Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Debiuty

 • 14 lutego 2017

  Publiczna oferta akcji gorącym tematem czatu inwestorskiego z prezesem Unimot SA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wtorek Robert Brzozowski spotkał się z inwestorami na czacie w StockWatch.pl. Prezes Unimotu na gorąco komentował wyniki finansowe grupy za IV kwartał 2016 roku oraz przedstawił plany w kontekście trwającej oferty publicznej akcji.

 • 10 lutego 2017

  Unimot w ramach oferty publicznej sprzedaje nowe akcje po 45 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Oferta publiczna spółki handlującej paliwami i energią elektryczną wchodzi w decydującą fazę. Zapisy na nowe akcje po cenie 45 zł za sztukę potrwają do potrwają do 21 lutego. Unimot z oferty publicznej chce pozyskać 99 mln zł m.in. na rozwój mobilnej aplikacji tankuj24.pl, wspomagającej sprzedaż oleju napędowego i benzyn oraz wprowadzenie nowej marki stacji paliw w Polsce.

 • 09 lutego 2017

  Dino chce zadebiutować na GPW w I połowie 2017 r.

  Opublikowano:

  Grupa Dino podtrzymuje zamiar "jak najszybszego" debiutu na GPW, który powinien nastąpić najpewniej w II kw. br., poinformował prezes Szymon Piduch. Podtrzymał także plany rozwoju liczby sklepów, który w 2017 r. ma być co najmniej taki, jak w ub.r., w którym Dino otworzyło 117 placówek netto.

 • PwC: GPW trzecia w Europie pod względem liczby IPO w 2016 roku

  Opublikowano:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) znalazła się na 3. miejscu wśród europejskich rynków pod względem liczby pierwotnych ofert publicznych (IPO) w 2016 r. (łącznie: 28 wobec 33 w 2015 r.), a na 10. miejscu - pod względem wartości IPO, wynika z raportu PwC IPO Watch Europe 2016. Łączna wartość ofert wyniosła 262 mln euro (wobec 440 mln zł w 2015 r.).

 • 07 lutego 2017

  Unimot ustalił cenę maksymalną akcji w ofercie publicznej na 47 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot ustalił cenę maksymalną akcji w ofercie publicznej na potrzeby przeprowadzenia budowy księgi popytu na 47 zł.

 • 18 stycznia 2017

  Unimot szykuje się do podboju rynku głównego GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka handlująca paliwami i energią elektryczną w lutym chce przejść z NewConnect na rynek główny GPW. Z oferty publicznej chce pozyskać 85 mln zł m.in. na rozwój mobilnej aplikacji tankuj24.pl, wspomagającej sprzedaż oleju napędowego i benzyn oraz wprowadzenie nowej marki stacji paliw w Polsce.

 • 29 grudnia 2016

  Mocny debiut TXM na giełdzie podbił kurs Redanu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Ostatni w tym roku debiut na głównym parkiecie GPW wypadł okazale. Na starcie prawa do akcji (PDA) właściciela drugiej w Polsce sieci dyskontowych sklepów TXM textilmarket podrożały o ponad 14 proc.

 • 28 grudnia 2016

  Raport: W 2016 r. inwestorzy zarobili 12 proc. na debiutach

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , ,

  Na rynku pierwotnym wciąż można nieźle zarobić. Według wyliczeń StockWatch.pl, inwestorzy biorący udział w ofertach pierwotnych jedenastu tegorocznych debiutantów przy odrobinie cierpliwości zarobili średnio 12 proc.

 • 09 grudnia 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej akcji TXM

  Opublikowano:

  Do 12 grudnia inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje właściciela drugiej w Polsce sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat oferty akcji TXM.

 • 08 grudnia 2016

  TXM: Wypracowaliśmy unikalny model biznesowy o wysokiej efektywności

  Opublikowano:

  Lech Przemieniecki, prezes zarządu TXM SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o ofercie publicznej akcji oraz planach dalszego rozwoju.

 • 05 grudnia 2016

  TXM rusza z IPO, zapisy na akcje potrwają do 12 grudnia

  Opublikowano:

  TXM, właściciel sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket, w ramach oferty publicznej sprzedaje 4 mln akcji. Jeśli inwestorzy dopiszą, spółka jeszcze w tym roku zadebiutuje na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 • 23 listopada 2016

  Biuro Inwestycji Kapitałowych zadebiutowało na minusie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W środę na warszawskim rynku zadebiutował deweloper powierzchni komercyjnych. Pierwsze transakcje na prawach do akcji (PDA) BIK zawarto po cenie o 2,6 proc. niższej niż w IPO.

 • 31 października 2016

  Aktualizacja raportu IPO Biura Inwestycji Kapitałowych

  Opublikowano:

  Deweloper powierzchni komercyjnych po półrocznej przerwie wrócił z ofertą publiczną akcji. Sprawdziliśmy jak w kontekście najnowszych wyników finansowych zmieniła się sytuacja fundamentalna oraz czy cena 18 zł za akcję BIK to atrakcyjna propozycja.

 • 28 października 2016

  T-Bull zadebiutuje na NewConnect 3 listopada

  Opublikowano:

  Spółka T-Bull, jeden z największych producentów gier na platformy mobilne w Europie, zadebiutuje na NewConnect 3 listopada. Dzięki temu strategiczne aktywo Tech Invest Group (TIG) zostanie upublicznione i otrzyma rynkową wycenę.

 • 27 października 2016

  Biuro Inwestycji Kapitałowych sprzedaje akcje w IPO po 18 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Znamy ostateczne parametry oferty publicznej dewelopera powierzchni magazynowych i handlowych. W puli jest 1,13 mln nowych akcji serii I po cenie 18 zł/szt. Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych potrwają do 3 listopada, a w transzy instytucjonalnej do 4 listopada.

 • Biuro Inwestycji Kapitałowych wznawia IPO, zapisy do 3 listopada

  Opublikowano:

  Biuro Inwestycji Kapitałowych SA oraz Belancor Sp. z o.o. podjęli decyzję o wznowieniu publicznej oferty akcji. Zgodnie z nowym harmonogramem IPO, jeszcze w czwartek spółka ustali i poda do publicznej wiadomości ostateczną cenę emisyjną oraz liczbę akcji oferowanych w poszczególnych transzach.

 • 26 października 2016

  Biuro Inwestycji Kapitałowych: Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania funduszy

  Opublikowano:

  Mirosław Koszany, prezes Biura Inwestycji Kapitałowych (BIK) rozmawia z redakcją StockWatch.pl o publicznej ofercie akcji, sytuacji w branży deweloperskiej i planach dalszego rozwoju spółki.

 • 25 października 2016

  Ekoplast planuje debiut na NewConnect

  Opublikowano:

  Ekoplast, producent opartych na najnowocześniejszych technologiach systemów okien i drzwi, przed końcem roku planuje zadebiutować na rynku NewConnect.

 • wczoraj

  Headshot na debiucie PlayWaya

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wysoka, prawie 80 proc. redukcja w zapisach na akcje PlayWay dawała niektórym nadzieję na dobry debiut spółki na parkiecie. Niestety na drodze wzrostom stanęła wysoka wycena i spółka otworzyła rynkową historię na minusie. 

 • 18 października 2016

  Inwestorzy dopisali w IPO Stelmetu, wysoka redukcja w transzy detalicznej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zapisy dla inwestorów indywidualnych trzeba było zredukować o 86 proc. Debiut giełdowy producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej zaplanowano za tydzień.

 • 17 października 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Artifex Mundi

  Opublikowano:

  Na niemal wymarłej giełdzie niczym diamenty w popiele błyszczą debiuty producentów gier wideo z niebotycznymi wycenami. Kolejnym kandydatem do wejścia na parkiet jest Artifex Mundi. StockWatch.pl przeanalizował model biznesowy spółki i ocenił atrakcyjność jej oferty.

 • 13 października 2016

  Inwestorzy rzucili się na akcje PlayWay, redukcja przekroczyła 77 proc.

  Opublikowano:

  PlayWay gładko uplasował maksymalną pulę akcji przewidzianą w ofercie publicznej. W transzy detalicznej wielkość zapisów kilkakrotnie przekroczyła liczbę oferowanych akcji i nie obyło się bez wysokiej redukcji.

 • 07 października 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Stelmet SA

  Opublikowano:

  12 października ruszą zapisy na akcje największego w Polsce producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat Stelmetu i parametrów jego oferty akcji.

 • 29 września 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej PlayWay

  Opublikowano:

  Do 5 października inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje PlayWay. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat spółki i oferty akcji.

 • 26 września 2016

  PlayWay ustalił cenę maksymalną akcji w IPO na 55 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Zapisy na akcje producenta gier komputerowych i mobilnych w transzy inwestorów indywidualnych ruszą już we wtorek. Spółka z emisji nowych akcji chce pozyskać około 35 mln zł.

 • Stelmet idzie na giełdę, z IPO chce zebrać 50-60 mln zł

  Opublikowano:

  Publiczna oferta producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej obejmuje emisję nowych akcji oraz sprzedaż części istniejących - sumie to 5,87 mln sztuk, czyli około 20 proc. obecnej kapitalizacji. Zapisy dla indywidualnych inwestorów ruszają 12 października.

 • 16 września 2016

  Raport: Analiza oferty publicznej Celon Pharma

  Opublikowano:

  Do 19 września inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje spółki zajmującej się badaniami, wytwarzaniem oraz sprzedażą specjalistycznych leków generycznych. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat Celon Pharma.

 • 13 września 2016

  Raport: Analiza oferty publicznej REINO Dywidenda Plus

  Opublikowano:

  Do czwartku inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje spółki zamierzającej regularnie dzielić się zyskami z najmu nieruchomości komercyjnych. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat oferty publicznej REINO Dywidenda Plus.

 • 26 kwietnia 2016

  Zbliża się największe IPO w historii

  Opublikowano:

  Od dłuższego czasu wiele mówi się o tym, że Arabia Saudyjska szykuje się do sprzedaży części aktywów Saudi Arabian Oil Co., czyli Aramco. Książe Mohammed bin Salman potwierdza te informacje i dodaje, że choć wycena nie jest jeszcze kompletna, to powinna z łatwością przekroczyć 2 biliony dolarów!

 • 20 kwietnia 2016

  Analiza oferty publicznej akcji X-Trade Brokers DM

  Opublikowano:

  Do 25 kwietnia inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje właściciela platform obrotu CFD na waluty, towary i indeksy. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat XTB i parametrów jego oferty akcji.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com