Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Emisje akcji

 • 16 lutego 2017

  Mabion dostał zielone światło na emisję 4,5 mln akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Mabionu zdecydowali o upoważnieniu zarządu spółki do podwyższenia kapitału spółki o maks. 4,5 mln akcji - po cenie nie niższej niż 84 zł, wynika z uchwał walnego.

 • KNF zatwierdziła aneks do prospektu Unimotu. Z oferty publicznej akcji spółka pozyska 99 mln zł [WIDEO]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot dostał zielone światło od Komisji Nadzoru Finansowego. Z oferty 2,2 mln akcji po cenie emisyjnej 45 zł za walor spółka pozyska 99 mln zł brutto.

 • 14 lutego 2017

  Publiczna oferta akcji gorącym tematem czatu inwestorskiego z prezesem Unimot SA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wtorek Robert Brzozowski spotkał się z inwestorami na czacie w StockWatch.pl. Prezes Unimotu na gorąco komentował wyniki finansowe grupy za IV kwartał 2016 roku oraz przedstawił plany w kontekście trwającej oferty publicznej akcji.

 • 10 lutego 2017

  Unimot w ramach oferty publicznej sprzedaje nowe akcje po 45 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Oferta publiczna spółki handlującej paliwami i energią elektryczną wchodzi w decydującą fazę. Zapisy na nowe akcje po cenie 45 zł za sztukę potrwają do potrwają do 21 lutego. Unimot z oferty publicznej chce pozyskać 99 mln zł m.in. na rozwój mobilnej aplikacji tankuj24.pl, wspomagającej sprzedaż oleju napędowego i benzyn oraz wprowadzenie nowej marki stacji paliw w Polsce.

 • 09 lutego 2017

  Tomasz Żarnecki ma blisko połowę wszystkich akcji Alma Market

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Era Jerzego Mazgaja w Almie oficjalnie przeszła do historii. Tomasz Żarnecki po objęciu 5,5 mln akcji serii H kontroluje 40,86 proc. głosów na WZ.

 • 07 lutego 2017

  Unimot ustalił cenę maksymalną akcji w ofercie publicznej na 47 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot ustalił cenę maksymalną akcji w ofercie publicznej na potrzeby przeprowadzenia budowy księgi popytu na 47 zł.

 • wczoraj

  Solidne dane z polskiej gospodarki wzmocniły WIG20, w górę Energa i CD Projekt

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Dane potwierdzające przyspieszenie polskiej gospodarki w grudniu ubiegłego roku poprawiły sentyment do akcji blue chipów. Indeks WIG20 dzięki ofensywie kupujących na kończącym sesję fixingu zyskał w czwartek 0,5 proc.

 • 18 stycznia 2017

  Unimot szykuje się do podboju rynku głównego GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka handlująca paliwami i energią elektryczną w lutym chce przejść z NewConnect na rynek główny GPW. Z oferty publicznej chce pozyskać 85 mln zł m.in. na rozwój mobilnej aplikacji tankuj24.pl, wspomagającej sprzedaż oleju napędowego i benzyn oraz wprowadzenie nowej marki stacji paliw w Polsce.

 • 16 grudnia 2016

  Kruk sprzedaje 1 mln akcji w ramach oferty prywatnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nowe akcje spółki windykacyjnej są sprzedawane w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu. Pozyskane środki mają sfinansować dalszą ekspansję Kruka na europejskich rynkach. 

 • 09 grudnia 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej akcji TXM

  Opublikowano:

  Do 12 grudnia inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje właściciela drugiej w Polsce sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat oferty akcji TXM.

 • 08 grudnia 2016

  TXM: Wypracowaliśmy unikalny model biznesowy o wysokiej efektywności

  Opublikowano:

  Lech Przemieniecki, prezes zarządu TXM SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o ofercie publicznej akcji oraz planach dalszego rozwoju.

 • 05 grudnia 2016

  TXM rusza z IPO, zapisy na akcje potrwają do 12 grudnia

  Opublikowano:

  TXM, właściciel sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket, w ramach oferty publicznej sprzedaje 4 mln akcji. Jeśli inwestorzy dopiszą, spółka jeszcze w tym roku zadebiutuje na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 • 25 listopada 2016

  Polimex-Mostostal w dół, zarząd chce emisji 150 mln akcji bez PP

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bieżące potrzeby finansowe i trudności w zapewnieniu odpowiedniej wysokości gwarancji koniecznych do pozyskiwania i realizacji kontraktów skłaniają zarząd Polimeksu do przeprowadzenia olbrzymiej emisji akcji.

 • Open Finance przeprowadzi emisję akcji z PP po 1,16 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka pośrednio kontrolowana przez Leszka Czarneckiego w sumie może pozyskać z nowej emisji 23 mln zł. Środki chce przeznaczyć na spłatę zobowiązań.

 • 16 listopada 2016

  CI Games w ramach emisji bez PP sprzedaje akcje po 22,70 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Z emisji nowych akcji producent gier wideo chce pozyskać blisko 13 mln zł. Częsć środków ma trafić na finansowanie globalnego marketingu gry Sniper: Ghost Warrior 3.

 • 02 listopada 2016

  Plany emisyjne Kruka przyćmiły radość z rekordowych wyników

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wysoka dynamika zysków podparta dwucyfrowym wzrostem spłat z portfeli własnych przesądziła o uzyskaniu wyników dużo lepszych od konsensusu. Windykacyjna grupa myśli o dalszej ekspansji na rynkach Europy Zachodniej i w związku z tym szykuje się do emisji akcji w wysokości nie wyższej niż 5,6 proc. obecnie istniejących.

 • 31 października 2016

  Aktualizacja raportu IPO Biura Inwestycji Kapitałowych

  Opublikowano:

  Deweloper powierzchni komercyjnych po półrocznej przerwie wrócił z ofertą publiczną akcji. Sprawdziliśmy jak w kontekście najnowszych wyników finansowych zmieniła się sytuacja fundamentalna oraz czy cena 18 zł za akcję BIK to atrakcyjna propozycja.

 • 27 października 2016

  Biuro Inwestycji Kapitałowych sprzedaje akcje w IPO po 18 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Znamy ostateczne parametry oferty publicznej dewelopera powierzchni magazynowych i handlowych. W puli jest 1,13 mln nowych akcji serii I po cenie 18 zł/szt. Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych potrwają do 3 listopada, a w transzy instytucjonalnej do 4 listopada.

 • Biuro Inwestycji Kapitałowych wznawia IPO, zapisy do 3 listopada

  Opublikowano:

  Biuro Inwestycji Kapitałowych SA oraz Belancor Sp. z o.o. podjęli decyzję o wznowieniu publicznej oferty akcji. Zgodnie z nowym harmonogramem IPO, jeszcze w czwartek spółka ustali i poda do publicznej wiadomości ostateczną cenę emisyjną oraz liczbę akcji oferowanych w poszczególnych transzach.

 • 26 października 2016

  Biuro Inwestycji Kapitałowych: Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania funduszy

  Opublikowano:

  Mirosław Koszany, prezes Biura Inwestycji Kapitałowych (BIK) rozmawia z redakcją StockWatch.pl o publicznej ofercie akcji, sytuacji w branży deweloperskiej i planach dalszego rozwoju spółki.

 • 17 października 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Artifex Mundi

  Opublikowano:

  Na niemal wymarłej giełdzie niczym diamenty w popiele błyszczą debiuty producentów gier wideo z niebotycznymi wycenami. Kolejnym kandydatem do wejścia na parkiet jest Artifex Mundi. StockWatch.pl przeanalizował model biznesowy spółki i ocenił atrakcyjność jej oferty.

 • 13 października 2016

  Inwestorzy rzucili się na akcje PlayWay, redukcja przekroczyła 77 proc.

  Opublikowano:

  PlayWay gładko uplasował maksymalną pulę akcji przewidzianą w ofercie publicznej. W transzy detalicznej wielkość zapisów kilkakrotnie przekroczyła liczbę oferowanych akcji i nie obyło się bez wysokiej redukcji.

 • 07 października 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Stelmet SA

  Opublikowano:

  12 października ruszą zapisy na akcje największego w Polsce producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat Stelmetu i parametrów jego oferty akcji.

 • 29 września 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej PlayWay

  Opublikowano:

  Do 5 października inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje PlayWay. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat spółki i oferty akcji.

 • 26 września 2016

  PlayWay ustalił cenę maksymalną akcji w IPO na 55 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Zapisy na akcje producenta gier komputerowych i mobilnych w transzy inwestorów indywidualnych ruszą już we wtorek. Spółka z emisji nowych akcji chce pozyskać około 35 mln zł.

 • Stelmet idzie na giełdę, z IPO chce zebrać 50-60 mln zł

  Opublikowano:

  Publiczna oferta producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej obejmuje emisję nowych akcji oraz sprzedaż części istniejących - sumie to 5,87 mln sztuk, czyli około 20 proc. obecnej kapitalizacji. Zapisy dla indywidualnych inwestorów ruszają 12 października.

 • 13 września 2016

  Raport: Analiza oferty publicznej REINO Dywidenda Plus

  Opublikowano:

  Do czwartku inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje spółki zamierzającej regularnie dzielić się zyskami z najmu nieruchomości komercyjnych. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat oferty publicznej REINO Dywidenda Plus.

 • 07 września 2016

  JSW na przyszły rok planuje emisję akcji o wartości 500-800 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prezes giełdowej kopalni przyznał, że emisja akcji jest planowana na maj-czerwiec 2017 r. Liczy też, że JSW wyjdzie na plus, jeśli ceny węgla koksującego utrzymają się powyżej 106 USD/t.

 • 01 lipca 2016

  Izo-Blok oferuje nowe akcje po cenie niższej od kursu giełdowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cena nowych akcji na poziomie 160 zł jest o kilka procent niższa od bieżącego kursu giełdowego. Spółka specjalizująca się w przetwórstwie spienionych tworzyw sztucznych chce maksymalnie pozyskać z oferty publicznej blisko 43 mln zł.

 • 16 czerwca 2016

  Walne Benefit Systems uchwaliło buy back i program motywacyjny

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Maksymalna cena przyjęta w buy backu wynosi 1 tys. zł i jest wyższa o 85 proc. od kursu giełdowego. Natomiast w programie motywacyjnym założono w wariancie maksymalnego wzrostu zysku brutto dynamikę rzędu 14-17 proc. w następnych latach.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com