Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Emisje akcji

 • 19 stycznia 2017

  Solidne dane z polskiej gospodarki wzmocniły WIG20, w górę Energa i CD Projekt

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Dane potwierdzające przyspieszenie polskiej gospodarki w grudniu ubiegłego roku poprawiły sentyment do akcji blue chipów. Indeks WIG20 dzięki ofensywie kupujących na kończącym sesję fixingu zyskał w czwartek 0,5 proc.

 • 18 stycznia 2017

  Unimot szykuje się do podboju rynku głównego GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka handlująca paliwami i energią elektryczną w lutym chce przejść z NewConnect na rynek główny GPW. Z oferty publicznej chce pozyskać 85 mln zł m.in. na rozwój mobilnej aplikacji tankuj24.pl, wspomagającej sprzedaż oleju napędowego i benzyn oraz wprowadzenie nowej marki stacji paliw w Polsce.

 • 16 grudnia 2016

  Kruk sprzedaje 1 mln akcji w ramach oferty prywatnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nowe akcje spółki windykacyjnej są sprzedawane w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu. Pozyskane środki mają sfinansować dalszą ekspansję Kruka na europejskich rynkach. 

 • 09 grudnia 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej akcji TXM

  Opublikowano:

  Do 12 grudnia inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje właściciela drugiej w Polsce sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat oferty akcji TXM.

 • 08 grudnia 2016

  TXM: Wypracowaliśmy unikalny model biznesowy o wysokiej efektywności

  Opublikowano:

  Lech Przemieniecki, prezes zarządu TXM SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o ofercie publicznej akcji oraz planach dalszego rozwoju.

 • 05 grudnia 2016

  TXM rusza z IPO, zapisy na akcje potrwają do 12 grudnia

  Opublikowano:

  TXM, właściciel sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket, w ramach oferty publicznej sprzedaje 4 mln akcji. Jeśli inwestorzy dopiszą, spółka jeszcze w tym roku zadebiutuje na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 • 25 listopada 2016

  Polimex-Mostostal w dół, zarząd chce emisji 150 mln akcji bez PP

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bieżące potrzeby finansowe i trudności w zapewnieniu odpowiedniej wysokości gwarancji koniecznych do pozyskiwania i realizacji kontraktów skłaniają zarząd Polimeksu do przeprowadzenia olbrzymiej emisji akcji.

 • Open Finance przeprowadzi emisję akcji z PP po 1,16 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka pośrednio kontrolowana przez Leszka Czarneckiego w sumie może pozyskać z nowej emisji 23 mln zł. Środki chce przeznaczyć na spłatę zobowiązań.

 • 16 listopada 2016

  CI Games w ramach emisji bez PP sprzedaje akcje po 22,70 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Z emisji nowych akcji producent gier wideo chce pozyskać blisko 13 mln zł. Częsć środków ma trafić na finansowanie globalnego marketingu gry Sniper: Ghost Warrior 3.

 • 02 listopada 2016

  Plany emisyjne Kruka przyćmiły radość z rekordowych wyników

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wysoka dynamika zysków podparta dwucyfrowym wzrostem spłat z portfeli własnych przesądziła o uzyskaniu wyników dużo lepszych od konsensusu. Windykacyjna grupa myśli o dalszej ekspansji na rynkach Europy Zachodniej i w związku z tym szykuje się do emisji akcji w wysokości nie wyższej niż 5,6 proc. obecnie istniejących.

 • 31 października 2016

  Aktualizacja raportu IPO Biura Inwestycji Kapitałowych

  Opublikowano:

  Deweloper powierzchni komercyjnych po półrocznej przerwie wrócił z ofertą publiczną akcji. Sprawdziliśmy jak w kontekście najnowszych wyników finansowych zmieniła się sytuacja fundamentalna oraz czy cena 18 zł za akcję BIK to atrakcyjna propozycja.

 • 27 października 2016

  Biuro Inwestycji Kapitałowych sprzedaje akcje w IPO po 18 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Znamy ostateczne parametry oferty publicznej dewelopera powierzchni magazynowych i handlowych. W puli jest 1,13 mln nowych akcji serii I po cenie 18 zł/szt. Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych potrwają do 3 listopada, a w transzy instytucjonalnej do 4 listopada.

 • Biuro Inwestycji Kapitałowych wznawia IPO, zapisy do 3 listopada

  Opublikowano:

  Biuro Inwestycji Kapitałowych SA oraz Belancor Sp. z o.o. podjęli decyzję o wznowieniu publicznej oferty akcji. Zgodnie z nowym harmonogramem IPO, jeszcze w czwartek spółka ustali i poda do publicznej wiadomości ostateczną cenę emisyjną oraz liczbę akcji oferowanych w poszczególnych transzach.

 • 26 października 2016

  Biuro Inwestycji Kapitałowych: Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania funduszy

  Opublikowano:

  Mirosław Koszany, prezes Biura Inwestycji Kapitałowych (BIK) rozmawia z redakcją StockWatch.pl o publicznej ofercie akcji, sytuacji w branży deweloperskiej i planach dalszego rozwoju spółki.

 • 17 października 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Artifex Mundi

  Opublikowano:

  Na niemal wymarłej giełdzie niczym diamenty w popiele błyszczą debiuty producentów gier wideo z niebotycznymi wycenami. Kolejnym kandydatem do wejścia na parkiet jest Artifex Mundi. StockWatch.pl przeanalizował model biznesowy spółki i ocenił atrakcyjność jej oferty.

 • 13 października 2016

  Inwestorzy rzucili się na akcje PlayWay, redukcja przekroczyła 77 proc.

  Opublikowano:

  PlayWay gładko uplasował maksymalną pulę akcji przewidzianą w ofercie publicznej. W transzy detalicznej wielkość zapisów kilkakrotnie przekroczyła liczbę oferowanych akcji i nie obyło się bez wysokiej redukcji.

 • 07 października 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Stelmet SA

  Opublikowano:

  12 października ruszą zapisy na akcje największego w Polsce producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat Stelmetu i parametrów jego oferty akcji.

 • 29 września 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej PlayWay

  Opublikowano:

  Do 5 października inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje PlayWay. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat spółki i oferty akcji.

 • 26 września 2016

  PlayWay ustalił cenę maksymalną akcji w IPO na 55 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Zapisy na akcje producenta gier komputerowych i mobilnych w transzy inwestorów indywidualnych ruszą już we wtorek. Spółka z emisji nowych akcji chce pozyskać około 35 mln zł.

 • Stelmet idzie na giełdę, z IPO chce zebrać 50-60 mln zł

  Opublikowano:

  Publiczna oferta producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej obejmuje emisję nowych akcji oraz sprzedaż części istniejących - sumie to 5,87 mln sztuk, czyli około 20 proc. obecnej kapitalizacji. Zapisy dla indywidualnych inwestorów ruszają 12 października.

 • 13 września 2016

  Raport: Analiza oferty publicznej REINO Dywidenda Plus

  Opublikowano:

  Do czwartku inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje spółki zamierzającej regularnie dzielić się zyskami z najmu nieruchomości komercyjnych. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat oferty publicznej REINO Dywidenda Plus.

 • 07 września 2016

  JSW na przyszły rok planuje emisję akcji o wartości 500-800 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prezes giełdowej kopalni przyznał, że emisja akcji jest planowana na maj-czerwiec 2017 r. Liczy też, że JSW wyjdzie na plus, jeśli ceny węgla koksującego utrzymają się powyżej 106 USD/t.

 • 01 lipca 2016

  Izo-Blok oferuje nowe akcje po cenie niższej od kursu giełdowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cena nowych akcji na poziomie 160 zł jest o kilka procent niższa od bieżącego kursu giełdowego. Spółka specjalizująca się w przetwórstwie spienionych tworzyw sztucznych chce maksymalnie pozyskać z oferty publicznej blisko 43 mln zł.

 • 16 czerwca 2016

  Walne Benefit Systems uchwaliło buy back i program motywacyjny

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Maksymalna cena przyjęta w buy backu wynosi 1 tys. zł i jest wyższa o 85 proc. od kursu giełdowego. Natomiast w programie motywacyjnym założono w wariancie maksymalnego wzrostu zysku brutto dynamikę rzędu 14-17 proc. w następnych latach.

 • 02 czerwca 2016

  Czerwcowe walne Robyga zdecyduje o nowej emisji bez prawa poboru

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W grę wchodzi podwyższenie kapitału maksymalnie o 10 proc. Cena emisyjna nie powinna być niższa od 3 zł. Nowe akcje miałby trafić do wybranych inwestorów i znaczących akcjonariuszy dewelopera.

 • 01 czerwca 2016

  Maklerzy po emisji akcji z prawem poboru nadal stawiają na Alior Bank

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  DM mBank w najnowszym raporcie podtrzymał zalecenie kupuj dla akcji Alior Banku, ale obniżył cenę docelową do 75,93 zł. Powodem rewizji wyceny jest ustalenie wyższej od oczekiwań biura liczby akcji w procesie podniesienia kapitału. Emisja akcji z prawem poboru jest na ostatniej prostej - dziś ostatni dzień zapisów.

 • 25 maja 2016

  Ruszyły notowania praw poboru Alior Banku i zapisy na akcje

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Emisja akcji z prawem poboru (PP) dla dotychczasowych akcjonariuszy Alior Banku wchodzi w decydującą fazę. W najbliższych dniach posiadacze papierów muszą zdecydować czy chcą wziąć udział w ofercie, czy nie. 

 • 23 maja 2016

  Nie przegap ważnych terminów w emisji Alior Banku z prawem poboru

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ubiegłym tygodniu ruszyła wielka emisja akcji Alior Banku z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. StockWatch.pl przygotował poradnik, który pomaga inwestorom bezpiecznie przejść przez skomplikowany proces podwyższenia kapitału zakładowego.

 • 19 maja 2016

  Alior Bank oferuje akcje w ramach emisji z PP za 2,2 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cenę emisyjną ustalono na 38,90 zł za sztukę. Czwartek 19 maja jest ostatnim dniem, w którym nabycie akcji Alior Banku umożliwia uzyskanie prawa poboru. Handel PP rusza w przyszłym tygodniu - przy dzisiejszym kursie odniesienia teoretyczna wartość PP wynosi niespełna 13,30 zł.

 • Panika na JSW po sygnałach o emisji akcji i redukcji zaangażowania SP

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W środę notowania JSW tąpnęły o 13 proc., a dzisiaj pogłębiają przecenę o kolejnych kilka procent. Paniczna wyprzedaż to efekt wypowiedzi szefa resortu energii na temat potrzeby dokapitalizowania spółki emisją nowych akcji z PP. Krzysztof Tchórzewski dodał, że nie jest to jeszcze przesądzone i nie jest przekonany, czy Skarb Państwa uczestniczyłby w tej emisji.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com