Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Fuzje i przejęcia

 • 17 lutego 2017

  Tchórzewski studzi emocje w kwestii połączenia PKN Orlen i Lotosu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Rząd nie podjął żadnych działań w kierunku połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. – W ramach rządu nie podjęto żadnych działań – powiedział Tchórzewski dziennikarzom w odpowiedzi na pytanie o możliwą fuzję firm paliwowych. Dodał, że „różne osoby wyrażają różne opinie” w tej sprawie. – Komisja Europejska oczekuje konkurencji – […]

 • 16 lutego 2017

  TDJ Equity IV wzywa na 127,85 tys. akcji Kopeksu po 3,63 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  TDJ Equity IV ogłosiło wezwanie na 127.855 akcji Kopeksu po cenie 3,63 zł za sztukę, podał pośredniczący w wezwaniu Millennium DM. Zapisy na akcje będą przyjmowane 7-20 marca br.

 • 13 stycznia 2017

  Jest rekomendacja kupuj dla akcji Pekao z 15-proc. przebitką

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W najnowszym raporcie Vestor DM wycenił akcje Pekao na 147 zł. Zdaniem maklerów, obawy związane z obecnością w akcjonariacie podmiotów kontrolowanych przez Skarb Państwa są przesadzone.

 • 10 stycznia 2017

  Cedrob kusi akcjonariuszy Gobarto wyższą ceną w wezwaniu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Największy producent mięsa w Polsce podniósł cenę w wezwaniu na akcje Gobarto (d. PKM Duda) do 7,25 zł. Nowa oferta jest wyższa od poprzedniej o 8 proc., a od poniedziałkowej wyceny na GPW o zaledwie 2 proc.

 • 20 grudnia 2016

  Kruk przejmuje spółkę windykacyjną w Hiszpanii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Branżowy gigant kupi spółkę zarządzającą wierzytelnościami w Hiszpanii. Finalizacja transakcji ma nastąpić najpóźniej do końca przyszłego miesiąca.

 • 13 grudnia 2016

  Eurocash spodziewa się szybkiego zamknięcia akwizycji EKO Holdingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Eurocash podliczył, że zarzuty UOKiK w kwestii przejęcia EKO Holdingu dotyczą zaledwie trzech sklepów. Według przedstawiciela spółki, ich potencjalne wykluczenie z transakcji nie powinno wpłynąć w negatywny sposób na parametry ekonomiczne całej akwizycji.

 • 01 grudnia 2016

  Nici z dywidendy w PKO BP, bank przejął Raiffeisen-Leasing Polska

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze PKO BP drugi rok z rzędu nie dostaną dywidendy. Największy bank w Polsce poinformował, że z racji z zamknięcia akwizycji Raiffeisen-Leasing Polska ubiegłoroczne zyski zatrzyma dla siebie.

 • 31 października 2016

  Kruk wzmacnia zachodnie skrzydło akwizycją we Włoszech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ekspansja Kruka we Włoszech niebawem wskoczy na nowy poziom. Grupa windykacyjna w listopadzie zamierza sfinalizować przejęcie lokalnego serwisera i wzmocnić struktury operacyjne do obsługi portfeli wierzytelności o wartości nominalnej niemal 6 mld zł.

 • 22 września 2016

  PKO BP i Alior Bank podzielą się aktywami Raiffeisena

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Austriacy udzielili zgody na wyłączność negocjacyjną dwóm giełdowym bankom. Jeśli strony się dogadają, akcjonariusze PKO BP pożegnają się z tegoroczną dywidendą, a Alior Banku będą musieli pogodzić się z opcją kolejnej emisji akcji.

 • 21 września 2016

  PCC Rokita bliżej zakupu udziałów w tajlandzkiej spółce

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PCC Rokita za część udziałów w tajlandzkim IRPC Polyol jest gotowa zapłacić około 9 mln zł. Spółka jest producentem i dystrybutorem polioli na terenie Tajlandii oraz Azji Południowo-Wschodniej.

 • Kurs Komputronika wystrzelił po triumfie nad Clean & Carbon Energy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Sąd arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej umorzył w całości postępowanie z powództwa Clean & Carbon Energy przeciwko Komputronikowi. Giełdowy dystrybutor IT ogłosił, że sześcioletnia batalia przeciwko dawnemu partnerowi biznesowemu właśnie dobiegła końca.

 • 15 września 2016

  DM BOŚ spodziewa się wezwania na Kopex po 5,50 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Analitycy oczekują połączenia Famuru z Kopeksem i wezwania w IV kwartale tego roku. W nowym raporcie przyjęli ceny docelowe dla obu spółek wyższe odpowiednio o 33 proc. i 49 proc. od kursu giełdowego.

 • 23 sierpnia 2016

  ABC Data przejmie firmę dystrybuującą pamięci masowe

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Zaczęła się symboliczna konsolidacja rynku dystrybucji IT. Zmagająca się z presją na marże ABC Data chce przejąć notowaną na rynku alternatywnym spółkę S4E dystrybuującą pamięci masowe.

 • wczoraj

  Zaostrza się walka o Kredyt Inkaso, pozew na 60 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Kredyt Inkaso złożyło w sądzie pozew o odszkodowanie, w którym domaga się od Bestu i jej prezesa ponad 60 mln zł. Windykator będący w trakcie wezwania obwinia niedoszłego partnera o utratę zysków z zarządzania portfelami funduszy sekurytyzacyjnych.

 • 27 lipca 2016

  UniCredit szuka chętnych na 40 proc. akcji Pekao

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja Bloomberg donosi, że włoski UniCredit bada grunt pod dalszą odsprzedaż pakietu akcji Pekao wartego ok. 13,4 mld zł. Informacja wywołała popłoch wśród akcjonariuszy. W środę akcje banku tanieją o ponad 5 proc.

 • 26 lipca 2016

  Holenderski fundusz włączył się do gry o przejęcie Kredyt Inkaso

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Waterland Private Equity Investments ogłosił wezwanie na 2/3 akcji Kredyt Inkaso. Cena w pierwszej części wezwania wynosi 22 zł i jest niespełna 3 proc. wyższa od dzisiejszego kursu odniesienia. Sprzedający w drugiej części wezwania dostaną już tylko 20 zł za każdy walor.

 • 21 lipca 2016

  Famur dostał wysoką wycenę pod przyszłą fuzję z Kopeksem

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  DM BOŚ widzi 45-proc. potencjał w akcjach Famuru, ale pod warunkiem dojścia do skutku fuzji z giełdowym konkurentem. Kopex wyceniany jest przez biuro kilkanaście procent powyżej kursu giełdowego.

 • 13 lipca 2016

  10 spółek z GPW typowanych pod fuzje i przejęcia

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , ,

  Z giełdy znikają kolejne ciekawe spółki. W zeszłym roku było 30 wezwań na akcje, w tym roku już 17. Kapitał funduszy i inwestorów prywatnych płynie do Polski by skorzystać z niskich wycen ciekawych spółek. StockWatch.pl sprawdził, kto jeszcze może w niedługim czasie paść łupem przejęcia.

 • 05 lipca 2016

  JSW sprzeda wszystkie udziały w SEJ za ponad 370 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowa kopalnia podpisała z PGNiG Termika przedwstępną umowę sprzedaży Spółki Energetycznej Jastrzębie (SEJ). W ramach zaliczki JSW otrzyma prawie 280 mln zł.

 • 27 czerwca 2016

  Włosi wykupią akcje Magellana po 68 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Squeeze out potrwa do końca miesiąca. Cena zaproponowana za każdy walor spółki zapewniającej finansowanie szpitalom i jednostkom samorządu terytorialnego jest taka sama jak w wezwaniu.

 • 23 czerwca 2016

  Notowania Benefit Systems uginają się pod ciężarem akwizycji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka dostarczająca rozwiązania w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych zainwestuje 22 mln zł w trzy sieci klubów fitness. Dodatkowo negocjuje zwiększenie zaangażowania w sieć Calypso - wartość transakcji może przekroczyć 80 mln zł, z czego około 54 mln zł miałoby zostać pokryte akcjami Benefitu.

 • 17 czerwca 2016

  Sare przejmuje spółkę z rynku e-mail marketingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka mailPro od czerwca stała się częścią Grupy Sare. Akwizycja ma przynieść efekty synergii i pozwolić na rozbudowę oferty usług wspierających sprzedaż w internecie.

 • 14 czerwca 2016

  LinkedIn zasila stajnię Microsoftu

  Opublikowano:

  Microsoft (MSFT:xnas) jest gotów kupić LinkedIn (LNKD:xnys) w cenie 196 USD za akcję w ramach transakcji pieniężnej. W efekcie transakcji cena akcji LinkedIn od zamknięcia w piątek wzrosła o 46,5 proc.

 • 20 maja 2016

  Pekao tanieje przez spekulacje nt. wyjścia UniCredit z akcjonariatu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Według nieoficjalnych ustaleń agencji Bloomberg, włoski UniCredit rozważa sprzedaż wartego około 20 mld zł pakietu akcji banku Pekao. W piątek notowania drugiego największego w Polsce banku komercyjnego tracą ponad 2,5 proc.

 • 21 kwietnia 2016

  Bogdanka dostała rekomendację z ceną o 20 proc. niższą od rynkowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcje giełdowej kopalni drożeją już trzeci miesiąc, ale pozytywnych rekomendacji nadal brak. W najnowszym raporcie analitycy Haitong Banku utrzymali zalecenie sprzedaj, choć podnieśli cenę docelową do 35,90 zł. Biuro za czynnik ryzyka uznaje opcję włączenia Bogdanki do następcy grupy Katowickiego Holdingu Węglowego.

 • 20 kwietnia 2016

  AmRest rośnie po wynikach i akwizycji niemieckiej sieci Starbucksa

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gastronomiczna grupa rosła w minionym kwartale w dwucyfrowym tempie. W tle wyników pojawiła się informacja o zakupie sieci ponad 140 kawiarni Starbucks w Niemczech za blisko 180 mln zł.

 • 13 kwietnia 2016

  Relacja z czatu inwestorskiego z prezesem Best SA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gościem środowego spotkania on-line z użytkownikami StockWatch.pl był szef najstarszej na GPW grupy windykacyjnej, Best SA. Tematem dyskusji były plany dotyczące realizacji programu publicznych emisji obligacji oraz napięte relacje z zarządem Kredyt Inkaso.

 • 12 kwietnia 2016

  CCC robi dobry interes przejmując eObuwie.pl za 230 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wartość EBITDA spółki eobuwie.pl wyniosła w 2015 r. 26,33 mln zł, co oznacza, że zgodnie z zapisami umowy CCC dopłaci do ceny zakupu 75 proc. udziałów w tej spółce 100,7 mln zł. Eksperci zwracają jednak uwagę, że giełdowy lider segmentu obuwniczego przejmuje udziały z 40-proc. dyskontem do własnej wyceny.

 • 06 kwietnia 2016

  Groclin mocno w górę po informacji o akwizycji CADM Automotive

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W środę kurs akcji Groclinu rośnie o blisko 8 proc. w reakcji na komunikat o umowie kupna spółki CADM Automotive. Akwizycja ma kosztować co najmniej 20 mln zł.

 • 01 kwietnia 2016

  Informacja o przejęciu Banku BPH podbiła notowania Alior Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Alior Bank ma umowę kupna wydzielonej części BPH. Transakcja zostanie sfinansowana emisją akcji z zachowaniem prawa poboru. PZU zobowiązał się do objęcia akcji w ramach oferty proporcjonalnie do swojego udziału w Alior Banku.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com