie tracić na wartości.

 • 21 lutego 2017

  Surowce: Rekordowa długa pozycja funduszy na rynku ropy naftowej

  Opublikowano:

  Początek bieżącego tygodnia na rynkach surowcowych upływał raczej spokojnie, głównie ze względu na nieobecność Amerykanów, obchodzących wczoraj Dzień Prezydenta. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI zakończyły poniedziałkową sesję na delikatnym plusie w okolicach poziomu 54 USD za baryłkę. W wtorek rano notowania tego gatunku ropy kontynuują spokojne wzrosty, aczkolwiek poruszają się wciąż w granicach kanału bocznego, […]

 • Komentarz: EUR/USD w dół, złoty słabszy, rynki czekają na PMI

  Opublikowano:

  We wtorek rynki finansowe wracają do zwykłej aktywności. W centrum uwagi znajdą się przede wszystkim publikowane dziś wstępne odczyty lutowych indeksów PMI, a także europejska polityka.

 • 20 lutego 2017

  Surowce: Ciąg dalszy problemów z podażą miedzi, kolejna kopalnia zamknięta

  Opublikowano:

  Miniony tydzień był okresem spadkowego odreagowywania cen miedzi po wcześniejszych dynamicznych wzrostach. Cena tego surowca porusza się jednak blisko tegorocznych maksimów – notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych wciąż przekraczają poziom 2,70 USD za funt. Siła strony popytowej ma swoje źródło w problemach z podażą miedzi w różnych rejonach globu. Trwa strajk w największej kopalni miedzi […]

 • Komentarz: Dobre dane nie wsparły złotego, to niepokojący sygnał

  Opublikowano:

  Opublikowane w ostatni piątek bardzo dobre dane z polskiej gospodarki nie pomogły złotemu, który osłabił się do głównych walut. To zły znak. Nie tylko pokazuje, że dobre wiadomości z kraju są już w cenach, a rynek pozostaje pod głównym wpływem czynników globalnych, ale też może zapowiadać osłabienie złotego.

 • 17 lutego 2017

  Surowce: Ryzyko korekty złota przed marcowym FOMC

  Opublikowano:

  W tym roku cena złota wzrosła już o 7,5 proc. dzięki wsparciu słabszego dolara, panującej niepewności geopolitycznej oraz rosnącej inflacji. Aktualny tydzień kończymy zbliżeniem do tegorocznych maksimów, gdzie wsparciem okazały się dane o wyższej od oczekiwań inflacji w USA oraz informacje, że aktywa funduszu SPDR Gold zwiększyły się od początku miesiąca o 5,6 proc., czyli […]

 • 16 lutego 2017

  Komentarz: Złoty mocniejszy do dolara

  Opublikowano:

  W czwartek złoty pozostaje pod wpływem rynków globalnych. Stąd też przecena dolara na świecie znajduje swe przełożenie na notowania USD/PLN. Jednocześnie złoty traci do pozostałych głównych walut.

 • 14 lutego 2017

  Komentarz: Inwestorzy zakochali się w PKB, złoty mocniejszy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Lepsze od prognoz dane nt. polskiego PKB w ostatnim kwartale 2016 r. wsparły złotego, wpisując się tym samym w scenariusz przyspieszenia gospodarczego. To jednak już historia, a o najbliższej przyszłości złotego, podobnie jak w przypadku wielu innych rynków, zdecyduje to co dziś powie Janet Yellen w Kongresie.

 • Surowce: zatrzymanie rajdu cen pszenicy

  Opublikowano:

  Ostatnie kilka dni na rynku pszenicy były okresem dynamicznych zwyżek. Notowania tego zboża w Stanach Zjednoczonych dotarły tym samym do okolic 4,50 USD za buszel i wczoraj zakończyły sesję powyżej tego poziomu. Dzisiaj rano cena tego zboża delikatnie spada, jednak siła strony popytowej w krótkoterminowej perspektywie pozostaje duża.

 • Komentarz: Złoty czeka na dane o PKB i wystąpienie Yelen

  Opublikowano:

  Złoty rano pozostaje stabilny, po tym jak w poniedziałek mocno stracił na wartości. Inwestorzy czekają na dane o polskim PKB, a przede wszystkim na popołudniowe wystąpienie szefowej Fed w Kongresie.

 • 13 lutego 2017

  Yellen zdecyduje o sile dolara

  Opublikowano:
 • Surowce: wystrzał cen miedzi ze względu na obawy o podaż

  Opublikowano:

  W piątek notowania miedzi wystrzeliły w górę o 4,5 proc., a dzisiaj rano kontynuują dynamiczne zwyżki. W rezultacie, cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wybiła się na nowe tegoroczne szczyty, docierając do okolic 2,80 USD za funt. Jednocześnie, cena miedzi jest obecnie najwyższa od maja 2015 roku.

 • 09 lutego 2017

  Giełda najwyżej od 16 miesięcy, spokojny złoty

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Nowa fala kupujących zawitała na warszawską giełdę. Indeksy mocno rosną i wyznaczają nowe kilkunastomiesięczne szczyty. Hossa trwa w najlepsze. Znacznie spokojniej jest na złotym, który już nie traci tak mocno jak w ostatnich dwóch dniach.

 • 08 lutego 2017

  Surowce: Strajk w kopalni miedzi Escondida zaplanowany na czwartek

  Opublikowano:

  Po odreagowaniu spadkowym notowań miedzi w ostatnich dniach, cena tego surowca powróciła do wzrostów. Duży udział mają w tym informacje napływające z Chile, gdzie związkowcom pracującym w kopalni miedzi Escondida nie udało się porozumieć z przedstawicielami spółki BHP Billiton, właściciela kopalni, w sprawie płac. Strajk został przegłosowany już pod koniec stycznia, jednak ostatnie kilka dni […]

 • 07 lutego 2017

  Inwestorzy rzucili się na tanie waluty, WIG20 wciąż pod 2.100 pkt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  We wtorek inwestorzy kupują mocno przecenione w styczniu walut. Spokojnie za to jest na warszawskiej giełdzie. Na rynkach globalnych zaś, wobec braku ważnych danych makroekonomicznych, tematem numer jeden staje się polityka.

 • Surowce: Złoto najdroższe od niemal trzech miesięcy

  Opublikowano:

  Notowania złota rozpoczęły bieżący tydzień mocno, od wzrostu o 1,3 proc. do okolic 1.237 USD za uncję. Tym samym, cena żółtego kruszcu dotarła do najwyższego poziomu od pierwszej połowy listopada ub.r. Dzisiaj rano cena złota spada, odreagowując znaczący wczorajszy wzrost. Niemniej, jeśli dzisiejsza sesja zakończy się powyżej poziomu 1.220 USD za uncję, będzie ona sygnałem […]

 • 06 lutego 2017

  Komentarz giełdowy: Odzywają się europejskie niepokoje

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Na parkietach giełdowych Starego Kontynentu widoczne były dziś spore spadki z uwagi na powrót niepokojów na europejską scenę polityczną. O dziwo na warszawskim parkiecie dominuje spory optymizm - sam WIG20 zaatakował psychologiczny poziom 2.100 pkt.

 • Złoty zyskuje, euro wraca poniżej 4,30 zł

  Opublikowano:

  Utrzymujący się dobry klimat inwestycyjny na świecie i oddalająca się perspektywa marcowej podwyżki stóp procentowych w USA wzmacniają złotego. W relacji do euro i dolara jest on najmocniejszy od trzech miesięcy. Do końca tygodnia układ sił prawdopodobnie się nie zmieni.

 • Surowce: Delikatne odreagowanie cen miedzi po piątkowym silnym spadku

  Opublikowano:

  Piątkowe nieoczekiwane podniesienie krótkoterminowych stóp procentowych przez Ludowy Bank Chin negatywnie odbiło się na cenach miedzi na globalnym rynku. Mimo że Chiny powróciły w piątek na rynki finansowe po tygodniowym świętowaniu Nowego Roku, to zacieśnianie polityki monetarnej w tym kluczowym na rynku miedzi kraju było zaskoczeniem dla kupujących. W rezultacie, w piątek notowania miedzi w […]

 • 03 lutego 2017

  Złoty wpatrzony w EUR/USD i dane z USA

  Opublikowano:

  Czwartkowy zwrot na EUR/USD stał się pretekstem do korekty na złotym. O tym, czy dziś będzie ona kontynuowana, zdecydują publikowane po południu dane z amerykańskiego rynku pracy.

 • 02 lutego 2017

  Surowce: Duży wzrost zapasów ropy naftowej w USA

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej już od połowy grudnia poruszają się w konsolidacji. Chociaż cena tego surowca utrzymuje się relatywnie wysoko, to jednocześnie ma problemy z wybiciem się na nowe szczyty. Wczoraj notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI z powrotem przekroczyły poziom 53 USD za baryłkę, a dzisiaj rano zbliżają się już do okolic 54 USD za baryłkę. […]

 • Dolar poniżej 4 zł, euro po 4,30 zł

  Opublikowano:

  Pozytywne wieści z polskiej gospodarki i dobre nastroje na rynkach globalnych wspierają notowania złotego, który w relacji do euro, dolara i szwajcarskiego franka jest najsilniejszy od prawie trzech miesięcy.

 • 01 lutego 2017

  Wzrosty na giełdzie i słabszy złoty przed posiedzeniem Fed

  Opublikowano:

  Pierwsza sesja w lutym przynosi powrót mocnych wzrostów na giełdzie w Warszawie. Jednocześnie na wartości traci złoty, korygując swoje wcześniejsze umocnienie. Spokojnie jest natomiast na rynku długu.

 • Surowce: Złoto popularne jako bezpieczna przystań

  Opublikowano:

  Po kilku spadkowych sesjach, notowania złota delikatnie wzrosły pod koniec minionego tygodnia, natomiast wczorajsza sesja przyniosła już zdecydowanie wyraźniejsze ożywienie kupujących. W rezultacie, notowania złota wczoraj po raz kolejny testowały ważny techniczny opór w okolicach 1.217 USD za uncję. Wtorkowy wzrost cen złota był ewidentnie powiązany ze spadkiem wartości amerykańskiego dolara, który z kolei ma […]

 • 31 stycznia 2017

  Strajk w kopalni miedzi Escondida coraz bardziej prawdopodobny

  Opublikowano:

  Poniedziałkowa sesja na rynku miedzi była dość nerwowa. Przez większość dnia notowania tego metalu spadały, schodząc chwilowo poniżej poziomu 2,64 USD za funt, jednak w późniejszych godzinach część tych strat została zniwelowana. Tymczasem dzisiaj notowania miedzi delikatnie rosną, pozostając jednak wyraźnie poniżej tegorocznych maksimów w okolicach 2,70-2,73 USD za funt. W krótkoterminowej perspektywie negatywnie na […]

 • 30 stycznia 2017

  Surowce: Kolejny wzrost liczby funkcjonujących wiertni w USA

  Opublikowano:

  Miniony tydzień na rynku ropy naftowej zakończył się w miarę neutralnie. O ile w czwartek notowania ropy naftowej wzrosły, to w piątek zniwelowały prawie całą tę zwyżkę. Poniedziałkowa sesja przynosi kontynuację tych spadków, w wyniku czego notowania ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych z powrotem zeszły w okolice 53 USD za baryłkę. Mimo cięcia produkcji ropy […]

 • 27 stycznia 2017

  Dobry tydzień dla GPW i złotego, wyprzedaż obligacji

  Opublikowano:

  To był bardzo udany tydzień dla giełdy w Warszawie. Indeks WIG20 zyskał 4 proc., wyznaczając nowe 15-miesięczne maksimum. Umocnił się też złoty. Fala wyprzedaży przetoczyła się natomiast przez polski rynek długu.

 • Surowce: Niewielki handel miedzią w obliczu święta w Chinach

  Opublikowano:

  W bieżącym tygodniu notowania miedzi poruszały się dość nerwowo. Cena tego surowca w pierwszej połowie tygodnia rosła dynamicznie, docierając do okolic maksimów cenowych z listopada ub.r. Niemniej, okolice 2,70 USD za funt to ważna bariera dla strony popytowej na rynku miedzi w Stanach Zjednoczonych. Już w czwartek rejon ten posłużył jako baza do odreagowania spadkowego. […]


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com